×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2016
Drukāt

Suņi lauku apvidos nebūs jāčipē. Atbilde “LA” lasītājam (20)

aita_suns

Ilustratīvs foto

Man ir suņi “cienījamā vecumā”. Vai tiešām tie būs jāčipē? Tas būtu stress pašiem suņiem, kā arī izdevumi suņu saimniekiem. Vents no Kurzemes

 

Atbild Zemkopības ministrijas pārstāve Rūta Rudzīte: “Lai atvieglotu finansiālo slogu lauku teritorijās dzīvojošajiem suņu īpašniekiem, Zemkopības ministrija sagatavoja Ministru kabineta noteikumu grozījumu projektu, kas paredz, ka suņu apzīmēšana ar mikroshēmu un reģistrācija nav obligāta tiem suņiem, kuru īpašnieki ir fiziskas personas un suņu turēšanas vieta ir ārpus pilsētas vai ciema teritorijas (izņemot, ja suns piedalās izstādēs vai to uz laiku izved ārpus valsts teritorijas, – tad suņi jāreģistrē obligāti). Priekšlikums ir saskaņošanas procesā ar valsts institūcijām un nevalstiskām organizācijām. Tas valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts 17. martā, un gala lēmumu par priekšlikumu pieņems Ministru kabinets. Pagaidām gan vēl nav zināms, kad valdībā par šo jautājumu varētu lemt. Agrākais sanāk maija sākums. No valsts institūcijām un nevalstiskajām organizācijām vēl nav saņemti pat pirmie atzinumi.” Noteikumi stāsies spēkā no 1. jūlija.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. gribetu redzet to varoni Atbildēt

  kas apņemtos pārbaudit vai manam sunim ir čips vai nav. norautu roku ar visu čipu nolasītāju

 2. Nu nez! Ir jāčipē arī lauku teritorijas suņi, tie tur skraida uz nebēdu. To taču dara vienreiz suņa dzīvē. Cukas un govis taču jāćipo.

 3. Cilvēkiem laukos ir vairāki suņi,kurus tur pie ķēdes,tie sargā māju .Kur ,lai ņem tādus līdzekļus,ja ģimenē ir viens pelnītājs.Jādomā,kā pavasarī apstrādāt dārzu,uzturēt ģimeni,nevis domāt par suņiem.Lai vairāk pievērš uzmanību klaiņojošajiem suņiem,kuri uzbrūk cilvēkiem.

 4. Nu ko Jūs te plēšaties, mīļie pilsētnieki, dodaties dzīvot uz laukiem un varēsiet nečipot savu mīluli. Re tepat dzīvokļi tukši, skolas arī gatavojas slēgt ,jo nav bērnu. Nu nāciet šurp uz laukiem ,naudiņu gan neceriet saņemt pilsētnieku līmenī, to nu gan laukos daudz nenopelnīsiet. Bet ja nu jums pēkšņi ekskluzīvi darboties spējīgi plāni, tad visu cieņu, veiksmi un bagātību dzīvojot laukos tā patālāk no Rīgas un plus nečipojot suni.

 5. kātad nabaga lauceniekiem plēš desmit ādas,a mums pilsētniekiem mazāk plēš ne..kādus mēs nodokļus maksājam..laucinieki ar tādiem nodokļiem un īres maksām ko maksājam mēs pilsētnieki,jau sen būtu apmiruši..LIKUMAM JĀBŪT VIENAM,KĀ PILSĒTĀ TĀ LAUKOS!!!!!
  PILSĒTĀ ARĪ IR TANTIŅAS AR MAZIEM IENĀKUMIEM..KUR VAR BŪT AUNA PIERES LIKUMUS PIEŅEMOT,TAD LAI PALIEK,KĀ IR,LAI LAUCENIEKI MET SUŅUS ĀRĀ UN VED UZ PATVERSMĒM A MŪS PILSĒTNIEKUS SLAUKS,,NĒ TĀ NEVAR BŪT UN NEBŪS!!!!

 6. Pirmkārt laucinieki pagaidām vēl pie pilna prāta, lai tādas glupības darītu, otrkārt no viņiem jau 9 ādas noplēstas, vairāk nav no kā soda naudas iekasēt.! Tāpēc pagaidām neuzspiež..

 7. Un iepriekš raksos bija minēts par lauku viensētām,- ko nozīmē Latvijas likumdošanā viensēta?!

 8. lūdzu tad lai valsts atmaksā man 145 eiro,jo sanāk ,tas kurš pilda likumus savlaicīgi paliek muļķos!STULBUMS laukos arī pietiek klaiņojošu suņu ,kuri saplēš ,gan aitas gan citus dzīvniekus!

 9. Ganāmpulku var reģistrēt LDC, bet suni nevar! Sunim barību vajag divreiz dienā, bet suni cipet un reģistrēt vajag vienreiz mūžā un to nevar,tad pārdod kādu lopu un reģistrē suni!

 10. Vēl sagatavot grozījumus MK noteikumos kas paredzētu, ka autotransporta reģistrācija CSDD nav obligāta, teh.apskate nav obligāta, nodokļu un komunālie maksājumi nav obligāti! Mēs pilsētās esam laikam slaucamās govis?

  • Nē. mēs pilsētās neesam slaucamas govis. Tikai jāatceras, ka laukos bieži vien vispār nav iespējas skaidru naudu nopelnīt izņemot tās reizes, kad izdodas kaut ko paša audzētu vai salasītu pārdot. Piena litrs maksā ap 50 centu, kartupeļi 15-20 centi kg. Kā tu domā,cik jāpārdod, lai to čipu ieliktu? Bet suns laukos ir nepieciešams, jo sargā māju. Tie suņi, kuri sēž pie ķēdes, apkārt neklaiņo, bet tos, kuri klaiņo un uzbrūk, tāpat nevīžas saimnieki nečipēs, un nevarēs pierādīt, kam tas kustonis pieder.

   • suns pie ķēdes,tas ir normāli,priekškam tas tad vispār vajadzīgs..jūs esiet noziedznieki,ne cilvēki,suni turot pie ķēdes!!1

    • Interesanti. Pilsētnieku lielie suņi tiek vesti pavadās un uzpurņos,(par pēdējo gan šaubos, kaut arī pēc likuma tā vajadzētu būt)tātad arī tikpāt kā pie ķēdes. Un kā ir ar suņu nesavāktiem mēsliem pilsētā, tur ir gan slimības, gan parazīti. Un bērni apkārt staigā… Tas jau ir lielāks noziegums no pilsētas suņu puses.Maisiņš kabatā? Es arī varu ielikt maisiņu kabatā.

 11. Bet pilsētās”? Vai nu visi, vai nekur. Valsts nespēja nedrīkst diskriminēt iedzīvotājus!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+