Pasaulē
Eiropa

Šulcs pametīs SPD līdera amatu, kļūs par ārlietu ministru2


Martins Šulcs
Martins Šulcs
Foto – AFP/LETA

Vācijas sociāldemokrātu (SPD) līderis Martins Šulcs trešdien paziņoja, ka atkāpsies no partijas vadītāja amata un jaunajā koalīcijas valdībā strādās kā ārlietu ministrs.
“Es esmu nolēmis pievienoties valdībai kā ārlietu ministrs,” reportieriem paziņoja Šulcs.

Viņš kā jauno partijas vadītāju ieteicis SPD Bundestāga frakcijas līderi Andreu Nālesu.

Bijušais Eiropas Parlamenta (EP) prezidents SPD vadību uzņēmās pērnā gada janvārī, sākot pirmsvēlēšanu kampaņu ar nolūku neļaut konservatīvo bloka (CDU/CSU) līderei Angelai Merkelei pēc parlamenta vēlēšanām ceturto reizi ieņemt kanclera amatu.

Pēc sākotnēja reitingu pieauguma atbalsts 62 gadus vecajam politiķim sāka sarukt, bet septembrī SPD piedzīvoja sliktāko rezultātu parlamenta vēlēšanās Vācijas pēckara vēsturē.

Gaidāms, ka Šulcs jaunajā Merkeles valdībā kļūs par ārlietu ministru, lai arī iepriekš viņš bija izslēdzis iespēju ieņemt amatu Merkeles vadītā kabinetā.

Vācijas mediji vēstījuši, ka partijas ir atrisinājušas savas domstarpības un parakstījušas vienošanos par “lielās koalīcijas” atjaunošanu.

Pēc smagās sakāves Bundestāga vēlēšanās SPD sākotnēji vēlējās pāriet opozīcijā un negribīgi piekrita iesaistīties koalīcijas sarunās. Partijas 464 000 biedru vēl ir jāapstiprina koalīcijas vienošanās iekšējā referendumā.

Saistītie raksti

Ja sociāldemokrāti tomēr noraidīs atgriešanos “lielajā koalīcijā”, Merkelei atliks vienīgi iespēja uzņemties mazākuma valdības vadību vai arī izsludināt jaunas vēlēšanas.
Sarunām pietuvināti avoti paziņojuši, ka sociāldemokrāti ieguvuši finanšu ministra un nodarbinātības un sociālās labklājības ministra portfeļus, un mediji vēstījuši, ka sociāldemokrātu rokās nonākuši arī tieslietu, ģimenes lietu un vides ministru amati.

CDU ieguvusi ekonomikas un aizsardzības ministru portfeļus, bet CSU – iekšlietu ministra amatu, ko, visticamāk, ieņems CSU līderis Horsts Zēhofers.

LA.lv