Apbrīno

Suņa radītā laika mašīna
 16

Atraktīvā animācijas filma “Pībodija kungs un Šērmens” ir īsa ekskursija pasaules vēsturē, kas izspēlēta, pateicoties diviem varoņiem – pasaules gudrākajam sunim un viņa adoptētajam dēlam, cilvēkbērnam.

Pībodijs jau kā mazs šunelis nebija tāds kā pārējie kucēni. Tā vietā, lai spēlētos un tipinātu pakaļ kociņam, viņš mācījās, tieši tāpēc Pībodijs ir gan uzņēmējs, gan izgudrotājs, gan Nobela prēmijas laureāts, kā arīdzan tēvs adaptētam puikam Šērmenam, kas viņam sagādā visvairāk raižu un klapatu, bet arī, protams, prieka. Abi Pībodija kunga izgudrotajā laika mašīnā ceļo pagātnē, satiekot arī slavenas vēsturiskas personības, bet, kad puika kļūst par apsmieklu skolā un Penijas acīs grib reanimēt savu labo slavu, rodas kļūme, un visu salikt atpakaļ pareizajos plauktiņos ir vien pa spēkam Pībodijam.

Palienējot varoņus, kuru ekrāna dzīve noritēja pirms pusgadsimta televīzijā, animētās filmas “Pībodija kungs un Šērmens” radošā komanda popkultūras ietvaros spēlējas ar vēsturi, tāpēc piedzīvojumos iekļautas atsauces uz Seno Grieķiju un Ēģipti, uz to, kā Leonardo da Vinči mēģināja pierunāt pasmaidīt Monu Lizu, un to, kā kūku cienītāja Marija Antuanete un viņas izšķērdīgais dzīvesveids kļuva par iemeslu revolūcijai. Apaudzējot patiesus notikumus ar brašiem popkultūras triepieniem un uz Ņujorku aizvedot gan Renesanses māksliniekus, gan Trojas kara dalībniekus, kā arī Džordžu Vašingtonu un Ābrahamu Linkolnu un pat Albertu Einšteinu, vairāk nekā 10 gadus ilgi iecerētais projekts beidzot ieguvis ekrāniskas aprises, par labu datoranimācijai atsakoties no aktierkino. Turklāt “Pībodija kungs un Šērmens” saņēmis pieklājīgas atsauksmes un braši mazina starpību starp ieguldītajām finansēm un ieņēmumiem, kārtējo reizi pierādot, ka visu vecumu bērniem – un ne tikai – veidota filmiņa ir droša kārts, lai vismaz tiktu cauri pa nullēm. Un ir vienalga, ka notikumu atrisinājums ir paredzams un attiecību modeļi – kā no rokasgrāmatas norakstīti.

UZZIŅA:


“Pībodija kungs un Šērmens”/”Mr. Peabody & Sherman”


ASV, 2014

Režisors: Robs Minkofs

Oriģinālvalodā balsis ieskaņojuši: Tajs Barels, Makss Čārlzs, Stīvens Kolberts, Leslija Manna, Ariela Vintere, Elisone Dženija, Stīvens Tobolovskis, Stenlijs Tuči, Deniss Heisberts, Mels Brukss; filma dublēta latviešu un krievu valodā.

No 14. marta “Kino Citadele”, “Multikino”

LA.lv