×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Sūdzību vākšana par Austrumeiropas strādniekiem izraisa sašutumu


stradnieki_leta2

Nīderlandes galēji labējā Brīvības partija (PVV) pagājušajā nedēļā atklājusi interneta vietni, kurā iespējams iesniegt sūdzības par austrumeiropiešu viesstrādniekiem.


 

“Vai Jūs esat zaudējuši darbu poļa, bulgāra, rumāņa vai cita vidus vai austrumeiropieša dēļ? Mēs gribētu par to zināt,” teikts interneta PVV izveidotajā vietnē. Lēš, ka šobrīd Nīderlandē uzturas 200 līdz 350 tūkstoši austrumeiropiešu.

“Masveidīga ieceļošana, īpaši poļu, ir cēlonis daudzām problēmām, piemēram, miera traucējumiem, vides piesārņošanai un spriedzei darba tirgū,” norāda vietnes autori.

 

Pretrunīgi vērtētā politiķa Gērta Vildersa vadītā partija norādījusi, ka vietne izveidota tāpēc, lai apkopotu sūdzības, kuras citādi paliktu neuzklausītas. Datus, kas tiks iegūti, apkopojot nīderlandiešu iesniegumus, paredzēts nodot Sociālo lietu ministrijai.

 

Vietni jau kritizējusi ES tieslietu komisāre Viviāna Redinga. Eiropas Komisija piektdien paziņoja, ka šī vietne ir pilnīgā pretrunā brīvības un cilvēku brīvas pārvietošanās principiem Eiropā. Eiroparlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs informēja, ka daudzi deputāti pauduši sašutumu par galēji labējās Nīderlandes Brīvības partijas izveidoto tīmekļa vietni, kurā tiek apkopotas anonīmas sūdzības par darba ņēmējiem no Centrāleiropas un Austrumeiropas, kas dzīvo Nīderlandē. Viņš pats minētajā vietnē neesot ielūkojies, tomēr solīja to apspriest ar Nīderlandes premjerministru tikšanās laikā marta sākumā.

Desmit Austrumeiropas valstu vēstnieki atklātā vēstulē vakar pauda satraukumu par PVV izveidoto tīmekļa vietni. “Vēršanās pret noteiktu Nīderlandē dzīvojošu cilvēku grupu pēc sava mērķa un nolūka ir acīmredzami diskriminējoša un pazemojoša,” teikts vēstulē, kas publicēta otrdien. “Mēs aicinām Nīderlandes sabiedrību un tās politiskos līderus distancēties no šīs peļamās ieceres.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+