×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Šuj bērnu apģērbus no ekoauduma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēc izstādes "Bērnu pasaule" aprīlī SIA "Ecoemo" – Kristīne un Vilnis Unguri – kļuva pazīstamāki.

Kristīnes un Viļņa Unguru ģimenes uzņēmums SIA “Ecoemi”, piedāvājot tirgū specifisku produktu – bērnu apģērbu no organiskās kokvilnas – gada laikā kopš dibināšanas izveidojis internetveikalu un nu jau 15% no ražotajiem apģērbiem pārdod arī citās valstīs. Tiek domāts par Skandināvijas valstu tirgu iekarošanu un plašākām ražošanas telpām.

Vai Latgales veiksmes stāsts? Kristīne atbild – ko kurš saprot ar veiksmes stāstu? “Jā, tas ir darbs, kas mums ļoti patīk un sagādā prieku, sniedz gandarījumu. Tas ir darbs, kur bērni ir iedvesmas avots un kur nepārtraukti domājam par viņiem un varam kaut nedaudz iesaistīt mūsu darba procesā! Bet vispār pirmais gads kā jau pirmais darba un rūpju pilns – vēl notiek taustīšanās, lai saprastu, ko klienti grib, kas labāk patīk un kuri būs tie produkti, kuri “aizies”. Nekādus aizņēmumus neesam ņēmuši, visu cenšamies paši darīt saviem spēkiem, līdz ar to darba un rūpju daudz! Pēc pirmā darbības gada patlaban beidzot jūtam, ka ieguldītais darbs nes augļus – gan apmierinātus klientus ar labiem vārdiem, gan veikalus un sadarbības partnerus, kas uzmeklē mūs paši,” tā K. Ungure.

Pērn 23. septembrī Jelgavā izveidotais uzņēmums kopš aizvadītā gada 8. novembra darbojas Rēzeknes Biznesa inkubatorā, pirmajā gadā saņemot 85% lielu atbalstu telpu nomai, reklāmas un citiem pasākumiem. Patlaban Ekonomikas ministrijas ierēdņu neizdarības dēļ inkubatoram nauda jauno uzņēmumu atbalstam beigusies… Iespējams, būs gada beigās.

Ģimenes uzņēmums “Ecoemi” izveidots pēc trešā bērna piedzimšanas Unguru ģimenē, kad vecāki lēma par lielāku uzmanību savām atvasēm. Arī firmas nosaukums veidots no vārda “eco” – ekoloģisks un dēla Emīla vārda. Darbi uzņēmumā ir sadalīti šādi: Vilnis ir vadītājs, viņš rūpējas par finanšu stāvokli un izaugsmi. Kristīne, pēc izglītības juriste ekonomiste, ir “Ecoemi” trakās idejas izveides autore un dara visu vajadzīgo uzņēmuma pastāvēšanai, tostarp meklē audumus, zīmē skices, meklē sadarbības partnerus, reklāmas iespējas, veikalus, kārto grāmatvedību, izpilda pasūtījumus. Savukārt Aina, Kristīnes mamma, vada ražošanu, viņa ir šūšanas tehnoloģe modelētāja, kas kopā ar šuvējām īsteno dzīvē Kristīnes idejas. Kristīnes un Viļņa bērni strādā par modeļiem, bet lielu pasūtījumu gadījumos “Ecoemi” darbam piesaista arī radiniekus.

Apģērbu ražošana no organiskās kokvilnas izvēlēta vairāku iemeslu dēļ, tostarp arī domājot par bērnu un pieaugušo cilvēku veselību. Kristīne vērš uzmanību, ka viena T krekla izgatavošanai vajadzīgā kokvilnas daudzuma izaudzēšanai un apstrādei izmanto aptuveni 150 gramus dažādu ķīmisku vielu. Šīs ķīmiskās vielas, uzvelkot šādu apģērbu, ar asinsrites starpniecību caur ādu nonāk visā ķermenī, tostarp arī iekšējos orgānos. Un tādējādi ļoti cieš bērnu veselība, jo viņi apģērbu nereti bāž arī mutē.

Viņa piebilst: “Iemesli, kāpēc izmantojam tieši organisko kokvilnu, ir arī citi – 
ne tikai vides vai veselības faktors, tā ir arī kvalitāte. Šie audumi ir mīksti, patīkami ādai, ir elpojoši, jo, lai cik biezs būtu audums – bērna āda elpo un nesvīst! Šie audumi ir viegli un ērti kopjami. Apģērbi no organiskās kokvilnas ir droši mazgājami veļas mazgājamā mašīnā – iztur augstu ūdens temperatūru un mazgāšanas līdzekļu sastāvdaļas, kā arī iztur augstu gludināšanas temperatūru.”

Patlaban aizvien lielāku popularitāti iegūst ar rokām gatavotie produkti. Tieši ar mīlestību radītie apģērbu modeļi, individuālā pieeja to veidošanā ir viena no vissvarīgākajām “Ecoemi” priekšrocībām. Daudziem vecākiem patīk uzņēmuma košie apģērbi, tomēr zemā pirktspēja liedz tos pirkt. Savukārt citu valstu pircēji ir pārsteigti par “Ecoemi” apģērbu zemo cenu…

Audumus apģērbiem “Ecoemi” pērk no sertificētiem uzņēmumiem, kas saņēmuši starptautisko GOTS (Global Organic Textile Standart) sertifikātu. “No Latvijas ražotājiem pērkam lina audumus vasaras apģērbiem,” piebilst Kristīne.

“Kontaktu dibināšanai lieliski noder dažādas kontaktbiržas un tirdzniecības misijas, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, – tos ir vērts izmantot un ir lielāks procents, ka izdosies izveidot sadarbību, jo tevi uzreiz jau saved kopā ar veikalu. Ar izstādēm ir tā – dārgi, bet citas veiksmīgas, citas ne. No izstādēm tāds pirmais lielākais “uznāciens” mums bija šā gada aprīlī tepat Latvijā izstāde “Bērnu pasaule” – tad arī kļuvām pazīstamāki un pamanāmāki! Patlaban plānojam piedalīties līdzīgā izstādē Lietuvā un doties tirdzniecības misijā uz Nīderlandi.”

Viedoklis

Aija Vanaga, Rēzeknes Biznesa inkubatora vadītāja: “SIA “Ecoemi” ir viens no mūsu biznesa inkubatora labajiem piemēriem. Mēs atbalstījām mājas vietnes izveidi, internetveikala izveidi un citu pakalpojumu sniegšanu. Svarīgi, ka šā mazā uzņēmuma darbība ar augstas kvalitātes produktu ražošanu no ekoloģiskās kokvilnas un eksportu attīsta reģionālo uzņēmējdarbību. SIA “Ecoemi” arī efektīvi izmanto interneta piedāvātās iespējas, kas palīdz strauji virzīties tirgū.”

Uzziņa

Mazā biznesa diena notiek novembra trešajā sestdienā – šogad 15. novembrī!

www.mazabiznesadiena.lv/karte kartē reģistrējušies vairāk nekā 4000 uzņēmumu visā Latvijā.

Semināri bez maksas notiks, pateicoties pašvaldību un “SEB bankas” atbalstam, plkst. 13 – Liepājā 29. oktobrī, Valmierā 31. oktobrī, Jelgavā 5. novembrī, Ogrē 6. novembrī, Daugavpilī 7. novembrī un Rīgā 14. novembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+