×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. maijs, 2016
Drukāt

Suminām izcilākās jaunās zinātnieces! Zināmas “L’Oreal” prēmijas laureātes (1)

Andas Krauzes fotoAndas Krauzes foto

Trešdien. 18. maijā svinīgā ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijā trīs daudzsološas mūsu valsts jaunās zinātnieces saņems stipendiju “Sievietēm zinātnē”. Jau divpadsmito gadu pēc kārtas Latvijā to piešķir uzņēmums L’Oreal sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un ar Latvijas Zinātņu akadēmijas atbalstu. Mūsu valsts ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurā izveidota šāda stipendija.

Latvijas stipendijas “Sievietēm Zinātnē” paredzētas zinātniecēm, kas veic pētījumus dzīvības zinātnēs un materiālzinātnēs. Vienu no stipendijām iecerētajiem pētījumiem piešķir zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem, divas stipendijas – doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei.

Šogad stipendiju “Sievietēm zinātnē” saņems pa vienai zinātniecei no RTU, LU un Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta.

Kristīne Šalma-Ancāne, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece, inženierzinātņu doktore materiālzinātnes nozares biomateriālu apakšnozarē, par zinātnisko darbu “Nanostrukturētu biokompozītmateriālu izstrāde ar pretosteoporozes īpašībām”.

Jevgeņija Lugiņina, Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniece, inženierzinātņu maģistre ķīmijas tehnoloģijā (beigusi ar izcilību) par darbu “Organisko savienojumu reakcijas šķidrā sēra oksīdā”.

Ilze Dimanta, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta zinātniskā asistente, dabaszinātņu maģistre bioloģijā (beigusi ar izcilību), par darbu “Hibrīdus veidojošu materiālu izmantošana mikroorganismu saražotā ūdeņraža savākšanai un jauna tipa bioreaktora dizains”.

Ar ko unikāli ir šo zinātnieču pētījumi un kāpēc viņas uzskata, ka labākā vieta, kur turpināt darbu, ir Latvija, lasiet 18. maija žurnālā “Mājas Viesis” rakstā “Lai iedvesmotu Latvijas zinātnes izcilnieces”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. lai jau turpina to darbu latvija, ja grib ar pliku .. būt:D

Draugiem Facebook Twitter Google+