Dzīve ar medību suni. Jāpērk skrituļslidas! 0

Linda Dombrovska, žurnāla “Medības” redaktore:

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Kas notiek ar mūsu bērniem? Kādēļ viņi aug tik nežēlīgi?” 1.klases skolnieka mamma pauž sašutumu par bērnu rīcību
Lasīt citas ziņas

Kad iegādājos vācu medību terjeru Sirsniņu, zināju, ka tur­pmāk būs jāsadzīvo ar enerģijas kamolu, kas vārdu noguris nezina. Šīs šķirnes pārstāvjus nav ieteicams turēt kā vienkāršus mājas mīluļus, jo suņu sūtība ir iet medībās. Saprotot, ka katru dienu uz mežu netikšu, pastāvēja reāls drauds, ka suns, viens pats būdams mājās, kļūs par dažādu lietu iznīcinātāju. Lai tas nenotiktu, iedvesmojos no slavenā ASV suņu uzvedības psihologa Cēzara Milana. Lai suns ar saimnieku būtu harmonijā, viņš iesaka ikdienas formulu – treniņš, disciplīna un mīlestība tieši šādā secībā. Tā kā es ar savām divām kājām netieku līdzi Sirsniņa četrām, nopirku skrituļslidas, ar kurām tagad vismaz trīsreiz nedēļā 8–10 kilometrus norullējam pa veloceliņiem. Turot suni pavadā, var skriet, nūjot, braukt ar velosipēdu. Suns ir bara dzīvnieks, kurš dabā pārvietojas teju vai visas dienas garumā, tāpēc tikai 10 minūšu ilgas pastaigas suņa labsajūtai par labu nenāk.

Pirms kopā ar suni skrituļo vai brauc ar divriteni, rējējam noteikti jābūt apguvušam pamatkomandas (tas īpaši attiecas uz liela auguma suņu šķirnēm). Ja dzīvnieks nav pieradis pie fiziskiem treniņiem, vajadzētu sākt nevis ar 10 km distanci, bet gan nelielu attālumu. Savukārt saimniecei (-kam) skrituļojot jāizmanto plaukstu, elkoņu un ceļu aizsargi, kā arī ķivere.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.