Sports
Motoru sports

Sūlbergs atgriezīsies pasaules rallija čempionāta apritē0

Foto: FIA World Rallycross

Titulētais norvēģu autosportists Peters Sūlbergs oktobra beigās piedalīsies Spānijas rallijā, uz vienu posmu atgriežoties pasaules rallija čempionāta (WRC) apritē.

Patlaban 43 gadus vecais Sūlbergs 2003.gadā triumfēja pasaules čempionātā rallijā, bet pēdējo reizi WRC sacensībās startēja 2012.gadā.

Viņš Spānijā brauks ar “Volkswagen Polo GTI R5” mašīnu.

Pagājušajā nedēļā Sūlbergs Rīgā piedalījās pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Biķernieku trasē. Viņš 2014. un 2015.gadā kļuva par pasaules čemponu rallijkrosā.

Zīmīgi, ka Spānijā startēs arī deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjans Lēbs no Francijas, kurš arī tagad brauc rallijkrosu, taču Lēbs ik pa laikam piedalās arī WRC sacīkstēs, to martā darot arī Meksikas rallijā.

Šī būs pirmā reize kopš 2010.gada, kad WRC rallijā startē trīs pasaules čempioni, jo bez Sūlberga un Lēba sacensībās piedalīsies arī pašreizējais pasaules čempions Sebastjans Ožjē no Francija.

Zīmīgi, ka iepriekšējo reizi Sūlbergs WRC posmā startēja tieši Spānijā.

Saistītie raksti

“Iespēja atgriezties WRC rallijā ar “Volkswagen” komandu ir unikāla, tāpēc ar prieku pieņēmu šādu piedāvājumu,” norādījis Sūlbergs. Norvēģis jau janvārī testa braucienos iemēģināja “Polo GTI R5” mašīnu. “Uz Spānijā gaidāmajām sacensībām raugos ar optimismu, jo man allaž paticis braukt rallijus, kuros ir grants un asfalta ceļi”.

WRC karjeras laikā Sūlbergs ir izcīnījis 13 uzvaras 188 rallijos, braucot ar “Ford”, “Subaru” un “Citroen” mašīnām.

Spānijas rallijs notiks no 25. līdz 28.oktobrim.

LA.lv