×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
17. jūlijs, 2015
Drukāt

Sūlbergs: Nitišs ir viens no lielākajiem rallija talantiem, ko esmu redzējis

nitiss_14

Naudas balvu 2561 eiro apmērā plānots piešķirt autosportistam Reinim Nitišam (attēlā), bet viņa sabiedrisko attiecību speciālistem Jānim Unbedahtam -256 eiro apmērā.

Rallija komandu “Olsbergs MSE” pārstāvošais Latvijas braucējs Reinis Nitišs ir viens no lielākajiem talantiem, ko slavenais norvēģis Peters Sūlbergs redzējis, sarunā ar aģentūru LETA pauda pats sportists.

Kā zināms, Nitišs piedalās pasaules čempionāta prestižākajā “SuperCar” klasē. Pērn latvietis kopvērtējumā ieguva augsto trešo vietu, bet šosezon ierindojas piektajā pozīcijā.

“Nitišs ir ļoti gudrs un inteliģents braucējs. Nenoliedzami viens no lielākajiem talantiem, ko esmu redzējis,” skaidroja pērnā gada čempions Sūlbergs.

Pēc sešiem šīs sezonas posmiem stabils kopvērtējuma līderis ar 159 punktiem ir Sūlbergs, kuram ar 115 punktiem seko zviedrs Jūhans Kristofešsons, bet pie 113 punktiem ticis Nitiša komandas biedrs norvēģis Andreass Bakerūds. Tikmēr latvietis ar 96 punktiem atrodams piektajā pozīcijā.

“Pagaidām šī rallijkrosa sezona man ir izdevusies, lai gan posms Zviedrijā nesanāca tik labi. Mans mērķis ir nosargāt pērn iegūto pasaules čempiona titulu,” atzina Sūlbergs. “Taču domāju, arī Nitišs kādu dienu kļūs par pasaules čempionu rallijkrosā. Nevajag par katru cenu cīnīties par uzvaru katrā posmā – galvenais ir stabilitāte un iekrātie punkti.”

Kā zināms, pērn Nitišs izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā, sasniedzot augstāko panākumu Latvijas autosporta vēsturē. No sezonas 12 posmiem Nitišs uzvarēja vienā, bet kopumā viņš piecas reizes kāpa uz goda pjedestāla.

Šajā sezonā pasaules čempionāta kalendārā iekļauti 13 posmi.

Kā zināms, nākamgad viens no pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem norisināsies Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) piederošajā Biķernieku kompleksā.

“Domāju, ka Latvijā cilvēki ir ar kaisli, daudzi latvieši brauc uz pasaules čempionāta posmiem rallijkrosā. Līdz ar to ir tikai saprotami, ka Latvijai nu būs pašai savs posms,” pauda norvēģis.

Līgums ar čempionāta starptautisko organizatoru “IMG Motorsport” noslēgts uz trīs gadiem ar iespēju pagarināt vienošanos. Paredzēts, ka posms Rīgā norisināsies augustā vai septembrī.

“Dažas dienas esam bijuši Latvijā. Te ir lieliski – spīd saule, lielisks ēdiens. Mans dēls sestdien šeit piedalīsies sacensībās kartingā, tāpēc atvaļinājumu apvienoju ar ko lietderīgu. Šī ir mana pirmā reize Latvijā,” norādīja Sūlbergs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+