×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Sumina gudrākos jauniešus

Latvijas Nacionālajā teātrī nedēļas nogalē notika Latvijas skolēnu mācību priekšmetu olimpiāžu uzvarētāju sveikšana. Pirmo reizi “Ģimenes aptieka” un Latvijas Nacionālais teātris vienkopus pulcēja skolēnus, kuri sasnieguši augstus rezultātus eksakto priekšmetu – ķīmijas, matemātikas, bioloģijas – olimpiādēs, kā arī guvuši panākumus franču valodas, informātikas, vēstures, kulturoloģijas un teātra runas mākslas zināšanas konkursos.

 

Apbalvojumus saņēma piecpadsmit jaunieši un divas skolotājas.

Eva Emīlija Česle no Limbažu 3. vidusskolas saņēma divas balvas par veiksmīgo piedalīšanos latviešu valodas un bioloģijas olimpiādēs. Viņa stāstīja, ka ir ļoti zinātkāra un interesējas par visām nozarēm. “Neesmu piedalījusies vienīgi ķīmijas olimpiādē, un arī tikai tāpēc, ka pietrūka laika, lai sagatavotos.”

Informātikas olimpiādes uzvarētājs Ojārs Vilmārs Ratnieks no Siguldas Valsts ģimnāzijas bija saņēmis zelta medaļu informātikas olimpiādē. Visjaunākā suminājumu saņēmēja bija Ogres pilsētas piektās klases skolniece Ance Pužere, kura pati bija izteikusi vēlmi piedalīties skatuves runas olimpiādē, turklāt arī nākotnē sev izvirzījusi mērķi kļūt par aktrisi.

Latvija jau gadiem ilgi var lepoties ar skolēnu uzvarām starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs. Visvairāk spožu sasniegumu līdz šim bijis eksakto priekšmetu olimpiādēs, kurās piedaloties jaunieši iziet pasaulē, pārstāvēdami sevi un Latviju. “Šeit ir sapulcējušies skolēni, kas godam paveikuši savu darbu un ar savām zināšanām un prasmēm ir parādījuši pasaulei, cik mazā Latvija ir varena, parādot, cik mazajā Latvijā ir daudz spēcīgu, spējīgu, gudru, zinošu jauniešu,” pasākuma gaitā atzina Izglītības un zinātnes ministrijas Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta direktore Agra Bērziņa. Apbalvošanā piedalījās arī “Ģimenes aptieku” valdes locekle Vizma Vīksna, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis un izrādes “Osedžas zeme” režisors Valters Sīlis. Tieši viņa režisētā izrāde pēc svinīgās apbalvošanas ceremonijas arī bija papildu balva Latvijas gudrajiem skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+