×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Šūmahera 45. dzimšanas dienā notiek fanu atbalsta akcija

EPA/LETAEPA/LETA

Bijušajam Pirmās formulas (F-1) čempionam Mihaelam Šūmaheram viņa pārstāvētā “Ferrari” komanda nosūtīja laba vēlējumus un novēlēja veselību 45.dzimšanas dienā, ko kalnu slēpošanas negadījumā cietušais vācietis piektdien sagaida komā Grenobles slimnīcā.

Pie slimnīcas piektdien paredzēta fanu klusa atbalsta akcija, taču tā būs veltīta Šūmaheram, un nekļūs par zīmola reklāmas akciju, pastāstīja “Ferrari” pārstāvis Renato Bizinjāni. Kritienā Francijas Alpos smadzeņu traumu guvušajam Šūmaheram “Ferrari” novēlēja ātru atlabšanu un visu labāko. Ir divkārt svarīgi novēlēt Šūmaheram veselību, ņemot vērā īpašos apstākļus, pavēstīja komanda. Nekādus pasākumus piektdien nerīkos Šūmahera fanu klubs viņa dzimtajā Kerpenas pilsētā, jo uzskata tos par neiederīgiem.

Slimnīcas pārstāvji un Šūmahera menedžere Sabīne Kēma pēc svētdien notikušā negadījuma ik dienu stāstīja par cietušā veselības stāvokli, taču ceturtdien informēja, ka turpmāk sazināsies ar medijiem tikai gadījumā, ja būs jaunumi. Līdz šim pēdējā sniegtajā informācijā mediķi Šūmahera stāvokli nosauca par stabilu, bet kritisku.

Pie divas smadzeņu operācijas pārcietušā Šūmahera slimnīcā ir viņa sieva, meita un dēls. Cietušo ceturtdien apciemoja arī bijušais “Ferrari” šefs Žans Tods.

Jau ziņots, ka Šūmahers slēpoja Meribelā, kad nokrita un ar galvu atsitās pret akmeni. Sākotnēji uzskatīja, ka Šūmahera trauma nav ļoti nopietna, taču vēlāk Grenobles slimnīcā konstatēja, ka bijušajam autosportistam ir nopietni smadzeņu bojājumi, lai gan uz slēpēm viņš bija ķiverē.

Pēc negadījuma Šūmaheram pirmo palīdzību sniedza divi kalnu policisti, un cietušo 10 minūtēs evakuēja ar helikopteru. Par negadījuma apstākļiem policija sāka izmeklēšanu, bet informāciju par to nesniegs līdz nākamās nedēļas sākumam. Pēc neoficiālas informācijas uzskata, ka Šūmahers nejauši iebrauca irdenā sniegā un atsitās ar slēpēm pret klintsbluķi, kas viņu pasvieda gaisā, un slēpotājs piezemējās uz galvas, atsitoties pret akmeni.

Šūmahers F-1 pilota karjeru beidza 2006.gadā, taču 2010.gadā viņš atgriezās un trīs sezonas startēja “Mercedes” komandā. Pēc atgriešanās neguvis būtiskus panākumus, Šūmahers 2012.gadā noslēdza gaitas autosportā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+