Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
3. decembris, 2013
Drukāt

Suminās šā gada labākos biškopjus

LETALETA

Latvijas Biškopības biedrība (LBB) sestdien, 7.decembrī, svinīgā pasākumā paziņos un godinās konkursa „Gada biškopis” šā gada uzvarētājus, portālu “LA.lv” informēja LBB pārstāve Ieva Zēģele.

Šogad konkurss risinājās no jūnija līdz novembrim. „Gada biškopja” titulam pretendenti pieteikti četrās nominācijās: ”Gada biškopis ražošanā”, “Gada biškopis sabiedrībā”, “Gada sakoptākā drava” un “Gada jaunais biškopis”. Konkursam šogad pieteikti kopumā 24 pretendenti, no kuriem žūrija atlasīja 16 finālistus.

Nominācijas “Gada biškopis ražošanā“ finālisti ir Jānis Šmits, Artūrs Grudovskis, Raivis Sadauskis, Uldis Vladimirovs, Māris Kreicbergs. Nominācijā “Gada biškopis sabiedrībā“ finālam izvirzīts Igors Ignatjevs, Andris Dzērve, Andis Krieviņš, Kornēlija Lukševica. „Gada sakoptākā drava“ finālisti ir Gunārs un Daina Veskas, Didzis un Santa Rumbas, Juris un Biruta Stalži, bet „Gada jaunais biškopis“ – Tālis Sala, Gints Vasiļjevs, Mārtiņš Akerfelds un Agita Sormule.

„Šogad „Gada biškopim” tika pieteikts liels skaits pretendentu. Ir prieks, ka Latvijā biškopji tiek novērtēti, tomēr nozīme nav pieteikumu skaitam, bet gan kvalitātei. Mūsu uzdevums ir atrast katrā nominācijā pašu labāko, izvērtēt biškopja dravu, saražotu produkciju un ieguldījumu biškopības produkcijas popularizēšanā. Ar šo konkursu mēs aicinām uz pārdomātu saimniekošanu, lai ikviens biškopis būtu gatavs uzņemt viesus savā dravā. Mums visiem ir svarīgi, lai biškopības nozare būtu konkurētspējīga, tāpēc ikvienam Latvijas biškopim ir jātiecas būt labākajam, ” norāda žūrijas komisijas loceklis, LBB padomes priekšsēdētājs Juris Šteiselis.

Konkursantus vērtēja arī biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, valdes locekle Lolita Rudzīte un konsultante Santa Biļinska.

Konkursu „Gada biškopis” LBB organizē ceturto gadu. Konkursa mērķis ir veicināt biškopju iniciatīvu biškopības nozares attīstībā un popularizēšanā.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+