×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2017
Drukāt

Suņu čipēšana: grūti aptvert Saeimas spēju uztvert reālo dzīvi (26)

Foto-LETAFoto-LETA

Šī gada “Mājas viesa: 2.numurā izlasīju skaidrojumu un nosacījumus suņu gādības un uzraudzības topošajā grandiozā pasākumā.

Grūti aptvert Saeimas spēju uztvert sabiedrībā noritošo vajadzību un uzskatu procesus. No likuma virzītāja un īpaši no kādas deputātes žēlabaini skaidrots suņu čipēšanas likums.

Jo,lūk, cik nelaimīgi ir gan suņu īpašnieki, gan paši lolojumi,jo tie bieži vien pazūdot un bez čipiem nevar atrast savas mājas. Bez čipiem suņi nevar iekļauties arī citās darbībās. Pilsētas apstāklos savu mīluļu čipēšanai droši vien ir vajadzība.

Toties attiecinot šo likumu kā obligātu lauku māju sargātājiem ir īsta neizpratne, ja nesaka tiešāk. Suns lauku sētā ir obligāts mantas augļu un košumdārzu sargātājs, paļāvības un miera nodrošinātājs.

Ja deputāti vispirms domā par savu algu palielināšanu, bet pensionāriem, kuri jau kļuvuši par lauku gandrīz pamatiedzīvotājiem varēja piešķirt pāris eiro pie trūcīgām pensijām, tad noteikto likuma slogu izpildīt nevarēs.

Suņu čipēšanai kopā nepieciešami -27 eiro. Vēl jāpērk zāles pret dažādām slimībām, ko izplata slimās lapsa un jenoti. Ir biežas situācijas, kad nepieciešams meklēt jaunu mājas sargu, tad visi izdevumi atkārtojas Būšot vēl sodi. Ak,šausmas, cik tas ir vienkārši likuma rakstītājiem!

Likumiem taču jābūt tādiem, kuri atbilstu šī brīža sabiedrības spējām tos izpildīt. Lauku apstākļiem šī likuma prasības varētu būt vienkāršotas Piemēram, ja jau paredz likuma kontroli, tad jau var nodrošināt mājas suņu fotogrāfiju uzskaiti pagastos. Tas palīdzētu atsevišķu klaiņojošu suņu uzskaiti. Šādu finansiālu slogu varētu atļauties arī laucinieks.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Suņu draugs no laukiem. Atbildēt

  Skatos viena niša briva.kaķus ar vaidzetu čipot.

 2. tā atkal ir laba ziņa ,nevarēs savus vaukšķus noslēpt.Kaimiņš ,kuram nav miera un kuram piespiedu kārtā ir jādzird kā visrinķī rej ,pateiks kurās mājās un cik viņi tur ir.Pajautājat un mēs ,tie kas esam par klusumu ,pateiksim vetārstam kur jūs meklēt.Beidzot ir tās lietas sakārtotas.Un,kā nav naudas čipam?Ja nav naudas ,tad ko pie tevis dara tas suns?

 3. Pie manis Rīgā jau bija ieradušies divi iespaidīga auguma veterinārijas izsitēji, un intersējās vai sunītis čipots un reģistrēts. Piedraudēja, ka nākošo reizi uzliks sodu 200 eiro apmerā, ja nebūs nokārts. Veterinārija darbībā. Tik daudz saražots vetārstu, ka nevar visus uzturēt, un meklē papildus variāntus naudas iekāšanai. Neatpaliek arī Rīgas domes galvenais vadonis kaķu tēvs. Arī viņam budžets brūk , ir vajadzīgi papildus līdzekļi, ar ko apmaksāt reklāmas rullīšus TV.

 4. Un kad tad rīkos bruņotus reidus, kas ķers tantītes ar nečipotiem suņukiem?

 5. Tas viss tikai un vienīgi biznesa projekts . Vetārstu pārprodukcija , nespēja gūt cerēto peļnu . Un izgudroja , kā piespiest cilvēkus doties pie vetārstiem. Vēl viens nodoklis par dukšu reģistrāciju. Patversmēm bizness ar izmestiem, nečipētiem suņiem . Tos tad kopā ar vetārstiem varēs sačipēt un tirgot. Tad kontrolētāji var iekasēt soda naudas…Tad pienāks kārta kaķiem , kāmīšiem, žurkām , kanārijputniņiem u.c. , ko vajadzēs obligāti čipēt, reģistrēt.

