×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Sūdzības nepamatotas

Lielākā daļa Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pērn saņemto sūdzību par gāzes apgādi bijušas saistītas ar AS “Latvijas gāze” (“LG”) atteikumu noslēgt jaunu līgumu par dabasgāzes piegādi līdz brīdim, kamēr nav saņemta samaksa par objektā iepriekšējā periodā patērēto gāzi.

 

Regulators visas šīs sūdzības atzinis par nepamatotām, skaidrojot, ka “LG” nav tiesiska pienākuma atjaunot dabasgāzes piegādi un noslēgt līgumu ar citu personu, pirms nav nokārtotas parādsaistības par iepriekš gazificētajā objektā patērēto dabasgāzi, liecina SPRK pārskats par enerģijas lietotāju sūdzībām 2011. gadā.

Par gāzes apgādi pērn kopumā SPRK saņēma 39 sūdzības, tostarp 37 bija nepamatotas, bet divas neattiecās uz regulatora kompetenci.  

Sūdzībās par norēķiniem lietotāji izteica neapmierinātību ar “LG” noteikto norēķinu kārtību, kas paredz veikt samaksu par izlietoto dabasgāzi pēc izlīdzinātā patēriņa. Arī šāda rakstura sūdzības regulators vērtē kā nepamatotas, jo spēkā esošie tiesību akti neparedz lietotāja tiesības vienpusēji mainīt norēķinu kārtību un izvēlēties norēķinus atbilstoši faktiskajam patēriņam.

Jau ziņots, ka Konkurences padome par LG rīcību, prasot jaunajiem klientiem samaksāt iepriekšējo lietotāju parādu, saņēmusi vairāk nekā 100 iesniegumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+