×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Fotoreportāža: Sumina aktīvākos seniorus datorapmācību projektā “Pieslēdzies,Latvija!” (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedz balvu nominācijas "Gada iedvesma" ieguvējai - Lidijai Burčakai no Talsiem "Lattelecom" senioru datorapmācību projekta "Pieslēdzies, Latvija!" jubilejas balvas pasniegšanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā.

Otrdien Latvijas Nacionālajā operā pasniegtas bezmaksas datorapmācību projekta „Pieslēdzies, Latvija!” jubilejas balvas, septiņās nominācijās godinot aktīvākos skolotājus, seniorus un pašvaldības, kas pašaizliedzīgi iesaistījušās digitālās plaisas mazināšanai cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma, portālu “LA.lv” informēja “Lattelecom” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Inga Bite.

Nominācijā “Gada iedvesma” Valsts prezidents Andris Bērziņš sveica vecāko projekta dalībnieci – 95 gadīgo talsinieci Lidiju Burčaku, kura, neskatoties uz cienījamo dzīves gājumu, ar lielu aizrautību apguvusi jaunas zināšanas un sekmīgi izgājusi visus trīs projekta apmācību līmeņus.

Nominācijā “Roku rokā” sumināta Priekules novada Krotes Kronvalda Ata pamatskolas direktore Inese Vītoliņa, kura iesaistījās projekta organizatoriskajā norisē, nesavtīgi sniedzot atbalstu un palīdzību projekta dalībniekiem.

Par pašaizliedzīgāko pasniedzēju nominācijā “Zelta ieguldījums” atzīta skolotāja no Madonas Māra Lilita Lapiņa. Nominācijas pieteikumā viņas audzēkņu grupa uzsvērusi – „Ja visi skolotāji būtu tādi, kā skolotāja Lapiņa, tad skolās nebūtu nesekmīgu vai grūti audzināmu bērnu!”. Balvu skolotājai pasniedza izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Nominācijā “Spožākā atgriešanās” sumināta Ciblas novada feldšere Zoja Policāne, kura, pateicoties jauniegūtajām prasmēm, cēlusi savu kvalifikāciju darba vajadzībām. Pasniedzot balvu, Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsvērusi: „Mūžizglītība ir tukšs jēdziens, ja aiz tā nevar saskatīt cilvēku. Nominācijas ieguvējai jauniegūtās zināšanas turpmāk ļaus palīdzēt citiem.”

Nominācijā “Amata meistars” godināta Mazsalacas vidusskolas skolotāja Zane Luste, kura projekta laikā palīdzējusi apgūt datorzinības viskuplākajam senioru skaitam. Divu gadu laikā Zane apmācījusi teju 5% no novada iedzīvotājiem, sākot no saviem kolēģiem, līdz zemniekiem un biteniekiem. Balvu pasniedza Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Par aktīvāko pašvaldību nominācijā “Atbalsta punkts” atzīta Jelgavas pilsētas dome, kuras teritorijā projektā piedalījies procentuāli lielākais senioru skaits no iedzīvotāju kopskaita – gandrīz 1500 jelgavnieku ir izgājuši “Pieslēdzies, Latvija!” kursus. Jelgavas pilsētas vārdā balvu saņēma Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra direktore Sarmīte Vīksna. Balvu pasniedza “Eiropas gada pašvaldība 2013” uzvarētājas – Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

“Virtuālās dzirksteles” godu par aktīvāko jauno prasmju lietošanu saņēma Talsu novada seniors Uldis Druvmalis-Druvleja. „Dators ir laba lieta – piecas minūtes pasēdi un pusdiena pagājusi!” jokoja balvas saņēmējs, ikvienam novēlot: „Lai jūsu datoros nebūtu neviena vīrusa un arī pašiem laba veselība!”. Balvu pasniedza “Lattelecom” komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Pretendentus balvām izvirzīja projektā iesaistītie skolotāji, audzēkņi, pašvaldības un apmācību organizētāji no visas Latvijas. Savukārt balvu saņēmējus noteica žūrija, kuras sastāvā ietilpa pārstāvji no atbalsta ministrijām – Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijām, kā arī EK pārstāvniecības Latvijā, LIKTA, “Lattelecom” u.c.

“Lattelecom” projekts “Pieslēdzies, Latvija!” tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau 20 000 senioru, kas ir divas trešdaļas no kopējo apmācāmo skaita. Projekta organizētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 000 cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu viņiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties informācijas sabiedrībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaidrīte BRŪŠNIECE Atbildēt

    Es ari ĻOTI gribētu apgūt datora pielietošanas prasmes un iesaistīties projektā “PIESLĒDZIES, LATVIJA!” Talsos ir tāda iespēja, bet KĀPĒC TĀ NAV piemēram ROJĀ? MĒS ESAM AIZMIRSTI??? Uz Talsiem sliktās satiksmes dēļ izbraukāt nav iespējams un tas ir ari naudas jautājums. Būšu prieciga, ja tas būtu pieejams arī ROJĀ! Varbūt skaidrību varētu ieviest “Lattelecom” sabiedrisko attiecibu vadītāja INGA BITES KUNDZE? Varbūt jautājumu var palīdzēt risināt arī ROJAS vidusskola?

Draugiem Facebook Twitter Google+