×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Suiti un rēzeknieši varēs dižoties jaunos tērpos (1)

Dziguci_Magie suiti

Rēzeknes un Ventspils novada amatiermākslas kolektīvi tiks pie jauniem, košiem tērpiem, LA.lv uzzināja pašvaldībās.

Amatiermākslas kolektīvi nes gan sava kolektīva, gan pašvaldības vārdu visā plašajā pasaulē, regulāri piedaloties dažādos pasākumos, skatēs un festivālos. Savukārt kolektīvu reprezentējoša nozīmīgs aspekts ir dalībnieku tērpi.

Etnogrāfiskā ansambļa “Maģie suiti” jauno kārtu varēs novērtēt jau pēc nedēļas, 9. decembrī, kad Jūrkalnes tautas nama izstāžu zālē plkst. 18 skanēs Ziemassvētku ieskaņas koncerts “Vārti veras”. Ansambļa dalībnieces uzstāsies jaunos skatuves tērpos. “Etnogrāfisko ansambli bieži aicina uz pasākumiem, kuros nav jāizmanto tautas tērpi. Līdz šim ansambļa dalībnieces šādos gadījumos vilka privātās drēbēs, kas neveidoja vienotu ansambļa kopējo tēlu,” skaidro izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlēna Zvaigzne.

Lai tiktu pie jauniem tērpiem, biedrība “Maģie suiti” iesniedza projektu Lauku atbalsta dienestā, saņemot 1800 eiro, pašu ieguldījums – 200 eiro. “Tādējādi iegādājāmies sešus tērpu komplektus, kuru stils ir pietuvināts tautiskajam motīvam, lai nezaudētu suitu identitāti,” teic biedrības “Maģie suiti” valdes locekle Kristīne Skrulle, stāstot, ka ansamblī darbojas enerģiskas un atraktīvas dalībnieces, kurām ir liela vēlme dalīties ar savu lielo dziesmu pūru, palīdzēt un uzmundrināt līdzcilvēkus, padarot ikdienu nedaudz krāšņāku un dvēseliski bagātāku.

Šogad “Maģie suitu” domā sagatavot īpašu Ziemassvētku koncerta programmu ar garīgām dziesmām un sniegt labdarības koncertus Ventspils novada un apkārtējo novadu pansionātos, aprūpes namos, bērnunamos, baznīcās. Kolektīvs regulāri pilnveido un dažādo savu repertuāru, ansambli bieži aicina uzstāties vietējos, novada, valsts un starptautiskos pasākumos. “Maģo suitu” dziedātājas ar labiem panākumiem piedalās folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu skatēs.

Tāpat pašlaik uzsākts darbs pie jaunu tērpu un to detaļu šūšanas desmit Rēzeknes amatiermākslas kolektīviem, pastāstīja “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” direktores vietniece Kristīne Kokoreviča, kura savā amatā atrodas vien pāris mēnešus.

Kokoreviča atzīst: “Mūsu amatiermākslas kolektīviem ir daudz vajadzību, iespēju robežās cenšamies palīdzēt, šoreiz – ar jauniem tērpiem desmit kolektīviem.”

Patlaban noslēdzies 2016. gada iepirkums 16 557,60 eiro vērtībā bez PVN, un iepirkumā uzvarēja četras firmas, kuras uzšūs jaunus tērpus kopumā astoņiem kolektīviem.

“Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dziga” jau 19 gadus dejo ar vieniem un tiem pašiem tērpiem, mazākajiem – bērnu deju kolektīvam “Dziguči” divām grupām vispār nebija tērpu, bet 1.–2. klases grupai tie šūti pirms 20 gadiem.” Papildus tam tiks izgatavotas galvas rotas arī krievu folkloras korim “Ivuški”, koncerta kostīmi vokālajam ansamblim “Debeszils zieds”, sieviešu korim “Bereģiņi”, poļu sieviešu korim “Jutrzenka” un krievu romanču ansamblim “Intriga”,” stāsta Kokoreviča.

Tiek plānots, ka tērpi būs gatavi 2017. gada janvāra vidū.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. suitiem jauniem suitiem veciem bet kas parejiem Alsungas iedzivotajiem ….Piga apgaismojums pie majam sads tads ielas ko vajadzetu noasfaltet neka bet suitenes tik dzied apdzied citus bet ta jau ir parejiem jau nevajag kad tik uz aru viss glauni

Draugiem Facebook Twitter Google+