×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Sumina zelta skolotājus


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vakar 15 izcilākie galvaspilsētas pedagogi saņēma “Zelta pildspalvas”, kā arī naudas balvas. Bet Rīgas domes “Zelta stipendiju” 800 latu apmērā saņēma 18 Rīgas skolu absolventi. Puse no stipendiātiem ir tieši Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi.

 

Kā apbalvojumu pasniegšanas ceremonijā norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, desmit stipendiju saņēmēji patlaban mācās ārzemēs. “Es gribētu vēlēt visiem, lai būtu iespēja kādu laiku pavadīt ārzemēs, bet – lai pēc tam atgrieztos mājās ar zināšanām un iemaņām. Savukārt skolotājiem novēlu ne tikai izremontētas skolas, bet arī sakārtotu atalgojuma sistēmu,” sacīja pilsētas mērs.

“Zelta pildspalvas” un “Zelta stipendijas” pasniegšanā skolotājus un skolēnus sveica arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, bilstot, ka siltus vārdus ir pelnījuši daudzi tūkstoši Rīgas skolotāju. “Droši vien maza daļiņa no šo ģimnāzijas audzēkņu zināšanām ir nākusi no tām skolām, kurās viņi ir mācījušies pirms tam,” norādīja Helmanis. Viņš piebilda, ka ap 2020. gadu “Zelta pildspalvai” kā vēstures liecībai vajadzētu papildināt Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja – apbalvošanas pasākuma norises vietas – ekspozīciju.

 

Savukārt “Zelta pildspalvas” ieguvējs ģeogrāfijas skolotājs Andris Ģērmanis izteicās, ka skolotāja profesija ir visskaistākā profesija pasaulē, jo tā sniedz gandarījumu, radošumu un iespēju katru dienu piedzīvot ko jaunu. “Paldies skolēniem, kas ļāvuši mums kļūt par labākajiem skolotājiem,” sacīja skolotājs.

 

“Zelta pildspalvu” un “Zelta stipendiju” pasniegšana norisinājās jau 17. gadu pēc kārtas. Balva “Zelta pildspalva” dibināta, lai izteiktu atzinību Rīgas pedagogiem par radošu, inovatīvu un profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī ieguldījumu skolēnu izglītošanā un audzināšanā. Savukārt Rīgas domes “Zelta stipendiju” 800 latu apmērā piešķir skolēniem par izcilām zināšanām un augstiem sasniegumiem Rīgas, Latvijas un starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs un zinātniski pētniecisko darbu konkursos.

 

Uzziņa

“Zelta pildspalvas” laureāti un “Zelta stipendijas” ieguvēji

“Zelta pildspalva” piešķirta pedagogiem: Valentīnai Voitānei (Rīgas 92. vidusskolas latviešu valodas skolotāja); Dacei Kovisārei (Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas vizuālās mākslas un kulturoloģijas pasniedzēja); Andrim Ģērmanim (Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas ģeogrāfijas skolotājs); Antrai Kraucei (Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas sociālā pedagoģe); Vēsmai Sūnai (Ziemeļvalstu ģimnāzijas ķīmijas skolotāja); Irinai Niživajai (Rīgas 72. vidusskolas fizikas skolotāja); Jānim Zeimanim (Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas angļu valodas pasniedzējs); Sarmītei Goldmanei (Rīgas 84. vidusskolas vēstures skolotāja); Dacei Simsonei (Āgenskalna Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja); Mārim Zariņam (Rīgas 64. vidusskolas fizikas skolotājs); Nataļjai Popovai (Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas ķīmijas skolotāja); Valdai Reķei (Rīgas Kultūru vidusskolas angļu valodas pasniedzēja); Olgai Marčenko (Puškina liceja fizikas skolotāja); Vijai Rasmanei (Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas matemātikas un fizikas pasniedzēja); Guntai Parmai (Rīgas 33. vidusskolas sākumskolas skolotāja).

“Zelta stipendiju” 800 latu apmērā saņēma: Andrejs Kuzņecovs, Agnese Ķerubiņa, Roberts Tomme, Kristiāna Bruzgule, Zigmārs Rupenheits, Miķelis Pūķis, Katrīna Krieviņa, Mārcis Greitāns un Ilze Ošiņa (visi Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi); Antons Baranovs, Maksims Sokolovs un Vitālijs Brejevs (Rīgas 34.vidusskola); Georgijs Treņins (Rīgas 95. vidusskola); Veronika Saharuka (Rīgas 40. vidusskola); Mihails Šišovs (Rīgas 72. vidusskola); Dmitrijs Hromakovs (Rīgas Purvciema vidusskola); Sandra Bruņeniece (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija); Marija Nedjalkova (Anniņmuižas vidusskola).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+