×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2012
Drukāt

Suņu šķirnes slavas virsotnē

civavasss

Pavasaris ir kucēnu iegādes laiks. Pie mums šķirnes suņuki maksā, sākot ar 200 latiem. Nu gluži vai par velti, salīdzinot ar to, kas notiek pasaulē!

 

Mazie mīļumi

Dekoratīvo sunīšu mazuļi nekur nav lēti, šāda izvēle eiropietim jau ir nopietns līdzekļu ieguldījums. Pašlaik slavas saulītē gozējas Maltas zīda sunītis. Ir saprotams, ka sniegbaltais jaukumiņš ar zīdaino kažociņu un burvīgajām acīm, apaļām kā pogas, ielīksmo cilvēku prātus. Tiesa, skaistums nenāk pats no sevis, jo kažociņš prasa regulāru ķemmēšanu un profesionālu frizēšanu. Šāds kucēns maksā, piemēram, Francijā un Vācijā… ap 2500 eiro. Lētāks nav arī otra skaistākā kažoka īpašnieks – Pomerānijas špics, kura lapsveidīgais, smaidošais purniņš ir neatvairāms. Šai šķirnē ir dažādi īpatņi – gan bezgala mīlīgi, gan arī brīvdomātāji, turklāt it visiem nu ļoti patīk riet…

Šādā vērtību skalā ierindojies arī mopsītis, kura mazuļi maksā ap 3000 eiro. Tas ir sunītis ar amizanto sejas izteiksmi, kurā beznosacījuma mīlestība uz saimnieku un visu pasauli mijas ar brīnišķīgu naivumu. Viņa uzpasēšana un kopšana neprasa lielas pūles, galvenais – naivucītim jājūt savējo mīlestība, citādi mopsītis no bēdām var aiziet bojā…

Gadiem ilgi visdārgākās tomēr ir čivavas. Šie pavisam sīkie sunīši (svars, sākot no 1,2 kg) ir mīlīgi un saticīgi, tāpēc turīgi ļaudis mēdz iegādāties pat vairākus, lai dzīvnieciņiem nav garlaicīgi. Pasaulē to sākuma cena ir 2500 eiro. Itālijā izcilā audzētavā sunīši maksā ap 8000 eiro. Ir pieprasīti arī Anglijā, Čehijā, Vācijā un Krievijā. Tur cenas mēdz būt mazākas, piemēram, Krievijā čivavu var iegādaties par 3000 eiro. Taču pasaulē kucēni no izciliem izstāžu vecākiem var maksāt pat līdz 10 000 eiro! Prātam neaptverama summa par tādu sīkucīti, vai ne?

 

Lielie izcilnieki

Pārbaudīta vērtība nemainīgi ir vācu aitu šķirnes suns – ar savu gudrību, sarga instinktu un pieķeršanos saimniekiem. Visu suņu suns – tā viņu dēvē arī pie mums. Savā izcelsmes zemē Vācijā tie maksā tikai ap 1000 eiro. Dārgāks ir iespaidīgais īru vilku suns, kas sasniedz 1,5 m augstumu skaustā. Nav skaistulis, taču ar apbrīnojamu intelektu. Ne velti islandiešu sāgās tam piedēvētas spriešanas spējas gluži kā cilvēkam un prasme nolasīt mūsu domas. Un slavēta suņa pašaizliedzība, savējos aizstāvot līdz nāvei…

Nevarētu teikt, ka īrs ir ļoti populārs, taču pieprasījums pēc kucēniem ir visai liels. Interesanta ir to plašā cenu amplitūda, īpaši Anglijā – no 1500 līdz 7000 eiro. 
anglu_mastifs2

Britiem iecienīts ir vēl viens savs gigants – angļu mastifs, kuru Arturs Konans-Doils izvēlējās par prototipu Bāskervilu sunim. Šie dzīvnieki ir apveltīti ar nopietnu raksturu, ir piemēroti cilvēkiem ar pieredzi suņu audzināšanā. Lielbritānijā tos reizumis iegādājas vien prestižam, izdodot apmēram 3000 eiro.

 

 

 

 

 

 

 

 

haskijsPasaulē un arī pie mums savu uzvaras skrējienu pirms vairākiem gadiem uzsāka Sibīrijas haskijs. No ziemeļnieku suņiem tas kļuvis par vispopulārāko šķirni, atstājot ēnā Aļaskas malamutu un samojedu. Diemžēl arī haskijs nav domāts iesācējiem, jo tam piemīt nepārvarama tieksme klaiņot, tāpēc šie dzīvnieki bieži nonāk patversmēs, jo nav pietiekami pieskatīti un vienkārši ir… aizmukuši. Šis modes suns ASV maksā ap 2000 eiro.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kane_korso

Pārsteidzoši, ka viens no dārgākajiem liela auguma suņiem pašlaik ir itāļu kane korso (cane corso). Tā ir samērā jauna mazpazīstama šķirne ar izteiktām sargsuņa īpašībām. Itālijā tos izmanto apsardzei, tāpēc kucēna cena sasniedz 10 000 eiro. Latvijā nedaudzie kane korso audzētāji interesentus brīdina, ka kucēnam jāiziet pilns apmācības kurss un suns ir nopietni jāsocializē, jo tas ir fantastiski uzticīgs savai ģimenei, bet var būt ļoti nežēlīgs, aizstāvot savējos.

 

 

 

 

 

 

sarkanais_tibetas_mastifsPašlaik visdārgāk pārdotais suns pasaulē ir nepilnu gadu vecs sarkanais Tibetas mastifs, kuru iegādājies kāds Ķīnas magnāts par turpat… miljons eiro. Jā, šīs šķirnes kucēni ir retums, kaut gan, piemēram, Anglijā tie maksā, sākot no 500 eiro. Konkrētajā gadījumā audzētājs lielo vērtību kucēnam pamatojis ar to, ka viņa uzturēšana ir dārga. Šiem mastifiem mēdz būt veselības problēmas, un arī ēdienkarte ir ļoti sarežģīta. Tie neatzīst sauso barību, bet izvēlas tikai dažādas delikateses, piemēram, jūras gurķus. Lietpratēji atzinuši, ka dārgais kucēns ir ļoti labi uzturēts – atbilstoši šķirnes standartam, un esot šīs summas vērts!

 

 

 

 

 

 

 

Uzziņa

Pasaules dārgāko suņu šķirņu aptuvenās cenas Latvijā:

• Maltas zīda sunītis – no 300 līdz 500 latu,

• Pomerānijas špics – no 250 līdz 600 un vairāk latu,

• Mopsis – no 200 līdz 350 latu,

• Čivava – no 300 līdz 1000 latu,

• Vācu aitu suns – no 250 līdz 600 latu,

• Īru vilks – ap 400 latu,

• Angļu mastifs – sākot no 200 latiem,

• Sibīrijas haskijs – ap 300 latiem,

• Itāļu kane korso – no 200 līdz 1000 latiem.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+