Sports
Futbols

Sūks viens no otra asinis. Viktors Dobrecovs par Kaļiņingradu un Pasaules kausu2


Viktors Dobrecovs ar sievu Irinu.
Viktors Dobrecovs ar sievu Irinu.
Foto no Viktora Dobrecova arhīva

Ar krāšņiem iespaidiem no Kaļiņingradas, kur klātienē vēroja Pasaules kausa spēli starp Spāniju un Maroku (2:2), atgriezies kādreizējais bombardieris un šobrīd Latvijas čempionāta pirmās līgas vienības “Grobiņas SC” galvenais treneris Viktors Dobrecovs.

“Tā bija fantastiska spēle, skatītāji agresīvi – Marokas fani pēc ieskaitītā gola bija neapmierināti ar video atkārtojumu sistēmu, skandēja saukļus pret FIFA un UEFA. Marokas izlases sniegums pārsteidza, bija pelnījuši vairāk punktus,” atzīst Dobrecovs.

Kāds klātienē radās iespaids par Spāniju?

Domāšana, kustības – nav nekas lieks, viss apdomāts. Ne tikai spāņiem, bet arī marokāņiem. No Spānijas zvaigznēm vislielāko iespaidu atstāja Andress Injesta, nebija līderu uzbrukumā un viņš izveidoja pirmo golu gandrīz līdz tukšiem vārtiem. Bumbas pārvaldīšana, spēles redzējums ļoti patika.

Kāda atmosfēra pilsētā?

Ļoti laba, visi draudzīgi, izpalīdzīgi, rūpējas, lai pilsēta būtu tīra. Dzīvojām vasarnīcā pie kādreizējā “Liepājas metalurga” komandas daktera. Pārsteidza, ka Marokas fani bija pulku vairāk kā Spānijas, kuri tikai vienā vietā aiz vārtiem. Spāņu spēlētājiem nākot laukumā viss stadions bija pret viņiem, aplausus veltot tikai Injestam. Pilsētā gan visi draudzīgi, fotografējās kopā.

Astotdaļfinālā Spānija tiksies ar Krieviju.

Spāņi īsti nepārliecina, varbūt domāja, ka mierīgi tiks tālāk, varbūt ietekmē trenera maiņa pirms čempionāta. Krievijai šis ir mājas turnīrs un viņiem ir labas iespējas, es teiktu – 40 procenti uzvarēt. Citi pirmie astotdaļfināli? Argentīnieši ar daudzām zvaigznēm nevar uztaustīt savu spēli, iet smagi. Francijai nevienu maču diemžēl neesmu redzējis, līdz ar to grūti spriest, bet domāju, ka būs agresīvs futbols, maz laika domāšanai, tehniku redzēsim maz. Sūks viens no otra asinis. Urugvaja pret Portguāli – tur būs tehniskāks futbols, brīvāks. Krištianu Ronaldu saprot, ka šis varētu būt viņa pēdējais Pasaules kauss, lielisks motivators un noskaņos komandu. Urugvaja grupā atstāja labu iespaidu un domāju, ka tiks tālāk. Horvātijai ir spēcīgāks spēlētāju kodols, solīds futbols un viņi uzvarēs Dāniju.

Vakar Brazīlija pret Serbiju līdz otrajiem gūtajiem vārtiem deva serbiem soda laukumā daudz brīvības.

To spēli var sadalīt trijos posmos. Sākumā serbi augstu presingoja, brazīlieši lēnu ripināja bumbu un nevarēja izvērsties. Serbijai bija divas kļūdas un otrā maksāja zaudētus vārtus. Otrajā daļā Brazīlijas spēlētāji pagura, ne velti Paulinju nomainīja, serbi soda laukumā iespieda kā hokejā vairākumā, bija vairāki momenti pēc kārtas. Bet tad Brazīlija nopelnīja stūra sitienu, guva otros vārtus un serbi saprata, ka vairs neatspēlēsies.

Neimars sit garām visu, ko var aizsist. Nav formā?

Viņš ilgi bija traumēts un tas jebkuru spēlētāju iespaido, pat, ja tev uzvārds ir Neimars. Bet viņam forma kļūst labāka, kopumā rāda kvalitatīvu futbolu, tehnika fenomenāla, jādabū tikai vēl viens elements – vārtu gūšana.

Vācijai viss šis gads nebija labs un tas atspoguļojās arī čempionātā. Kur ir viņu problēma?

Saistītie raksti

Tagad jau visu ko var teikt, arī to, ka neiekļāva sastāvā Leroju Sanē. Man izskatījās, ka vācieši pārēdušies futbolu, noguruši, ka viņus gandrīz vai piespiež spēlēt. Momentu realizācija bija šausmīga, Manuela Noiera darbības nesapratu. Gribēja parādīt, ka var spēlēt bez vārtsarga? Vācijai bijušas pasaules mēroga zvaigznes uzbrukumā, bet šobrīd – nav, Bundeslīgā golus pārsvarā sit leģionāri.

Līgums ar galveno treneri Joahimu Lēvu tika pagarināts jau pirms čempionāta.

Skaidrs, ka katram trenerim jāsasniedz rezultāts, Lēvam pēdējā vieta grupā ir krahs. Ja spēle kopumā būtu skatāma, varētu nostāties viņa pusē, bet viņi visus trīs mačus mocījās. Man šķiet, ka Lēvu nomainīs.

LA.lv