Sports
Citi sporta veidi

Dažs līdzīgi žagatai par vērtīgu mantu uzskata vien to, kas spīd 16

Foto – Juris Bērziņš-Soms

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās asamblejas delegāti LOK prezidenta amatu ar 77 balsīm vēl uz četriem gadiem uzticēja juristam Aldonam Vrub­ļevskim, kurš šos pienākumus veic kopš 2004. gada, bet viņa vienīgais konkurents Carnikavas novada domes deputāts Roberts Raimo ieguva septiņas reizes mazāk balsu – 11.

Savā kandidāta uzrunā Ģenerālajai asamblejai Roberts Raimo uzsvēra, ka LOK nepieciešamas pārmaiņas: “Vrubļevska atlūgumam bija galdā jābūt jau nākamajā dienā pēc olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro. Turēšanās pie krēsla ir nievājoša attieksme pret sporta pasauli. Piesaku sevi sirmā kapteiņa vārdā, jo LOK darbs būs dinamiska vadība, sabiedrībā dziļi integrēta un organizāciju līdzsvarota darbošanās.”

Olimpiskās spēles Riodežaneiro bija pirmās pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurās mūsu sportisti neizcīnīja nevienu medaļu, tādēļ Vrubļevska atkāpšanos pieprasīja arī daudz fanu sociālajos tīklos. Taču viņi laikam bija piemirsuši, ka LOK un tās prezidenta darbu vērtē pēdējo četru gadu šķērsgriezumā, un tajā ietilpst arī aizpērnās ziemas olimpiskās spēles Sočos, no kurām latvieši atgriezās ar divām sudraba un divām bronzas medaļām. Lai gan šāgada emocijas ir svaigākas, summu tik un tā neietekmē saskaitāmo kārtība, kā matemātikas stundās mums mācīja jau pamatskolā. Turklāt Rio tikai tiesnešu kļūda goda pjedestālu liedza svarcēlājai Rebekai Kohai un savainojums – septiņcīņniecei Laurai Ikauniecei-Admidiņai. Taču dažs līdzīgi žagatai par vērtīgu mantu uzskata vien to, kas spīd.

Saistītie raksti

Aldonu Vrubļevski atkārtotai ievēlēšanai virzīja 26 nacionālās olimpisko sporta veidu federācijas, Raimondu Raimo – vienīgi Latvijas Kērlinga asociācija. Tādēļ balsošanas iznākums bija nojaušams, lai gan, piemēram, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis un Svarcelšanas klubu apvienības vadītājs Vladislavs Hamiduļļins bija publiski izteikušies, ka balsos pret Vrubļevski un cer, ka viņiem pievienosies arī kāds no līdzšinējā prezidenta atbalstītājiem. Tomēr nekas neiznāca. Aldons Vrubļevskis pēc ievēlēšanas: “Darbs, ko esat novērtējuši, balsojot par mani, ir visa LOK kolektīva nopelns. Cerēsim, ka nākamajā olimpiskajā ciklā būs vairāk veiksmes. Roberta Raimo piedalīšanās priekšvēlēšanu kampaņā ienesa zināmu svaigumu un viņam deva pieredzi Carnikavas domes vēlēšanām nākamgad.”

Par LOK viceprezidentiem ievēlēti Raimonds Bergmanis, Einars Fogelis un Valdis Voins, veikt LOK ģenerālsekretāra pienākumus turpinās Žoržs Tikmers. LOK izpildkomitejā darbosies arī Jānis Baiks, Baiba Broka, Dainis Dukurs, An­dris Feldmanis, Igo Japiņš, Jānis Kols, Kārlis Lejnieks, Aivars Lembergs, Kirovs Lipmans, Jānis Mežeckis, Andris Rāviņš, Raimonds Rublovskis, Jevgeņijs Saproņenko, Atis Sausnītis, Uldis Sesks un Jānis Upenieks.

LA.lv