 6. Un ,nevajag iedomāties ,ka šis dzīvnieks nosargās jūsu mantu.Tas ir vai nu naivums vai stulbums.Drīzāk aprobežota cilvēka atruna.

 7. Kam ir prieks no caurām dienām un naktīm rejošiem suņiem pilsētā? Sen jau vajadzēja radīt apgrūtinājumu šiem bezatbildīgajiem suņiniekiem.Un .ja nav naudas ,tad kam tev tas dzīvnieks .Civilizētās vietās suņa turēšana ir jāsaskaņo ar kaimiņiem,bet Latvijā ir šī darbība aizgājusi pilnīgās auzās .Varbūt jums liekas ,ka kaimiņmājās visi ar sajūsmu klausās jūsu suņa ālēšanos.Liels ,patiess prieks ,ka tas tiks kontrolēts .Un,tādu ,kam prieks ,ir ļooooti daudz .Paldies!!!

  • Tev laikam patīk palaist nagus, bet suns traucē?

  • Nu, bet, Jēziņ!
   Man laukos tuvākais kaimiņš 1, 5 km. Kam var traucēt mana suņa rejas?
   Protams, neko nečipošu, jo nav naudas. Tā paša iemesla dēļ arī sodus nemaksāšu – jau Šveiks teica, iepūtiet man…
   Bet kāpēc mani padarīt par vispār nepieskaitāmu ar šoreiz?
   Vai nepietiek, ka jau gadiem braucu ar auto bez TA, ceļa nodokļa dēl?
   +
   Ko tik vēl es nedaru? Pie ārsta neeju, nestrādāju, parādus nemaksāju, uz tiesām neierodos etc.
   Jo būtībā, nav iespēju… Te arī vēl suns slikts, urrā!

 8. tā čipošana ir naudas izkrāpšana

 9. pilsētu suņiem nodokli 1000 eu mēnesī

 10. Tieši tā,kā agrāk sunim bija uz kakla siksninas žetons,katru gadu citāds ar numurinu ,kur pec tā varēja ar noteikt suņa dzives vietu,saimnieku! Bet tas jau neder,jo vajag izdomāt ko citu lai tik vairāk naudas no nabaga tautas izslauktu!!! Pretekļi !!!!!!

 11. Suns ir smukāks par Elksniņu.

 12. Pilnīgi piekrītu, ka tas ir pilnīgi murgains projekts Latvijas apstākļiem un tā izpilde vienkārši nav realizējama. Bet saeimas darba kvalitāte nav apspriežama, jo tādas vienkārši nav…

 13. Pēc tik agresīvas suņu čipošanas ieviešanas ar policijas palīcību, manī radās domas, ka tas viss saistīts ar kaut ko lielāku un svarīgāku. Pavisam nesen divu gadu garumā vetārsti ļoti agresīvi centās pierādīt ka Tukuma rūpnīcas suņu barība DOGO ir par iemeslu daudzu suņu saslimstībai ar barības vada sašaurinājumu (diletāciju). Uz šodienu no vetārstu un veterinārijas zinātniekiem joprojām nav pierādīts ka tieši TUKUMA rūpnīcas barība DOGO ir pie vainas šo suņu nāvē. Arī manam sunim bija šīs problēmas. Viens lauku vecis kuram mājās ir trīs alabaja suņi, man paskaidroja kur ir vaina. Viņš savus suņu baro ar DOGO barīju, bet tikai to piejaucot klāt pie vārītas putriņas, ka piedevu. Viņš man paskaidroja, ka suns ēdot sauso barību, to nekošļā bet norij uzreiz. Rijot sausās barības bumbuļus tiek kairināts barības vads. Ja tas tiek darīts ilgstoši, tad barības vadā veidojas iekaisums. Šodien es esmu pārgājis uz vācu JOSER barību, bet pievienojot to vārītai putriņai, un situācija ir mainījusies, un ar manu sunīti ir viss kārtībā. Man ir aizdomas, ka vetārstu biedrība kopā ar ministriju ir lobējuši ārzemju suņu barības reālizāciju Latvijā. Piedodiet, varbūt es esmu izteicies skarbi, bet esmu nonācijas pie šāda secinājuma. Sāpīgi, bet Latvijas uzņēmums tika nogremdēts.

