×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

“Summertime” krāšņais ceļojums pasaules mūzikā

Lidija_Baiha_3

No klasiskās mūzikas līdz džezam, populārajai un pasaules mūzikai – tāds šogad no 10. līdz 16. augustam Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē skanēs ikgadējais mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. Krāšņā buķetē tas sešos koncertos pulcēs pasaules raudzes māksliniekus no Kanādas, ASV, Spānijas, Krievijas, Vācijas, Lielbritānijas un, protams, Latvijas.

“Inese Galante, aicinot mūziķus, veidojusi līdzsvaru starp to mākslinieku piesaistīšanu, kuri festivālā viesosies pirmoreiz, un “Summertime” nemainīgajām vērtībām, kas raksturo tā augstās mākslinieciskās kvalitātes,” šā gada programmu raksturo festivāla pārstāve Elita Freiberga.

Pirms “Summertime” “oficiālās programmas” sākuma nu jau tradicionāli ikviens klasiskās mūzikas cienītājs ir aicināts uz festivāla ieskaņas koncertu 7. jūlijā Rīgas Domā. “Šajā vakarā Rīgas Doms būs vieta, kur satiksies divi monarhi – Bahs un Hendelis, komponisti, kuri mūzikā ir pamats visam. Bahu un Hendeli un viņu komponēto mūziku var salīdzināt ar okeānu, un ir ilgi jāmācās, lai apgūtu kaut nelielu daļiņu no viņu radītā,” saka I. Galante. Operas dīva baroka mūzikas izsmalcinātās pērles atskaņos kopā ar viņas ilggadējo domubiedru, ērģelnieku Aivaru Kalēju.

Par skaistu un reizē izglītojošu ceļojumu izvērtīsies “Summertime” atklāšanas koncerts, kurā, uzstājoties pasaulslavenajai austriešu vijolniecei Lidijai Baihai un diriģentam, pianistam Matiasam Flecbergeram, notiks filmas “The Magic of violin” pasaules pirmizrāde – audiovizuāls vijoles dzīvesstāsts no augoša koka līdz pat instrumenta tapšanai. L. Baiha koncertā spēlēs viņas četrus miljonus vērto Gvarnēri vijoli, uzstāsies arī I. Galante un austriešu tenors Andreass Šāgers. Koncertuzveduma pirmizrāde izpelnījusies arī pasaulslaveno kultūras TV kanālu “Arte” un “Mezzo” uzmanību un tiks filmēta šajos kanālos, liecina informācija festivāla sociālajos tīklos. Savukārt Matiass Flecbergers un Lidija Baiha Jūrmalas Kultūras centrā vadīs meistarklases 11. augustā, un ikviens aicināts tās apmeklēt bez maksas un ieklausīties profesionāļu padomos – meistarklases ir šā gada “Summertime” jaunums.

Eiropas koncertturneju Jūrmalā, uzstājoties festivālā, noslēgs “Grammy” un “Echo Klassik” balvu laureāti, metāla pūšaminstrumentu kvintets “Canadian Brass” no Lielbritānijas. Ansamblis nojauc žanru robežas un tehnisko iespēju aizspriedumus, veidojot repertuāru no baroka līdz diksilendam un Brodvejai, no Monteverdi un Baha “Fūgas mākslas” līdz Korsakova “Kamenes lidojumam” un neskaitāmiem pašu aranžētiem, kā arī speciāli “Canadian Brass” rakstītiem skaņdarbiem.

Par brīnumbērnu dēvētā katalāniešu dziedātāja un saksofoniste Andrea Motisa festivālā uzstāsies 12. augustā – samtainās balss dēļ jauno mūziķi dēvē par jauno Noru Džounsu. Motisa uzstāsies kopā ar viņas skolotāju, saksofonistu un basa meistaru Žoanu Čamorro.

“Summertime” ceturtajā dienā jeb duetu vakarā I. Galante uz skatuves sev līdzās ir aicinājusi pašmāju dziedātājus. Diriģenta Ekharta Vicika vadītajā koncertā dziedās LNO soliste Ilona Bagele (mecosoprāns), basbaritons Egils Siliņš, Ineses ilggadējais skatuves partneris kontrtenors Sergejs Jēgers un LNO solists Raimonds Bramanis (tenors).

Piektajā “Summertime” festivāla koncertā iegriezīsies izcilais a cappella dziedātāju septets no Londonas – “The Swingles”. Klausoties viņu uzstāšanos, rodas sajūta, ka uz skatuves spēlē orķestris, taču visus efektus dziedātāji panāk, izmantojot balsi. Ansambļa programmā būs skaņdarbi, sākot no mūsdienu komponistiem un “The Beatles” līdz klasikai.

Luisam Ārmstrongam veltītā programmā uzstāsies džeza pianists Daniils Krāmers no Krievijas, viņam pievienosies lieliskais džeza trompetists un sketa meistars no ASV – Džoijs Morants.

Tradicionāli festivāla noslēguma koncertā “Gala Galante” kopā ar I. Galanti uzstāsies dziedātājas draugi un domubiedri: dziedātāja Oļesja Petrova, tenors Raimonds Bramanis, Sergejs Jēgers un Intars Busulis, čellu grupa “Da Gamba”, kura nule izpelnījās atzinību slavenajā “Glāstonberijas” festivālā Daniils Krāmers un trompetists Džoijs Morants. Kā teic I. Galante, neizpalikšot arī pārsteigumi.

VARBŪT NODER!

Festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” programma

7. VIII 19.00 Rīgas domā “Summertime” ieskaņas koncerts

10. VIII 19.00 “Lidija Baiha. Vijoles apburošā balss”

11. VIII 19.00 “Canadian Brass”

12. VIII 19.00 “Andrea Motisa. Vidusjūras mirdzums”

13. VIII 19.00 “Bel canto dzīres ar Inesi Galanti”

14. VIII 19.00 “The Swingles”

15. VIII 19.00 “Džoijs Morants. Daniils Krāmers. Ņujorka – Maskava – Ņuorleāna”

16. VIII 18.00 “Gala Galante”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesupradize.lv/”www.bilesupradize.lv

Cena: EUR 10 – 150

Plašāk HYPERLINK “http://www.festivalsummertime.com/”www.festivalsummertime.com

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+