×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Suņus varēs čipēt līdz gada beigām

Foto-LETAFoto-LETA

Vakar Zemkopības ministrijā (ZM) notikušajā Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdē tās dalībniekus informēja par ZM lēmumu pārcelt termiņu obligātajai suņu apzīmēšanai ar mikroshēmu no šā gada 1. jūlija uz 2017. gada 1. janvāri.

Lai to izdarītu, iecerēts labot valdības noteikumus “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”. Nolemts arī labot Veterinārmedicīnas likumu, lai Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori, kā arī apmācītas personas, kam ir līgums ar patversmi, varētu veikt suņu apzīmēšanu un reģistrāciju datubāzē. Par šo jautājumu vēl plānotas diskusijas starp­institūciju darba grupā.

Sanāksmes laikā gan izskanēja iebildumi no aitu audzētājas Aijas Šneideres, ka termiņa pārcelšana neko nedos, vien apgrūtinās dzīvi lauksaimniecības produkcijas ražotājiem. Plašas diskusijas izskanēja par čipēšanas un reģistrēšanas maksu un to, vai čipēšanu finansiāli varēs atļauties četru un vairāku suņu īpašnieki. Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs teica, ka nekāda nauda no valsts šim mērķim nav plānota.

“LA” jau ziņoja, ka saskaņā ar valdības noteikumiem līdz šā gada 1. jūlijam sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu īpašniekiem jānodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma jeb tas tiktu čipēts, kā arī tas tiktu reģistrēts Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē. Taču šā gada martā ZM konstatēja, ka daudziem suņu īpašniekiem laukos nav iespējams izpildīt noteikumu prasības, jo finanšu līdzekļu trūkuma dēļ tie nevar samaksāt par mikroshēmas ievadīšanu un segt reģistrācijas maksu, kas ir 25 – 30 eiro par suni. Šā iemesla dēļ lēma atļaut nečipēt viensētās dzīvojošo saimnieku suņus un sagatavoja labojumus valdības noteikumos, paredzot izņēmuma gadījumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+