Sports
Motoru sports

Sūlbergs vadībā pēc Liepājas rallija pirmās dienas0


Ulivers Sūlbergs Liepājas rallija ceļos.
Ulivers Sūlbergs Liepājas rallija ceļos.
Foto: @FIAERC

Ar Latvijas licenci startējošais norvēģu talants Ulivers Sūlbergs atrodas vadībā pēc Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta (ERČ) sezonas trešā posma – “Rally Liepāja” – pirmās pilnās dienas.

Sestdien sacensību dalībniekiem bija jāveic pieci ātrumposmi, no kuriem ar “Volkswagen Polo R5” automašīnu startējošais Sūlbergs uzvarēja četros. Summā viņš par 9,7 sekundēm apsteidz krievu Alekseju Lukjaņuku (“Citroen C3 R5”), bet trešais ir ar “Škoda Fabia R5” automašīnu braucošais latvietis Mārtiņš Sesks ar stūrmani Krišjāni Cauni. Viņi līderim zaudē 24,9 sekundes.

Sesks šajā rallijā piedzīvo debiju pie pilnpiedziņas automašīnas stūres. Četros no pieciem “dopiem” viņam sestdien izdevās iekļūt pirmajā trijniekā.

Tikmēr ERČ sezonas kopvērtējuma līderis Lukašs Habajs no Polijas (“Škoda Fabia R5”) pašlaik ieņem tikai sesto vietu. Vēl no Latvijas ekipāžām 12.vietā kopējā ieskaitē ir Ralfa Sirmača ekipāža, kas startē ar “Mitsubishi Lancer Evo X” spēkratu.

Kopumā ERČ ietvaros tiks veikti 13 ātrumposmi, pārējiem astoņiem notiekot svētdien.

Sestdien tika aizvadīts arī Latvijas čempionāta trešais posms, kurā uzvaru izcīnīja igaunis Georgs Gross (“Ford Fiesta WRC”).

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Liepājas rallija pirmajā dienā kvalifikācijas braucienā savā klasē un arī kopvērtējumā ceturto vietu ieņēma Seska ekipāža, kamēr ātrākais bija Sūlbergs.

Saistītie raksti

Eiropas rallija čempionāta trešā posma ieskaties klasēs tika pieteiktas 52 ekipāžas – no tām 21 ir jaudīgākās specifikācijas pilnpiedziņas R5 klases automobiļi. Šīm ekipāžām pievienojušies vēl 59 Latvijas rallija čempionāta dalībnieki, palielinot kopējo rallija sporta auto skaitu līdz 111.

ERČ sezonas kopvērtējumā vadībā ar 58 punktiem ir Habajs, kamēr par astoņiem punktiem mazāk ir britam Krisam Ingremam.

Šī ERČ posma maršruts ved no Talsiem līdz Liepājai, ļaujot Eiropas ātrākajām ekipāžām izbaudīt Latvijas rallija burvību, un rallija apmeklētājiem izbaudīt FIA ERC dalībnieku cīņas par ātrākā godu labākajos skatpunktos. Rallijs “Liepāja” apvienos Kurzemes reģiona labākos ātrumposmus – tā saucamo Latvijas rallija “zelta fondu”.

LA.lv