 14. Ar šo gadu nebūs iespējas
  > sniegt palīdzību kādam sunītim, jo par to būs
  > jāmaksā nodoklis un viss ar to sasitītais..
  > Izmaksas jau šodien ir zināmas. Čipošana Latvijas
  > vetklinikās no 20- 60 eiro. Vizīte pie vetārsta 6
  > eiro un iereģistrēšana dzīvnieku datu bankā ap 10
  > eiro, tas viss ir pie vetārstiem. Vēl būs
  > pašavaldības nodoklis 8 eiro (pensionāriem Rīgā sola uz
  > pusi mazāk, jo tuvojas pašvaldības vēlēšanas).
  > Pote pret trakumsērgu klāt vēl kādi 8 eiro. Tas ir
  > murgs, ko ir izdomājuši dzīvnieku aizstāvji.
  > Daudzi sunīši kas tika uzturēti pie cilvākiem,
  > tiks izlaisti brīvība, vai aiznesti uz suņu
  > patversmi un piesieti pie žoga. Šādu iespēju arī
  > es pieļauju, jo es kā pensionārs to apmaksāt
  > nevarēšu, lai man piedod mans sunītis.
  > Ja saslimst sunītis tad pie vetārstiem bez 50
  > eiro nav ko darīt. Nākošais, ja čipotais un datu
  > bankā reģistrētais sunītis pēkšņi nomirst, tad to
  > apbēdīt pa tiešo nevarēs. Sunītis ir jāaiznes pie
  > vetārstiem un jāparāda, ja nevar to aiznest, tad
  > jāizsauc vetārsts uz mājam lai konstatētu nāves
  > faktu, kas maksās kādi 40 eiro. Tikai pēc
  > vetārsta slēdziena mirušais sunītis tiks noņemts
  > no reģistra, un tad pašavaldība varēs atbrīvot no
  > suņa nodokla. Pēc pēdējās informācijas kas tika publicēta TVnet, mirušais sunītis jānes uz krematoriju un nekur citur, un tur maksa pēc suņa svara sniedzās ap 150 eiro. Padomājiet cilvēki, kas ir izdarīts
  > ar šā lēmuma pieņemšanu. Šeit ir japateicās ZM ministrijas vetārstu uzraugiem un Rīgas Domes vadītājam Ušakovam, kas radīja šo jauno biznesa projektu, kā iekāst vairak no veco cilveku mazajām pensijām savu iegribu apmierināšanai.

 15. Vai tad laukos nepietiktu ar žetonu pie kakla siksnas,kā tas savulaik bija?
  Kāda jēga laukos čipam? Laukos jau tā palikuši tikai pensionāri,kuriem uzliek slogu papildināt
  valsts budžetu . Vai visa šī avantūra nav kādas firmas lobēšana?

 16. Ja kāds grib ko čipēt, ņem un čipē. Tikai pamēģini mani piespiest ko čipēt. Man pensija 110 eiriķu un pieklīdis suns. Ja gribi ko mainīt, suni vari savākt.

  • Es ar tā domāju, tikai, vispirms, atšaudīšos līdz pēdējam.
   Tādus, kas spējigi savākt tavus sunīšus, jau ar nav ko īpaši žēlot, manuprāt.

  • es no laukiem-ja kāds manā teritorijā ir spējīgs nočipot manu lielo agresīvo suni tad dariet to,es pats viņu biznesā nepiedalīšos un nemaksāšu.

 17. Pēc čipēšanas suņi daudziem sākuši uzvesties dīvaini.Suns pazuda uz nedēļu,tad pateica,ka nevar atrast viņa atrašanās vietu.Kāda jēga no viņa.

 18. Dabiski, ka suņu čipēšana ir kārtējais vājprāts, ko izdomājis kāds ‘brašulis”. Un vēl biedēt ar sodiem???? Pilnīgs murgs! Tas liecina tikai to, ka valdība nodarbojas ar reketu, nevis domā par ražošanas attīstību. Ekonomikas un finanšu ministri mainās, bet rezultātu nav. Tagad jāizdomā suņu čipēšana, lai varētu laupīt, jo jāmaksā par 1) čipēšanu, 2) poti pret trakumsērgu, 3) vēl būs izdomājuši kādu obligāto poti utt. un tā joprojām. Atcerieties, ka tautai nav liekas naudas, ko maksāt papildus ieņēmumu nodoklim, zemes nodoklim utt. Kategorisks pret!!!!

 19. Ne tikai laucinieks, arī pilsētniekam rējējiņš bieži vien ir vienīgais draugs un sarunu biedrs…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+