×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Sumina Latvijas gudrākos prātus

streics_lv_6

Vakar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) svinīgā sēdē godināja Latvijas zinātniekus par ievērojamākajiem zinātnes sasniegumiem pagājušajā gadā.

 

 

Apbalvotie zinātnieki

* Juris Fotins, Aleksandrs Gutcaits, Ivars Kalviņš, 
Ronalds Zemribo un Valerjans Kauss par pētījumu Parkinsona slimības terapijai izmantojamo jauno zāļu vielu.

* Anatolijs Truhins, kurš pierādījis, ka elektronu lokalizāciju stiklveida silīcija dioksīdā nosaka struktūras nesakārtotība.

* Māris Knite, Juris Zavickis, Velta Tupureina, Valdis Teteris, Artis Linarts, Gatis Podiņš un Āris Solovjovs par izstrādātu superelastīgu sensora prototipu.

* Brigita Zepa un Evija Kļave par zinātnisku pētījumu par nacionālo identitāti un Latvijas sabiedrības attīstību, kas apkopots izdevumā “Pārskats par tautas attīstību 2010/2011: Nacionālā identitāte, mobilitāte un rīcībspēja”.

* Vija Strazdiņa, Dace Grauda un Īzaks Rašals, kas izveidojuši jaunu ražīgu vasaras kviešu šķirni ‘Robijs’, kas ir speciāli piemērota audzēšanai Baltijas reģionā.

* Zigurds Krišāns, Anna Mutule, Jurijs Merkurjevs un Irina Oļeinikova, kas izstrādājuši jaunas lielu enerģētikas pārvades sistēmu ilgtspējīgas attīstības vadības metodes.

* Jānis Osis un Ērika Asņina, kas izstrādājuši problēmanalīzes metodes un matemātiskos modeļus programmatūras projektēšanai.

* Jurijs Žukovskis un Roberts Evarestovs konstruējuši neorganisko vienas un daudzsienu nanocauruļu modeļus ar lineāro grupu formālisma palīdzību un aprēķinājuši to īpašības, izmantojot tikai fundamentālās konstantes.

* Jānis Kloviņš, Valdis Pīrāgs, Darja Ciganoka, Inga Balcere, Ivo Kāpa, Raitis Pečulis, Andra Valtere, Liene Ņikitina-Zaķe un Ieva Lase par jaunas somatostatīna receptora ģenētiskās variācijas atklāšanu, kas ļaus veikt individuālu terapiju akromegālijas pacientiem.

* Jānis Kalnačs, kas veicis pētījumu par mākslinieku Kārli Padegu un viņa laikmetu.

 

Avots: LZA

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+