×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Šujmašīna – kura labākā? Kā izvēlēties? (1)

Foto-Stock.xchngFoto-Stock.xchng

Kad nobriestam šujmašīnas iegādei, esam dilemmas priekšā – kur un kādu pirkt, cik daudz investēt, vai izvēlētais modelis veic pietiekami daudz funkciju un tamlīdzīgi. Ko vajadzētu ielāgot, lai nenopirktu kaķi maisā?

 

Šujmašīnu pērk, lai to lietotu nevis pusgadu vai gadu, bet gan krietni ilgāk. Tāpēc ir svarīgi iepriekš savākt iespējami pilnīgāku informāciju (to var meklēt ražotāju un izplatītāju mājaslapās, iztaujāt šujmašīnu veikalu pārdevējus), lai atrastu sev vispiemērotāko modeli. Bet, pirms to dara, jāapzinās, cik biežai lietošanai un kādam nolūkam šujmašīna nepieciešama – lai tikai pa retam pielabotu kādu no­irušu vīli vai lai šūtu visu veidu apģērba gabalus.

Ieteicams noskaidrot, kādas klases un kategorijas šujmašīna jums ir visatbilstošākā, jo tas ietekmē ražotāja izvēli.

Svarīgi pievērst uzmanību, kur tā ir izgatavota. Daudzas pazīstamas kompānijas savas ražotnes ir pārcēlušas uz trešās pasaules valstīm, jo tur ir lētāks darbaspēks. Diemžēl produkcijas kvalitāte tāpēc bieži vien cieš.

Liels pluss ir, ja tā ražotāja šujmašīnai, kuru esat izvēlējusies, ir oficiāls izplatītājs un servisa centrs Latvijā. Noskaidrojiet, vai pēc iegādes varēsiet saņemt papildus bezmaksas konsultācijas vai apmācību, ja tāda būs nepieciešama.

Pērkot šujmašīnu specializētajā veikalā, izstāstiet pārdevējam, kāda veida darbiem vēlaties preci iegādāties, un kopā ar pārdevēju izanalizējiet vairāku modeļu priekšrocības un atšķirības. Salīdziniet komplektācijā ietilpstošo piederumu daudzumu un pielietojuma nozīmi. Palūdziet, lai pārdevējs nodemonstrē izvēlēto darbībā, nošujot dūrienu paraugus uz dažāda veida un biezuma audumiem. Arī pati nošujiet dažu veidu vīles, lai pārliecinātos, vai izvēlētā šujmašīna atbilst jūsu prasībām. Iepazīstieties ar garantijas noteikumiem un tehniskās apkopes iespējām.

Jaunas un mazlietotas Vācijā ražotas šujmašīnas (piemēram, pazīstamā zīmola Singer) par ļoti izdevīgu cenu (atlaide var būt no 50 % līdz pat 80 % no preces sākotnējās cenas) piedāvā veikalā “TehnoStok”. Par demokrātisku samaksu tās var pārdot tāpēc, ka dažas pārāk ilgi iesēdušās plauktos vai iepriekš vācu lielveikalos izmantotas kā demo versijas. Dažkārt cena samazināta tāpēc, ka uz šujmašīnas ir neliels skrāpējums vai bojāts iepakojums. Gadās, ka prece atdota veikalam tāpēc, ka tā nav iepatikusies īpašniekam (Vācijā ir spēkā likums, ka jebkurš pircējs preci divu nedēļu laikā kopš tās iegādes var atdot veikalam, ja viņš pārdomājis to lietot). Taču tas neietekmē šujmašīnu un overloku kvalitāti – tās ir darbderīgā stāvoklī.

Gan jaunas, gan lietotas šujmašīnas pārdod vēl daudzi uzņēmumi: SIA “AleksAE”, Rīgā, Aizkraukles ielā 23, SIA “Sonika”, Rīgā, A. Deglava ielā 28, SIA “SRD”, Rīgā, Braslas ielā 2a, SIA “Uniprovs”, Rīgā, Pildas ielā 16 b un citviet. Tāpat vērts ielūkoties interneta vietnē ss.lv, kur piedāvā mazlietotas preces.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vislabākās šujmašīnas diez vai ir atrodamas minētajās adresēs 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+