Sports
Futbols

Super vārtu autors Jānis Ikaunieks: Treneris teica: Let’s fu..k them (plus video)0

foto: Juris Kalniņš

Jaunais futbola izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens ir ļoti pārliecināts, grib agresīvu futbolu un tas iedrošina arī spēlētājus, pēc panākuma Baltijas kausa spēlē ar 1:0 pret Igauniju atzina Jānis Ikaunieks, kurš otrajā puslaikā guva izcili skaistus uzvaras vārtus.

“Drīzāk vārtu guvums iznāca neapzināti, bet centos griezt tālajā stūrī, varbūt kāds pielabos. Beigās sanāca gols,” atzina Ikaunieks. “Mēs kā komanda bijām pelnījuši gūt vārtus un uzvarēt, šoreiz bijām labāki. Ja atceras, kā bija pirms diviem gadiem un kā tagad – diena pret nakti. Fiziski arī bijām labāki, vairāk skrējām, bet viņiem pirms dažām dienām bija spēle (pret Lietuvu) un tas varbūt ietekmēja. Pats jutos labi, bija vēl spēks skriet.”

Ko treneris no tevis prasa un kas ir pamainījies salīdzinot ar iepriekšējām izlases spēlēm?

Es biju zem uzbrucējiem, treneris gribēja, lai daudz caur mani spēlē, jo viņiem tā zona ir diezgan brīva. Lai es prasu bumbu un nogādāju uzbrucējiem. Biju nedaudz satraucies, jo daudz prasīja no manis, teica, ka, ja es labi spēlēšu, tad mums uzbrukumi sanāks. Bet bija normāli, jāatpūšas un jāgatavojas nākamajai spēlei. Vēl varam daudz mācīties un progresēt.

Treneris pēc mača tevi paslavēja?

Individuāli nē, bet visiem paspieda roku un teica, ka ir priecīgs. Man patīk, agresīvs, grib, lai mēs agresīvi spēlējam, nebaidāmies, ejam uzbrukumā. Treneris pirms spēles teica – ko tie igauņi atbraukuši, lets fu..k them (smejas). Ļoti labi paskaidroja spēles zīmējumu, visi saprata un bijām gatavi spēlēt ar pirmo numuru, iet presingā, caur zemi ar īsām piespēlēm, reizēm aiz galvas aizmest. Arī Gordons (Jangs) pārtraukumā teica, lai nākamo stūra sitienu izspēlējam, jo viņiem viens cilvēks nāk klāt. Mēs arī tā darījām un sanāca gols, tā kā paldies, tā bija viņa ideja.

Bet izlases emocionālākais treneris ir Mareks Zuntners?
Domāju, ka jā, viņš gan bija mazliet satraucies, nav tik atbrīvots. Bet var iedot pozitīvo lādiņu un es esmu ļoti priecīgs, ka Mareks ir izlases treneru štābā. Palīdz mums visiem, uzlabo garastāvokli.

Kā pamainījusies atmosfēra ģērbtuvē?
Jauns treneris, jauna federācijas vadība, viesnīcā viņi arī ir blakus, apvaicājas, kā iet. Jauns stadions, spēlētāji arī šķita saliedētāki. Pirms spēles runājām, ka jāatbalsta vienam otru, lai vai kā ietu. Treneris uzslavē, saka, ka nākamajā reizē būs labāk.

Ar jauno federācijas prezidentu Kasparu Gorkšu var pajokoties?
Viņam ir cits statuss, jābūt robežām. Apvaicājas, kā iet, bet, ja vajag, tad var arī pajokot.

Saistītie raksti

Bet akcents analizējot spēles ir uz pozitīvo?
Jā, Pātelainens ir pārliecināts un tas arī pārējos iedrošina, grib agresīvu spēli. Lai ātri ievadām bumbu, viņš negrib aizsargāties, ļaut pretiniekiem uzbrukt. Norādījums bija presingot, visi zināja, kur jābūt. Reizēm nesanāca un tad mazliet nosēdāmies. Bija karsts, visu spēli arī tā nevar skriet, bet par taktiku un spēles stilu visi bija priecīgi.

Brālis Dāvis nespēlēja savainojuma dēļ. Kā viņam ir?
Pāris dienas atpūtīsies un būs labi. Šīs spēles gan izlaidīs.

LA.lv