×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. augusts, 2014
Drukāt

Suminot Mirdzu Martinsoni, Rēzeknē atklāj kinofestivālu

Andreja Vasjukeviča fotoAndreja Vasjukeviča foto

Sestdien ar jubilāres aktrises Mirdzas Martinsones sumināšanu, vokālās studijas “Skonai” uzvedumu “Dasadūrt dabasim”, īsfilmu prezentācijām un aktieru priekšnesumiem Rēzeknē tika atklāts kinofestivāls OPEN PLACE, vēsta rīkotāji.

Sekojot pērn aizsāktajām tradīcijām, arī šogad kinofestivāla OPEN PLACE laikā īpaša vieta uz skatuves ir gada laikā Rēzeknē tapušajiem uzvedumiem.

II Starptautisko īsfilmu kinofestivālu atklāja Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa, Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs un Krievijas kinematogrāfistu savienības sekretārs, kompānijas “Kinoforum” priekšsēdētājs Sergejs Novožilovs.

Kinofestivāla atklāšanā tika prezentētas konkursa filmu programmas filmas, ar priekšnesumiem uzstājās aktieri Boriss Galkins, Irina Mirošņičenko, Sergejs Šakurovs un dziedātājas Inna Razumihina un Irina Švedova. Īpaši godināta tika aktrise Mirdza Martinsone, kura festivāla atklāšanas dienā svinēja dzimšanas dienu. Kā atzina pati aktrise – lai arī viņa nav dzimusi Latgalē, bet māte ir no Latgales, savulaik te pavadītas visas vasaras un ir sajūta, ka viņa ir piederīga šim novadam. Koncertu vadīja aktieris un mūziķis Kristaps Rasims.

17. augustā aizvadīta festivāla konkursa filmu programmas pirmā diena, kurā tika izrādīta pirmā spēlfilmu daļa. 18. augustā konkursa filmu programmā tiks izrādītas dokumentālās un animācijas filmas, bet 19. augustā – otrā spēlfilmu daļa.

Šī gada festivāla simbols ir krēsls, kas atainots arī rēzeknieša Arta Adijāna veidotajā piemiņas statuetē, kuras tiks pasniegtas festivāla galveno balvu ieguvējiem. OPEN PLACE – atvērta vieta jauniem talantiem, kas raksturo arī šī gada uzsvaru uz jauno režisoru veikumu vērtēšanu, talanta parādīšanas iespēju un vietas došanu. Jauno režisoru veikumu šogad vērtē žūrija, kuras sastāvā ir vairāki kino profesionāļi: kino režisore un pasniedzēja Laima Žurgina, Baltijā lielākā starptautiskā īsfilmu festivāla “2ANNAS” producente Amanda Boka, kino un video mākslas pasniedzēja Agnese Ivane, kino konsultants, viens no Ūmeo starptautiskā filmu festivāla (Zviedrija) dibinātājiem Toms Palmens (Thom Palmen), kā arī režisore, kino žurnāliste Ināra Kolmane.

Paralēli festivāla konkursa programmai tiek piedāvāta arī plaša ārpuskonkursa filmu programma un koncerti. 18. augustā Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē notiks humoršovs “Sievietes, sievietes…”, kurā piedalās pazīstamas latviešu aktrises, 19. augustā simfoniskā orķestra koncertprogramma “Simfoniskais kinematogrāfs”, bet 20. augustā kinofestivāla noslēguma koncerts ar deju kopas “Dziga” dejas uzvedumu “Būt kopā”, Rēzeknes bigbenda Laura Amantova vadībā, dziedātāja Andra Ērgļa, režisora Jāņa Streiča, aktieru Aristarha Ļivanova, Sergeja Koļesņikova, Valentīnas Talizinas un dziedātājas Irinas Švedovas piedalīšanos. Koncertu vadīs TV raidījumu vadītājs Vjačeslavs Manučarovs un Latgales vēstniecības GORS vadītāja Diāna Zirniņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+