Uncategorized

Sumina lieliskos darba devējus
 0

Foto – Dainis Bušmanis

Latvijā netrūkst uzņēmēju, kas par saviem darbiniekiem rūpējas krietni vairāk, nekā tas prasīts Darba likumā. Piemēram, iegādājas dzīvokli nelaimē nonākušai vientuļai mātei vai palīdz darbā atgriezties kolēģim, kurš kļuvis par invalīdu. Zvaigznes dienā arodbiedrības nu jau tradicionāli pateicas šādiem darba devējiem.


 

“Aiz skarbajiem darba devēju tēliem bieži vien slēpjas jūtīgas sirdis, kas domā ne tikai par peļņu, bet arī par to, kā sadarboties. Galu galā gan arodbiedrības, gan darba devēji vēlas, lai mēs visi dzīvotu labāk, lai katrs saņemtu par savu padarīto darbu algu, varētu justies droši un stabili. Varbūt reizēm mums atšķiras skatījums, kā to sasniegt, taču šis pasākums, kas notiek jau septīto gadu, pierāda, ka Latvijā mēs spējam sarunāties un sadarboties,” atklājot pasākumu “Sadarbības partneris 2011”, teica Latvijas Brīvo arodbiedrību priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Viņam pievienojās arī labklājības ministre Ilze Viņķele (“Vienotība”), norādot, ka ne tikai trīspusējās sadarbības padomē, bet arī neformālos pasākumos un ikdienā darba devējiem un ņēmējiem jāprot sarunāties. Jaunā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līge Meņģelsone uzsvēra, ka darba devēji vēlas ieguldīt savu darbinieku veselībā un izglītībā, jo labi apzinās, ka šādas investīcijas atgriežas ar uzviju, – vesels un izglītots darbinieks spēs dot lielāku labumu arī uzņēmumam. Šogad LBAS balvu – ozolzīli un atzinības rakstu – saņēma 16 darba devēji, kurus nominējušas 10 dažādu nozaru arodbiedrības. Industriālajās nozarēs tika sumināts AS “Olainfarm”, kas arī krīzes laikā saglabāja saviem darbiniekiem līdzšinējās sociālās garantijas, bet pērn vēl palielināja piemaksas pie algas un pieņēma apmēram 100 jaunu darbinieku. Šajā pašā nozarē balvu saņēma arī “Rīgas dzirnavnieks”.

 

“Mašīnas un iekārtas var nopirkt katrs, kam ir nauda, bet cilvēku nodarbināt tā, lai visi būtu apmierināti, jau ir pavisam cita māksla,” atzina “Rīgas dzirnavnieka” ģenerāldirektors Sandis Jansons.

 

Poligrāfijas nozares arodbiedrība balvai izvirzījusi AS “VG Kvadra Pak”, kura valdes priekšsēdētājs pēdējo pusotru gadu ir vācietis Kristians Adamss. “Pirms 2010. gada Ziemassvētkiem es iedomājos palūgt valdes priekšsēdētājam prēmijas darbiniekiem, un, man par lielu pārsteigumu, viņš uzreiz piekrita, un katrs saņēma 25 latu piemaksu uz svētkiem. Tobrīd mums tas šķita Ziemassvētku brīnums, bet tas izrādījās tikai sākums. Nākamajā gadā saņēmām jau 50 latu prēmijas, kā arī veselības apdrošināšanas un uzņēmuma apmaksātas ekskursijas,” savu darba devēju slavēja Antonija Incenberga. Turklāt savu darbinieku veselības apdrošināšanu uzņēmuma vadītājs esot arī aizstāvējis sarunās ar “Kvadra Pak” līdzīpašniekiem Beļģijā.

Vēl tālāk par apdrošināšanām un prēmijām gājusi sanatorija “Jantarnij Bereg”. Uzņēmums kādai darbiniecei – vientuļajai mātei ar trīs bērniem – piešķīris materiālo pabalstu dzīvokļa iegādei. Bet AS “Sadales tīkls” darbiniekiem ar bērniem piešķir papildu brīvdienas, kā arī izmaksā īpašas prēmijas par bērniņa piedzimšanu. Lizuma vidusskolas vadība palīdzējusi darbā atgriezties kolēģim, kurš kļuvis par invalīdu. Šajā skolā strādā arī citi cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Balvas saņēma arī Rīgas Centrālā bibliotēka, SIA “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca”, AS “Latvijas Jūras medicīnas centrs”, Rēzeknes novada pašvaldība, Aizkraukles novada izglītības pārvalde, Aknīstes novada dome un Kocēnu novada dome u. c.

 

LA.lv