Dabā
Medības

Mednieka soma. Superkompaktā termokamera ‘Axion’1


‘Pulsar Axion’ termokamera ir ideālā sarežģita apvidū.
‘Pulsar Axion’ termokamera ir ideālā sarežģita apvidū.
Publicitātes foto.

Laba termokamera būtu nepieciešama ikvienam medniekam, ja viņš vēlas medīt ne tikai sekmīgi, bet arī ētiski. Tā palīdz pirms šāviena pārliecināties, vai pie barotavas pienākušajai mežacūkai garajā zālē neseko sivēni, cik vispār rukšu ir barā, kurš lielāks, kurš mazāks.

Pateicoties Axion, dzīvnieku var saredzēt arī caur diezgan bieziem krūmiem un gatavoties tā iznākšanai pie barotavas. Rudenī un ziemā, izmantojot mazās un ērtās termokameras, var meklēt lapsas vai jenotsuņus uz lauka. Otra būtiska termoierīču izmantošanas joma ir savu platību apsekošana ar mērķi saskaitīt dzīvniekus. Naktī viss citādi rādās, dzīvnieki ir drošāki, jo cilvēks, kā tiem labi zināms, tumsā neredz un praktiski nekad nemedī. Tādēļ naktī ir daudz lielākas izredzes apjaust patieso dzīvnieku populācijas stāvokli. Axion ar savu spēju noteikt pat nelielus objektus vairāku simtu metru attālumā ir ideāla, lai saskaitītu, cik stirnu kazām, briežu un aļņu govīm teļu, cik zaķu ir pļavās, vai mežmalā vilku bars necilpo… Liela daļa mednieku jau ir izpratuši šāda tehniskā aprīkojuma priekšrocības.

Pulsar Axion priekšrocības un inovācijas

Termonovērošanas iekārtas evolucionē zibenīgi, ražotājiem pielāgojoties aizvien pieaugošam pieprasījumam un pircēju daudzveidīgajām vajadzībām. Tehnoloģijas, kas pirms dažiem gadiem šķita neaizsniedzamas, tagad jau ir realitāte. Viens no vadošajiem ražotājiem Pulsar šogad ir nācis klajā ar superērto un moderno termokameru Axion, atklājot jaunu kompakto termālo monokulāru līniju.

Piedāvājumā ir trīs jaunās Pulsar termokameras modeļi. Axion Key XM30, kas cenas ziņā ir vispieejamākā, Axion XM30 un Axion XM38 ar attiecīgi 28, 30 un 38 mm objektīviem.

Axion Key XM30 var palielināt attēlu līdz 10 reizēm un uztvert objektu 1200 metru attālumā, Axion XM30 – var palielināt attēlu līdz pat 16 reizēm un noteikt objektu 1200 metros, bet Axion XM38 palielinājums ir līdz 22 reizēm, kas ļauj saskatīt cilvēka auguma objektu 1700 metru attālumā.

Kopumā visas trīs kameras ir tālu priekšā šīs klases ierīcēm, kas bijušas pieejamas pircējiem līdz šim.

Axion ir jaunākās paaudzes plaukstas termokamera. Par spīti nelielajiem izmēriem, tā ir apveltīta ar izcilu izšķirtspēju, foto un video uzņemšanas funkciju, tā ir ūdensdroša un triecienizturīga.Šī modeļa pamatā ir inovatīva, speciāli jaunajiem 12 µm sensoriem radīta elektronikas platforma. Lai arī sensora izšķirtspēja ir tipiska šīs klases termonovērošanas ierīcēm – 320 x 240 pikseļi, attēla asums ir ievērojami uzlabots.

Jaunā HD AMOLED ekrāna izšķirtspēja 1024 x 768 pikseļi ir viena no augstākajām tirgū. Axion piedāvā skaidru attēlu un spilgtas krāsas. Displejs nodrošina lielisku attēla kvalitāti un nevainojamu veiktspēju pat ziemā, kad gaisa temperatūra ir stipri zem nulles. Šajā ziņā Pulsar jaunās, kompaktās termokameras darbības diapazons ir no -25 līdz +40 grādiem. Ierīce ir domāta ātrai un ērtai lietošanai. Tā ir viena no mazākajām šāda tipa ierīcēm.

