Latvijas svarcēlājs Ritvars Suharevs.

Suharevs pēc diviem sudrabiem iegūst Eiropas junioru čempionāta zeltu 0

Latvijas talantīgais svarcēlājs Ritvars Suharevs trešdien triumfēja Albānijā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā U-20 vecuma grupā, pievienojot zeltu iepriekšējos divos gados izcīnītajām sudraba godalgām.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Startējot svara kategorijā līdz 77 kilogramiem, Suharevs summā pacēla 333 kilogramus, izcīnot mazo zeltu raušanā, bet grūšanā paliekot otrais.

Raušanā 18 gadus vecais Latvijas pārstāvis bija veiksmīgs visos trijos gājienos, kuros pacēla attiecīgi 146, 151 un 154 kilogramus, tuvāko konkurentu apsteidzot par sešiem kilogramiem.

Grūšanā konkurence jau bija sīvāka. Suharevs pacēla 173 un 179 kilogramus, tomēr pēdējais gājiens pēc 185 kilogramiem Latvijas sportistam nebija veiksmīgs, līdz ar to šajā disciplīnā ar 184 kilogramiem uzvarēja krievs Vjačeslavs Jarkins.

Summā Jarkins ar 332 kilogramiem palika otrais, Suharevam piekāpjoties tikai par kilogramu, kamēr bronzu ar 323 kilogramiem izcīnīja turks Dželils Erdogdu.

Pērn sacensībās Suharevs summā pacēla 325 kilogramus un tikai par kilogramu atpalika no čempionu titulu ieguvušā rumāņa Doru Stojans, bet 2015.gadā viņš svara kategorijā līdz 69 kilogramiem izcīnīja otro vietu ar 297 kilogramiem.

Iepriekš šovasar Suharevs ar 334 kilogramiem izcīnīja ceturto vietu pasaules junioru (U-20) čempionātā, no bronzas godalgas atpaliekot tikai par vienu kilogramu, turklāt šāds scenārijs bija identisks jau otro gadu pēc kārtas, bet pavasarī viņš tika pie astotās vietas pasaules čempionātā pieaugušajiem.

Trešdien sacensībās piedalījās arī vēl viens Latvijas sportists Artūrs Vasiļonoks, kurš raušanā tika galā ar 129 kilogramiem, bet grūšanā pacēla 153 kilogramus, summā ar 282 kilogramiem paliekot pēdējā, 13.vietā starp A grupas svarcēlājiem, kas tika pie ieskaitīta rezultāta.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka talantīgā svarcēlāja Rebeka Koha otrdien trešo gadu pēc kārtas uzvarēja Eiropas čempionātā U-20 vecuma grupā, tuvāko konkurenti apsteidzot par 26 kilogramiem. Medaļu šajās sacensībās viņa izcīnīja jau piekto reizi.

Tikmēr junioriem svarā līdz 69 kilogramiem pirmdien Artjoms Griščenko izcīnīja 12.vietu starp 19 sportistiem. Savukārt svētdien Latvijas jaunā svarcēlāja Daniela Ivanova ieguva devīto vietu Eiropas čempionātā junioriem, kamēr Elmārs Koļeda palika desmitais, apsteidzot divus ieskaiti guvušus sportistus.

Eiropas junioru un U-23 čempionāts Albānijā ilgs visu šo nedēļu. Turpinājumā junioru grupā starts ieplānots arī Armandam Mežinskim, Jānim Griškovam un Edgaram Zemrūķim, bet U-23 ieskaitē Latviju pārstāvēs vienīgi Vadims Koževņikovs.