Laukos
Politika

Suņu īpašniekiem būs vienkāršāk ar savu mīluli ceļot pa Eiropu0

Šis skaistais mājas mīlulis, šķiet, ir pieradis pie savas greznās dzīves.

Turpmāk suņa īpašniekam būs jāizmanto viens dzīvnieka veselību apliecinošs dokuments – pase, kurā apkopotas visas sunim veiktās vakcinācijas, tā nodrošinot iespēju īpašniekam ar suni brīvi pārvietoties Eiropas Savienības (ES) teritorijā, nemainot dokumentus un suni atkārtoti nevakcinējot pret trakumsērgu, paredz valdības akceptētie grozījumi Veterinārmedicīnas likumā.

Līdz šim informācija par suņu vakcinēšanu tika iekļauta vakcinācijas apliecībā. Suņa īpašniekam, lai izceļotu ar dzīvnieku no valsts, bija jānomaina vakcinācijas apliecība pret dzīvnieka pasi.

Tikmēr vairāku dokumentu esamība rada problēmas, jo suņa īpašniekam, vakcinācijas apliecību mainot pret pasi, visi pierādījumi par vakcināciju pret trakumsērgu palika vakcinācijas apliecībā. Līdz ar to, lai īpašniekam izdotu suņa lolojumdzīvnieka pasi, suni nākas vēlreiz vakcinēt pret trakumsērgu, jo šīs ievadīšanas datums nedrīkst būt agrāks par datumu, kad ievadīta vai nolasīta mikroshēma.

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā paredz, ka suņiem, neatkarīgi no tā, vai tie tiek izvesti no valsts vai visu mūžu dzīvo Latvijā, kā vienīgais veselību apliecinošais dokuments būs dzīvnieka pase.

Suņiem, kuriem jau ir izsniegta vakcinācijas apliecība, līdz dienai, kad stāsies spēkā grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, tā būs derīga visu mūžu. Vakcinācijas apliecību nevajadzēs mainīt pret lolojumdzīvnieku pasi, izņemot gadījumus, ja suņa īpašnieks ar suni izceļos ārpus valsts.

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā vēl jāapstiprina Saeimai.

LA.lv