×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

“Summertime” košais mūzikas kokteilis Jūrmalā

galante1

08.08.2013 Aija Kaukule
Foto-LETA
Arī šogad Jūrmalā Dzintaru koncertzālē norisināsies starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. No 12. līdz 18. augustam tā ietvaros skanēs septiņi simfoniskās un kamermūzikas koncerti un starpžanru programmas. Šogad festivālā līdzās klasiskajai mūzikai skanēs arī džezs, pasaules un laikmetīgā mūzika.


Šogad festivālā uzstāsies gan tā saimniece – operdziedātāja Inese Galante, gan viņas draugi – starptautiski pazīstamās latviešu opermūzikas zvaigznes Egils Siliņš un Aleksandrs Antoņenko, kā arī Ingus Pētersons, Sergejs Jēgers, Plasido Domingo juniors, Krievijas saksofona zvaigzne Igors Butmans un citi mākslinieki.

“Summertime” atklāšanas koncerts šogad patiesi zvaigžņots – Vāgnera un Verdi 200. jubilejas gadā abu dižgaru operu ārijas dziedās gan Aleksandrs Antoņenko, gan Egīls Siliņš.

Viņiem pievienosies soprāns Emma Vetere un tenors Larss Klēvemans no Zviedrijas, kā arī mecosoprāns Kristina Kosrovi no Vācijas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) pavadījumā. Pie diriģenta pults – lietuviešu diriģents Gintars Rinkevičs.

Gluži citādu noskaņu piedāvās argentīniešu tango mūzikas komponistam Astoram Pjacollam veltītais Krievijas ansamblis “Piazzolla Quintet”, kurā skan klavieres, vijole, vokāls, akordeons, sitaminstrumenti un kontrabass. Tango viņi spējuši saskatīt to, kas liekas svarīgs ikvienā mūzikas žanrā – sirds ritma un dvēseles noskaņojuma atspoguļošana.

Inese_Galante_4Dejas mākslu festivālā pārstāvēs Latvijas baleta prīmas Litas Beiris veidota muzikāli horeogrāfiska izrāde “Dvēseles stīgas”. Šī ir Rīgas baleta teātra izrāde, ko pavadīs vijoles tembrs, Raimonda Paula slavenākās melodijas un modernas videoprojekcijas, kā arī LNSO pirmās vijoles Raimonda Ozola vijoļspēle. Varoņi atspoguļos daudzveidību, kas pastāv cilvēku attiecībās – mīlestību, draudzību un kaisli, vientulību un izmisumu. Šī ir labdarības izrāde, kuru šogad dibinātais Ineses Galantes fonds dāvā grūtībās nonākušajiem iedzīvotājiem.

Tradicionāli festivāls neiztiks bez populārās klasiskās mūzikas vakara. Šoreiz tajā sastapsies Inese Galante un tenors Ingus Pētersons – abiem latviešu operas māksliniekiem tā ir patīkama atkalredzēšanās pēc ilgu gadu pārtraukuma. Uz skatuves tiks aicināts arī kontrtenors Sergejs Jēgers, kurš izdziedās gadsimtu populārākās dziesmas.

Intrigu raisa arī Plasido Domingo vārds festivāla programmā – tiesa, šoreiz stāsts ir par pasaulslavenā operdziedoņa dēlu – meksikāņu dziedātāju, dziesmu autoru un ierakstu producentu. Turklāt mūs gaida nevis opermūzika, bet gan izklaidējoša programma “latino” mūzikas noskaņās pazīstamā latviešu pianista Harija Baša pavadījumā.

Savukārt džeza mūzikas cienītājus festivālā gaida tikšanās ar krievu džeza vecmeistaru – saksofonistu Igoru Butmanu. Ilgu laiku Butmans pavadīja Amerikā, spēlējot ar profesionāliem un pazīstamiem džeza meistariem, kā arī izveidojis spilgtu izpildītāju sastāvu. Šoreiz viņa piesātinātais tenorsaksofona tembrs būs dzirdams festivāla “Summertime” ietvaros gan džeza koncertā, gan festivāla noslēguma koncertā.

Festivāla izskaņā, kā ierasts, krāšņs koncerts “Gala Galante”. Inese Galante un krievu kontrtenors Oļegs Bežinskihs izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas. Reiss M. Vaids (tenors, Amerika) piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās. Savukārt Intars Busulis (vokāls) izdziedās Maestro Raimonda Paula melodijas. Uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas vokālists Daniils Kuzmins (vokāls) un jaunais pianists Andrejs Feldmanis, arī LNSO norvēģu diriģenta Terjes Mikelsena vadībā.

VARBŪT NODER

12. VIII 19.00 Atklāšanas koncerts.

13. VIII 19.00 “Piazzolla quintet”

14. VIII 19.00 “Dvēseles stīgas”, muzikāli horeogrāfisks uzvedums.

15. VIII 19.00 Populārā klasika ar Inesi Galanti.

16. VIII 19.00 Plasido Domingo juniora “latino” vakars.

17. VIII 19.00 Igors Butmans un kvartets.

18. VIII 18.00 “Gala Galante”.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cenas: Ls 7 – 40.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+