×
Mobilā versija
-0.9°C
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta
Otrdiena, 20. marts, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Suņu čipos – tikai cipari, nevis personas kods

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Kādi dati par suņa saimnieku būs nolasāmi čipos? Ja tajos būs norādīts personas kods, adrese – kā tas saistās ar personas datu neaizskaramību? Vai kāds tos nevarēs izmantot noziedzīgos nolūkos? Sarmīte Zeme

 

Atbild Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta dzīvnieku tirdzniecības, labturības un barības nodaļas vadītāja vietniece Inga Kronenberga: “Praktizējošs veterinār­ārsts mājas (istabas) dzīvnieku apzīmē ar mikroshēmu, kura satur tikai unikālu ciparu kombināciju. Konkrētajam mikroshēmas numuram Lauksaimniecības datu centra datubāzē tiek piesaistīta visa informācija par dzīvnieku un tā īpašnieku.

Datubāzē iekļauj šādu informāciju:

1) par apzīmēto dzīvnieku – sugu, dzimšanas datumu vai vecumu, vārdu, dzīvnieka dzimumu, aprakstu (šķirne, krāsa, īpašas pazīmes), turēšanas vietas adresi, identitātes numuru, kas norādīts dzīvniekam implantētajā mikroshēmā, mikroshēmas lokalizācijas vietu, mikroshēmas ievadīšanas datumu, dzīvnieka pases numuru;

2) ziņas par dzīvnieka īpašnieku – fiziskās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu vai juridiskās personas veidu, nosaukumu un reģistrācijas numuru, tālruņa numuru, e-pasta adresi, deklarētās dzīvesvietas adresi vai juridisko adresi;

3) papildu informācijā par dzīvnieku ir dzīvnieka sterilizācijas datums, dzīvnieka pazušanas vai atrašanas datums, norāde par dzīvnieka nāvi vai eitanāziju, vakcinācijas datums pret trakumsērgu.

Ja mājas (istabas) dzīvnieks ir apzīmēts ar mikroshēmu un reģistrēts Lauksaimniecības datu centra datubāzē, tā pazušanas gadījumā pēc mikroshēmas numura un informācijas datubāzē to varēs viegli atrast un atgriezt īpašniekam.

Datubāzē iekļautajai informācijai var piekļūt tikai noteikts personu loks, kurām piešķirta autorizēta pieeja. Šīs personas ir dzīvnieku īpašnieki (pieejama informācija par sev piederošiem dzīvniekiem) un tādas iestādes (piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests, vietējā pašvaldība, policija), kurām noteikto funkciju veikšanai nepieciešams izmantot datubāzē esošo informāciju. Visām minētajām personām ir jāievēro normatīvajos aktos par datu aizsardzību noteiktā kārtība.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai varat ieteikt slēpes, ar ko sasniegt Saeimu?

Partijas “Latvijas attīstībai” kongress sestdien vienbalsīgi atbalstīja politiskās apvienības dibināšanu un kopīga Saeimas vēlēšanu saraksta veidošanu ar partijām “Kustība Par” un “Izaugsme”. Partija “Kustība Par” par apvienības veidošanu lems savā kongresā šosestdien. Aptaujas liecina, ka šīm partijām patlaban nav tik liels vēlētāju atbalsts, lai pārvarētu 5% barjeru, kas nepieciešama, lai tiktu Saeimā.

“Kustības Par” valdes locekle Ilze Viņķele savā tviterkontā pagājšnedēļ, acīmredzot prātojot par potenciālajiem sadarbības partneriem, visai aizplīvuroti rakstīja: “Kāds ir nolēmis piedalīties, piem., slēpošanas sacensībās. Obligāts priekšnosacījums dalībai ir slēpes. Šis kāds saka – diezgan droši, ka slēpes līdz sacensībām būs. Nevis būs, bet diezgan droši. Tas nozīmē – varbūt būs. Cik nopietni šāds censonis uztverams?”

Vladimira Putina atrašanās Krievijas prezidenta amatā jūs
Draugiem Facebook Twitter Google+