Mobilā versija
Brīdinājums +0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
14. septembris, 2015
Drukāt

Suņu ēšana Ķīnā sākusies no aptuveni 10 000 gadu seniem apbedīšanas paradumiem

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Novosibirskas zinātnieki izpētījuši, kad un kādēļ sācies ķīniešu paradums ēst suņus, raksta gazeta.ru.

Izrādās, aptuveni 8-9 tūkstošus gadu pirms mūsu ēras suņi bijuši tradicionāls upuris, kura apēšana saistīta ar ticējumu: sunim jābūt cilvēka uzticamajam pavadonim ari pēc nāves.

Suņu upurēšana un ievietošana apbedījumos bijusi plaši izplatīta XVI-XI gadsimtā pirms mūsu ēras. Zinātnieki norādījuši, ka interesants bijis gan pats apbedīšanas veids – proti, pirmais kapavietā ielikts suns, bet cilvēks guldīts viņam virsū, – gan arī tas, ka upurētie suņi pārsvarā bijuši kucēni vai pavisam jauni suņi vecumā no aptuveni trim mēnešiem līdz 1,5 gadiem. Tieši suņu jaunība liek domāt, ka tie iecerēti nevis kā mirušo sargs pazemes valstībā, bet gan upuris.

Tāpat suņu atliekas atrastas īpašos traukos, kas apliecina, ka tie lietoti uzturā kā īpašs upurēšanas ēdiens, norādījusi pētījuma vadoša autore Marija Kudinova.

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+