Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
26. maijs, 2016
Drukāt

Suņu nāvējošās slimības pētnieki aicina Eiropu izvērtēt Latvijas iestāžu rīcību (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) suņu polineiropātijas (megaesophagus) cēloņu pētnieku grupa ar iesniegumu vērsusies Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādē (European Food Safety Agency, EFSA), lūdzot izpētīt situāciju mūsu valstī un novērtēt Zemkopības ministrijas pakļautībā esošā zinātniskā institūta (ZI) BIOR un tā vadības rīcību suņu nāvējošās slimības uzliesmojuma sakarā.

LVB ir nosūtījusi EFSA pilnu informāciju par situāciju Latvijā. EFSA ir sniegusi starpatbildi, ka izskata Latvijas situāciju komisijās, informē saistītās iestādes un organizācijas, kā arī pieprasa informāciju un situācijas skaidrojumu no Zemkopības ministrijas valsts zinātniskā institūta BIOR, kura atbildībā ir riska novērtēšana dzīvnieku veselības un sabiedrības veselības jomā Latvijā.

Pētnieku grupas vadītāja zinātniece, profesore Ilze Matīse van Houtana uzsver, ka situācija ir nepieņemama. Valsts Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) personā ir atteikusies no veterinārārstu sniegtās informācijas un lūguma veikt epidemioloģisko izpēti. Valsts ZI BIOR pat neplāno sākt iespējamā riska analīzi. Kā zināms, pētnieku grupa šobrīd darbojas Latvijas Veterinārārstu biedrības paspārnē un visas analīzes un izpēti veic par ziedotāju naudu. Tā kā Latvijas iestādes LVB ieskatā joprojām norobežojas no tām uzliktajām funkcijām, pētnieki uzskata, ka nepieciešama ārēja palīdzība, lai pasargātu Latvijas dzīvniekus un, iespējams, arī cilvēkus no turpmāka apdraudējuma.

Atteikties no riska izpētes, noliegt problēmu, uzveļot vainu histērijas kurināšanā un naudas izšķērdēšanā Latvijas veterinārārstiem, nu vairs nevarēs, jo problēma ir ieguvusi starptautisku raksturu. Lietuvā un Igaunijā ir konstatēti un ar diagnozi apstiprināti vairāki megaesophagus gadījumi, kur pamatā Latvijā ražotā barība “DOGO”, tā ziņo LVB.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir jāmeklē nepazīstams mikroorganisms slimajos suņos,bet tas ir dārgs prieks un to var mēģināt uzvelt bagātākām valstīm,tieši tāpēc,ka nepazīstams.

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+