Ekonomika
Bizness

Sūdzības var izgāzt estrādes pārbūvi 16


Šādi Mežaparka Lielā estrāde varētu izskatīties, pats ātrākais, 2023. gada vasarā.
Šādi Mežaparka Lielā estrāde varētu izskatīties, pats ātrākais, 2023. gada vasarā.
Publicitātes foto

Rīgas domes Īpašuma departamenta izsludinā­tajā iepirkuma konkursā par Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi SIA “Lemminkainen Latvija” un SIA “Balt Trest” iesnieguši sūdzības, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

Īpašuma departaments iepirkuma konkursu izslu­dināja 13. janvārī, un pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 23. februāris. “Balt Trest” iesniegumā IUB pauž, ka konkursa nolikums ir sagatavots neatbilstoši tiesību aktiem, nepamatoti ierobežojot pretendenta tiesības piedalīties iepirkumā un nenodrošinot godīgu konkurenci, jo “satur nesamērīgas prasības”.

Uzņēmēji, kuri neatbilst iepirkuma konkursa izvirzītajām prasībām vai nespēj laikā sagatavot prasīto dokumentāciju, regulāri iesniedz sūdzības, radot liekas “spēlītes”, komentējot iesniegtās sūdzības Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB) par Mežaparka Lielās estrādes pārbūves konkursu, paziņoja Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. Viņš apgalvoja, ka Īpašuma departaments konkursa nolikumu ir rūpīgi izstrādājis, ņemot vērā kvalitātes prasības, atbildību un realizācijas termiņu. “Mežaparka Lielās estrādes pārbūve uzliek valstisku atbildību, jo pirmās kārtas pārbūves jāpabeidz zināmā termiņā. 2018. gada 18. jūnijs nav pārspīlēts termiņš. Ap Līgo svētkiem estrādi jau sāk pielāgot Dziesmu svētkiem, tāpēc 18. jūnijs ir gandrīz pēdējā diena, kad objekts ir jānodod ekspluatācijā,” 
pauda Burovs.

Burovs uzsvēra, ka Īpašuma departamentam svarīgākais ir, lai viss ieplānotais tiktu paveikts noteiktajos termiņos. Lai to izdarītu, pārbūves darbi ir jāsāk ne vēlāk kā 1. maijā. Tādā veidā celtniekiem tiks doti 13 mēneši būvdarbiem un vēl divas nedēļas, lai objektu nodotu ekspluatācijā. Īpašuma departamenta direktors norādīja – ja sāksies sūdzību izskatīšana IUB un tiks pagarināti iepirkuma termiņi, radīsies jautājums, vai būvdarbus varēs pabeigt laikā. “Tad arī rodas jautājums, vai vispār ir vērts darbus sākt, ja tos laikā nepabeigs?” retoriski pauda Burovs.

Saistītie raksti
LA.lv