Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Vitālijs, Ralfs, Valgudis
Trešdiena, 23. augusts, 2017
10. novembris, 2016
Drukāt

Suņu čipos – tikai cipari, nevis personas kods

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Kādi dati par suņa saimnieku būs nolasāmi čipos? Ja tajos būs norādīts personas kods, adrese – kā tas saistās ar personas datu neaizskaramību? Vai kāds tos nevarēs izmantot noziedzīgos nolūkos? Sarmīte Zeme

 

Atbild Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta dzīvnieku tirdzniecības, labturības un barības nodaļas vadītāja vietniece Inga Kronenberga: “Praktizējošs veterinār­ārsts mājas (istabas) dzīvnieku apzīmē ar mikroshēmu, kura satur tikai unikālu ciparu kombināciju. Konkrētajam mikroshēmas numuram Lauksaimniecības datu centra datubāzē tiek piesaistīta visa informācija par dzīvnieku un tā īpašnieku.

Datubāzē iekļauj šādu informāciju:

1) par apzīmēto dzīvnieku – sugu, dzimšanas datumu vai vecumu, vārdu, dzīvnieka dzimumu, aprakstu (šķirne, krāsa, īpašas pazīmes), turēšanas vietas adresi, identitātes numuru, kas norādīts dzīvniekam implantētajā mikroshēmā, mikroshēmas lokalizācijas vietu, mikroshēmas ievadīšanas datumu, dzīvnieka pases numuru;

2) ziņas par dzīvnieka īpašnieku – fiziskās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu vai juridiskās personas veidu, nosaukumu un reģistrācijas numuru, tālruņa numuru, e-pasta adresi, deklarētās dzīvesvietas adresi vai juridisko adresi;

3) papildu informācijā par dzīvnieku ir dzīvnieka sterilizācijas datums, dzīvnieka pazušanas vai atrašanas datums, norāde par dzīvnieka nāvi vai eitanāziju, vakcinācijas datums pret trakumsērgu.

Ja mājas (istabas) dzīvnieks ir apzīmēts ar mikroshēmu un reģistrēts Lauksaimniecības datu centra datubāzē, tā pazušanas gadījumā pēc mikroshēmas numura un informācijas datubāzē to varēs viegli atrast un atgriezt īpašniekam.

Datubāzē iekļautajai informācijai var piekļūt tikai noteikts personu loks, kurām piešķirta autorizēta pieeja. Šīs personas ir dzīvnieku īpašnieki (pieejama informācija par sev piederošiem dzīvniekiem) un tādas iestādes (piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests, vietējā pašvaldība, policija), kurām noteikto funkciju veikšanai nepieciešams izmantot datubāzē esošo informāciju. Visām minētajām personām ir jāievēro normatīvajos aktos par datu aizsardzību noteiktā kārtība.”

Pievienot komentāru

Juris Lorencs: Mazā valsts un lielā bumba (3)Sodot Ziemeļkoreju ar militāru spēku, sekas var būt neprognozējamas un traģiskas, bet arī piekāpšanās šim režīmam var novest pie slikta gala.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mani lūdzu uz 2028. gadu, uz Latviju ar 30 apriņķiem!

Pareģojumi

Saglabājoties pašreizējai ekonomiskajai situācijai, uz Latvijas 110. gadadienu 2028.gadā valstī būs 20 – 30 pašvaldības (apriņķi), piektdien Latvijas Pašvaldību savienības kongresā prognozēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Patlaban Latvijā ir 119 pašvaldības.

Kādiem jābūt mēneša ienākumiem, lai justos pārticīgi?
Draugiem Facebook Twitter Google+