×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Suņi, kaķi, seski un citi astaiņi izstādē 9. un 10. novembrī (2)

ZooSuns_9193

Ģimenes ar bērniem un visi interesenti ir laipni gaidīti Ķīpsalā, kuru 9. un 10. novembrī pieskandinās visdažādāko dzīvnieku balsis, jo notiks starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “Zooekspo 2013”. Vienā hallē varēs vērot simtiem visdažādāko šķirņu suņu un aplūkot plašu zooindustrijas preču un pakalpojumu ekspozīciju, savukārt otrā hallē redzēsim kaķus, mājas seskus, trušus, dekoratīvos putnus, visdažādākos dekoratīvos grauzējus un citus dzīvniekus.

Apmeklētājiem tiks piedāvāta arī plaša un aizraujoša programma: suņu ātruma, veiklības un paklausības demonstrējumi, robežsardzes suņu paraugdemonstrējumi, suņu mazuļu skolas demonstrācijas un vēl daudz kas cits. Bērni pēc sirds patikas varēs izlēkāties piepūšamajās atrakcijās.

Suņu izstādes vēriens un retumi


Starptautiskajā suņu izstādē “Baltijas uzvarētājs 2013” Ķīpsalā divās dienās varēs redzēt vairāk nekā 3000 suņu, kuri pārstāvēs turpat 300 šķirņu. Viņu vidū pirmoreiz Latvijā būs aplūkojams Bohēmijas aitu suns, kā arī Kanāriju dzinējsuns, īru sarkanbaltais seters – kopumā vairāk nekā 70 reti sastopamu šķirņu.

– Šogad suņu izstāde ir pavisam atšķirīga no iepriekšējo gadu analogiem pasākumiem, jo tikai reizi trijos gados Latvijai ir tiesības organizēt izstādi ar titula “Baltijas uzvarētājs” piešķiršanu. Tāpat kā sportisti vēlas izcīnīt medaļas, arī suņi un viņu saimnieki uz izstādi dodas ar cerībām iegūt attiecīgo titulu. Ne velti dalībnieku skaits pārspējis visus rekordus pēdējo 17 gadu laikā, – stāsta Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece.

Izstādes apmeklētāji varēs sekot šķirņu vērtēšanai ringos un šķirņu prezentācijām, kā arī saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas par dažādām suņu šķirnēm, jo izstādē būs pārstāvēti 30 kinoloģiskie klubi.

Kucēnu tirdzniecība izstādē gan nav atļauta, tā vietā ikvienam būs iespējams aprunāties ar šķirņu speciālistiem šo klubu stendos, saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem, uzzināt par esošajiem vai gaidāmajiem metieniem. Izstāde noslēgsies ar fināla sacensībām, kurās piedalīsies visu šķirņu uzvarētāji.

Kaķu izstādes odziņas


Starptautiskajā kaķu izstādē būs apskatāmi 28 šķirņu kaķi – augsti titulēti, lieli un mazi, garspalvaini, īsspalvaini un bezspalvaini kaķi no Latvijas un ārvalstīm.

Pirmoreiz notiks īpašas sacensības kaķiem, kurās labākais no labākajiem iegūs “Baltijas kausu”. Sacensībās piedalīsies augsti titulēti kaķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Polijas.

Skatītajiem būs iespēja gan aplūkot minčus būrīšos, gan arī vērot kaķēnu un pieaugušo kaķu ringus. Pirmoreiz izstādē ikviens tiek aicināts uz specializēto Mančkinu šķirnes kaķu (ASV veidota kaķu šķirne ar saīsinātām kājām) šovu, kā arī marmorkrāsas un sudraboto kaķu šoviem. Kaķu izstāde gan sestdien, gan svētdien noslēgsies ar krāšņu “Best in Show” konkursu, kurā noskaidros katras dienas absolūto uzvarētāju.

Apmeklētāji varēs ieklausīties ne tikai ekspertu stāstījumā, bet arī aprunāties ar kaķu audzētājiem un noskaidrot visu interesējošo gan par šķirnes īpašībām, gan tās turēšanu un kopšanu. Savukārt tie, kuri jau izlēmuši iegādāties mazu, ņaudošu kamoliņu, izstādē varēs jau nolūkot un vienoties par kaķēna iegādi.

Seski, truši, kāmji un citi zvēri


Arvien biežāk cilvēki par saviem mīļdzīvniekiem izvēlas seskus, kuru rotaļas un graciozitāte parasti sajūsmina ikvienu. Šogad pirmo reizi “Zooekspo” laikā risināsies starptautiskā sesku izstāde “TEETH’n’TAILS”, ko rīko klubs “Seskumīlis”. Sestdien būs apskatāmi seski klasiskajās krāsās, bet svētdien apmeklētāji varēs apskatīt garspalvaino un eksotiskā krāsojuma sesku vērtēšanu. Kopumā būs eksponēti 140 seski no dažādām valstīm.

Savus lolojumus – vairākus desmitus visdažādāko šķirņu trušu – izstādē izrādīs “Maz­pulcēnu – Trušmīļu skolas” bērni no dažādiem Latvijas novadiem. Izstādē blakus šķirnes trušiem būs apskatāmi dažādu šķirnes trušu krustojumu varianti, kuri dzimuši jau mazpulcēnu saimniecībās un visas vasaras garumā rūpīgi kopti un loloti.

Pārsteigumus sola audzētava “Laimes putns”, kas iepazīstinās gan ar pāvbalodi, gan dimanta ūbeli un visdažādākajiem grauzējiem, kuru vidū arī liels retums – Rabarovska kāmji, kā arī taukastes un cukurvāverītes. Savukārt Jūras cūciņu klubs izrādīs garspalvainas, lokainas, gan arī bezspalvainas jūrascūciņas (skinijus), gan Himalaju jūrascūciņas, gan rozetveidīgās un citas. Visa kā būs tik daudz, ka jāatnāk un pašiem jāredz!

Viss nepieciešamais tavam mīlulim


Izstādē ikviens varēs apvienot izklaidi ar lietderīgi pavadītu laiku, jo tajā piedalīsies dzīvnieku barības tirgotāji, veterinārās klīnikas un zāļu tirgotavas, aksesuāru ražotāji un tirgotāji, kas piedāvās visdažādākos dzīvniekiem nepieciešamos aksesuārus, barības un vitamīnus. Sukas un kaklasiksnas, pavadas un mētelīši, visdažādākie šampūni, barības piedevas – viss jūsu četrkājainā drauga labsajūtai!

Starptautisko mājdzīvnieku un zooindustrijas izstādi “Zooekspo 2013” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju (LKF) un Latvijas felinoloģijas asociāciju “Felimurs”.

Norises vieta un laiks: 9. un 10. novembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā

Biļetes: Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas! Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – Ls 2,00 (EUR 2,85); pensionāriem, studentiem – Ls 2,50 (EUR 3,56); pieaugušajiem – Ls 3,50 (EUR 4,98)

Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm! Ģimenes biļete – Ls 8,50 (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni) (EUR 12,09), vairāk bērnu – Ls 1 (EUR 1,42) par katru bērnu.

Bērniem atrakcijas telpās BEZ MAKSAS!

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. man patīk dzīvnieki

  • GHFDXDX HVGGVY
   GTYFGYTGUYGUIHHGYUJB
   VGVHG]
   HUHGU[=OIVFGHJ
   JHYHH
   HNHGYUJ—======================JNJB-UHUI-==OOKBH V KLL[
   JKBHVCLL[KIO

Draugiem Facebook Twitter Google+