×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Sumina labākos ekonomikā

Foto - LETAFoto - LETA

Par labāko iepriekšējā mācību gada skolotāju ekonomikā atzīta Iveta Vabule no Madonas Valsts ģimnāzijas, bet labākā skolēna ekonomikā titulu ieguvusi Elīza Barkāne no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, informē Biznesa izglītības biedrība “Junior Achievement – Young Enterprise Latvija”.


 

Elīza Barkāne jaunā uzņēmēja karjeru sāka 2008. gadā, kad pirmo reizi dibināja skolēnu mācību uzņēmumu. Šogad viņas veidotais skolēnu mācību uzņēmums “PAFF”, kas ražo īpašus burbuļu pūšamos, kas neizlīst un tumsā spīd, ieguva 3. vietu valsts mēroga finālā un izpelnījās burvju mākslinieku Pecolli uzmanību. 2012. gadā meitene uzrakstīja starptautisku projektu, piesaistot programmas “Nordplus” finansējumu, kā rezultātā tapa grāmata un filma par skolēnu mācību uzņēmumu idejām.

Titulu “JA-YE Latvija Gada jaunais uzņēmējs 2013” toties saņēmis Mārcis Kaksis no Valmieras, kurš, studējot Igaunijā, kopā ar igauņu jauniešiem nodibinājis pasākumu organizēšanas un mārketinga aģentūru “Broadline”, kas darbojas joprojām.

Pēc studijām atgriezies dzimtajā pilsētā Valmierā, Mārcis Kaksis izveidoja IT uzņēmumu “Muuv”, kas jau šobrīd orientējas uz eksportu.

Skolotāja Iveta Vabule aizvadītajā mācību gadā konsultējusi 16 skolēnu mācību uzņēmumus un rīkojusi gadatirgus savā pilsētā. Godalgotas vietas ieguvuši viņas skolēnu veidotie zinātniski pētnieciskie darbi un biznesa plāni, kā arī skolēnu mācību uzņēmumi.

Laureātu svinīgā apbalvošanas ceremonija notika pirmdien, 17. jūnijā, Rīgas Latviešu biedrības namā un laureātus godināt bija ieradies Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un citi.

“Swedbank” valdes loceklis Daniils Ruļovs, sveicot laureātus, dāvāja viņiem iespēju apmeklēt Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+