Mobilā versija
+2.1°C
Johanna, Hanna, Jana
Piektdiena, 15. decembris, 2017
10. novembris, 2016
Drukāt

Suņu čipos – tikai cipari, nevis personas kods

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

Kādi dati par suņa saimnieku būs nolasāmi čipos? Ja tajos būs norādīts personas kods, adrese – kā tas saistās ar personas datu neaizskaramību? Vai kāds tos nevarēs izmantot noziedzīgos nolūkos? Sarmīte Zeme

 

Atbild Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta dzīvnieku tirdzniecības, labturības un barības nodaļas vadītāja vietniece Inga Kronenberga: “Praktizējošs veterinār­ārsts mājas (istabas) dzīvnieku apzīmē ar mikroshēmu, kura satur tikai unikālu ciparu kombināciju. Konkrētajam mikroshēmas numuram Lauksaimniecības datu centra datubāzē tiek piesaistīta visa informācija par dzīvnieku un tā īpašnieku.

Datubāzē iekļauj šādu informāciju:

1) par apzīmēto dzīvnieku – sugu, dzimšanas datumu vai vecumu, vārdu, dzīvnieka dzimumu, aprakstu (šķirne, krāsa, īpašas pazīmes), turēšanas vietas adresi, identitātes numuru, kas norādīts dzīvniekam implantētajā mikroshēmā, mikroshēmas lokalizācijas vietu, mikroshēmas ievadīšanas datumu, dzīvnieka pases numuru;

2) ziņas par dzīvnieka īpašnieku – fiziskās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu vai juridiskās personas veidu, nosaukumu un reģistrācijas numuru, tālruņa numuru, e-pasta adresi, deklarētās dzīvesvietas adresi vai juridisko adresi;

3) papildu informācijā par dzīvnieku ir dzīvnieka sterilizācijas datums, dzīvnieka pazušanas vai atrašanas datums, norāde par dzīvnieka nāvi vai eitanāziju, vakcinācijas datums pret trakumsērgu.

Ja mājas (istabas) dzīvnieks ir apzīmēts ar mikroshēmu un reģistrēts Lauksaimniecības datu centra datubāzē, tā pazušanas gadījumā pēc mikroshēmas numura un informācijas datubāzē to varēs viegli atrast un atgriezt īpašniekam.

Datubāzē iekļautajai informācijai var piekļūt tikai noteikts personu loks, kurām piešķirta autorizēta pieeja. Šīs personas ir dzīvnieku īpašnieki (pieejama informācija par sev piederošiem dzīvniekiem) un tādas iestādes (piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests, vietējā pašvaldība, policija), kurām noteikto funkciju veikšanai nepieciešams izmantot datubāzē esošo informāciju. Visām minētajām personām ir jāievēro normatīvajos aktos par datu aizsardzību noteiktā kārtība.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Gaidi ar maisu!

Nacionālā apvienība apspriešanai koalīcijā sagatavojusi likuma grozījumu projektu, kas paredzēs bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentus nodot Latvijas Nacionālajam arhīvam. Šāds priekšlikums iesniegts, lai atvieglotu šo dokumentu pētīšanas procesu un to publicēšanu ar zinātniskajiem komentāriem līdz 2018. gada 31. decembrim. Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieks Jānis Maizītis sacījis, ka VDK dokumentu nodošana Latvijas Nacionālajam arhīvam būs politiķu izšķiršanās, nevis drošības iestādes kaprīzes vai negribēšana. SAB priekšnieks sacīja – ja dokumenti tiek pārvietoti uz valsts arhīvu, ir jālikvidē Totalitārisma seku dokumentācijas centrs, kā arī jāgroza likums. Bijušās VDK Zinātniskās izpētes komisijas pārstāvji līdz šim bieži sūdzējušies par SAB liktajiem šķēršļiem, lai varētu pētīt dokumentus.

Vai CSDD valdes loceklis ir piemērota izvēle slimnīcas vadītāja amatam?
Draugiem Facebook Twitter Google+