×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Sumina kinodokumentālistu Ivaru Selecki

Foto: LETAFoto: LETA

Mūža balvu par ieguldījumu Latvijas kinematogrāfā šogad festivāla Lielais Kristaps laikā, 11. decembrī, saņems kinodokumentālists Ivars Seleckis un montāžas režisore Maija Selecka, noskaidrojās šovakar Ivara Selecka godināšanā par godu viņa 80. jubilejai.

Šovakar kinoteātrī “Splendid Palace” atklāta arī foto izstāde “Ivars Seleckis un viņa komanda”, kurā apskatāmas dokumentālas fotogrāfijas no Rīgas Kinomuzeja, Rīgas kinostudijas un režisora personīgajiem arhīviem, kas ataino dokumentālā kino uzņemšanu un autorus.

Izstāde “Splendid Palace” foajē būs skatāma līdz 15. oktobrim.

Seleckis ir viens no spilgtākajiem latviešu kino dokumentālistiem un ierindojies dzīvo klasiķu kārtā. Viņa filmas ir augsti novērtētas starptautiskos kino festivālos. Tās ieguvušas pasaulē nozīmīgākās dokumentālā kino balvas – Roberta Flaerti un Aivora Īvensa vārdā nosauktās, Eiropas Kino akadēmijas balvu “Felikss” 1990.gadā par Eiropas labāko dokumentālo filmu “Šķērsiela” un daudzas citas.

Seleckis dzimis Rīgā 1934. gada 22. septembrī. 1958. gadā sācis strādāt Rīgas kinostudijā. 1966.gadā Seleckis ieguvis Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta diplomu kinooperatora specialitātē. Paralēli studijām bijis operators 1963. gadā uzņemtajām filmām “Krasts” un “Ceļamaize” un 1965. gadā tapušajai kinolentei “Gada reportāža”, kurās iezīmējas viņa avangardiskais rokraksts, laužot iepriekšējo dokumentālā kino tradīciju. Šis laiks raksturīgs ar jaunām vēsmām kino veidošanas principos, ko vēlāk dēvē par Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolu. Tā guva plašu starptautisku rezonansi. Seleckis ir viens no šī stila veidotājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+