×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

Šulcs: ES ir briesmās (8)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Savienībai (ES) draud izjukšana un bloka atbalstītājiem ir jācīnās, lai to saglabātu, intervijā, kas otrdien publicēta laikrakstā “Die Welt”, brīdina Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Martins Šulcs, kas pārstāv vācu sociāldemokrātus (SPD).

ES ir briesmās, un ir spēki, kas mēģina panākt tās izjukšanu, uzsvēra politiķis.

Šādi izsakoties, viņš reaģēja uz Luksemburgas ārlietu un migrācijas ministra Žana Aselborna brīdinājumiem, ka ES var izjukt.

“Neviens nevar pateikt, vai ES šajā formā pastāvēs pēc desmit gadiem. Ja mēs to vēlamies, mums par to ļoti stipri jācīnās,” sacīja Šulcs.

Viņš gan konkrēti neatklāja, kas apdraud ES, tomēr intervijā galvenā uzmanība bija pievērsta imigrācijas krīzei, kas šogad radījusi lielas problēmas ES vienotībai un iecietībai.

Nav tā, ka ES nebūtu alternatīvas un tā “protams var tik anulēta”, atzina Šulcs, piebilstot, ka citu alternatīvu vidū ir Eiropa, kurā dominē nacionālisms, robežas un mūri.

“Tas būtu postoši, jo šāda Eiropa vairākkārt mūsu kontinentu novedusi līdz katastrofai,” brīdināja politiķis.

Nedrīkstētu būt tā, ka kādai valstij vienai pašai jāuzņemas bēgļus krīzes risināšanas slogs, norādīja Šulcs, piebilstot, ka to iesējams paveikt tikai visai ES kopā.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, kopumā ieradušies jau vairāk nekā 891 000 nelegālo imigrantu.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās ES valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Tāpēc Vācijas fabrikām nederīgos strādniekus un salašņas ir jāatšķiro un jānometina Latvijā. Tad ES būs drošībā.

 2. Ne valsts ne valstu savienība nevar pastāvēt ja tai nav ārējo robežu!

 3. Bet ja vairums Eiropas iedzīvotāju negrib tādu administratīvi politisku veidojumu kā ES, bet grib dzīvot savā valstī starp savas nācijas ļaudīm, nu kā var spiest pieņemt kaut kādas debīlas liberālisma idejas??? Kur tad paliek vairākuma demokrātija??? Kāpēc saujiņa iesīkstējušu un augsti atalgotu politiķu ir tiesīgi uzspiest vairākumam savu ideoloģiju??? Tas ir totalitārisms, ko pašlaik īsteno ES!

 4. Tas tomēr nav godīgi – Vācija teica, ka ņems visus, tagad visi lūdzu ņemiet jūs visi ar. Bet kurš lika sludināt , lai Tuvie Austrumi pārceļas uz ES, nu nevaram mēs visus uzņemt nekādā veidā. Ir jāizbeidz karš, bet kara izbeigšana ir tur to viņu vietējā problēma, bet uzsākšanā daudzi no malas piedalījās. Un maz ticams, ka Latvija tik mazapdzīvota un tomēr ar pārtiku un zaļu dabu bagāta valsts, paliks nepamanīta.

 5. Tā notiek, ja pensionārus ievēl par lieliem priekšniekiem. ES apdraud ne tikai migranti, bet arī ne mazāk
  šulciem līdzīgu vadītāju konservatīvisms un pesimisms, kas raksturīgs veciem cilvēkiem. Viņi sāk
  meklēt utis citu kažokā, paužot bailes no nacionālisma, kas ir normāla parādība, īpaši gadījumos, ja valstij draud briesmas. Junkers un Šulcs tagad sašutis, ka labējie Francijā izspiež no varas krēsliem viņu politiskos dvīņu brāļus- sociķus. Neko darīt – situācija diktē noteikumus!

 6. Liberāļi par savu taisnību ir pārliecināti līdz galam. Kā reliģiski fanātiķi, kuri turpinās daudzināt savu vienīgi pareizo un nemaldīgo doktrīnu pat tad, kad apkārt viss jau degs un bruks. Loģiski argumenti uz viniem neiedarbojas.

 7. Tiesi tadu ka sulcs junkers merkele uc. lidzigo del eiropa ari ir briesmas!!!! Pasi saaicina nezin ko un td kad netiek gala tad nu visiem citiem jauznem.maitas.

 8. vislielālākās briesmas ES un visai civilizācijai rada eiropā pašlaik pie varas esošie politiki, laiks nākt jaunai paaudzei ar nacionālu domāšanu !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+