Axion sver mazāk nekā 300 gramu un perfekti ietilpst plaukstā vai standarta izmēra kabatā. To var ātri izņemt un ieslēgt – ieslēgšana prasīs mazāk nekā trīs sekundes. Visas vadības pogas atrodas aparāta virspusē un ir izvietotas tā, lai būtu ērti sasniedzamas gan kreiļiem, gan labročiem. Tās ir tieši tik lielas, cik lieli ir pieauguša cilvēka pirkstu gali.

Ieslēgšanas poga ir zila, pārējās melnas.Axion korpuss ir pilnībā metālisks, veidots no magnija sakausējuma. Tas pasargā termokameru no mehāniskiem bojājumiem un palīdz atdze-sēt iekšējo elektroniku. Axion darbina nesen radītie, ātri uzlādējamie APS-3 akumulatori, kas nodrošina vairāk nekā četras stundas nepārtraukta darba. Akumulatorus var ļoti ātri uzlādēt, izmantojot komplektā iekļauto lādētāja staciju, vai caur ierīci, kas pievienota ar USB kabeli.

Bateriju ligzda atrodas zem objektīva. Līdzās ir mikro USB ports, kas ļauj ilgākai kameras darbības nodrošināšanai izmantot jebkuru parasto ārējo bateriju. Šī kompaktā termokamera ir papildināta ar video un foto uzņemšanas funkciju. 16 Gb atmiņas karte ir gana ietilpīga, lai uzglabātu desmit stundas video vai tūkstošiem fotogrāfiju.

Ierīcei ir arī iebūvētais Wi-Fi modulis, pateicoties kuram to var pieslēgt arī viedtālruņiem un planšetēm. Bezmaksas lietotne Stream Vision ļauj pārvietot video un fotogrāfijas no ierīces uz telefonu, planšeti vai datoru, lejuplādēt failus, identificēt kustību un uzlabot programmatūru. Pateicoties Stream Vision lietotnei, videoattēlu no Axion termokameras var pa tiešo straumēt uz telefonu vai planšetdatoru (attēlā).

Piestiprinot to mašīnā pie vējstikla, var ļoti ērti vērot apkārtni, pat braucot pa platībām. Turklāt šādā veidā naksnīgo darbu var baudīt vairāki cilvēki vienlaikus. Jaunā, kompaktā Pulsar termokamera ir 100% ūdens necaurlaidīga. Tas ir IPX7 ūdensizturības klases aparāts, proti, pēc atrašanās zem ūdens viena metra dziļumā apmēram 30 minūšu intervālā, tas darbosies perfekti un nebūs cietis. Tas nozīmē, ka Axion īpašniekam nav jābaidās no pēkšņa lietus vai sniegputeņa.

Arī tādos laika apstākļos Axion turpinās darboties. Katrs lietotājs var pielāgot to savām vajadzībām un redzes specifikai. Šim aparātam ir trīs novērošanas režīmi, tāpat arī paredzēta manuālā attēla gaišuma un kontrasta kontrole. Astoņu krāsu paletes ir pielāgotas novērošanai dažādos apstākļos. Visiem sen zināmais un pierastais, klasiskais White Hot režīms ir kļuvis daudzpusīgāks, tomēr kāds cits dos priekšroku Hot Black režīmam, kas ir ideāls, ja nepieciešams saskaitīt savvaļas dzīvniekus naktī.

Sarkanā vienkrāsainā palete palīdz samazināt vai novērst spilgtu fona apgaismojumu no okulāra. Sēpijas krāsa bieži ir labākais risinājums, lai vērotu dzīvniekus lielā attālumā.

Krāsu paletes Red Hot, Rainbow un Ultramarine paaugstina objekta detaļu temperatūras atšķirības, savukārt, izmantojot violeto krāsu paleti, var ātrāk identificēt dzīvniekus.

Axion
ir ideāls aktīvajiem medniekiem, taču ar to šīs ietaises pielietojums neaprobežojas. Šī jaunā, kompaktā un ļoti advancētā termokamera ir piemērota arī glābšanas dienestu darbiniekiem, dabas vērošanas un ceļošanas entuziastiem.

Vairāk lasiet žurnāla Medības augusta numurā

LA.lv
GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
16 stundas
GS
Gundega Skagale
Dabā
Kā šķirosim atkritumus? Iedzīvotāji rosina Saeimai pilnveidot iecerēto depozīta sistēmu
19 stundas
LA
LA.LV
Dabā
FOTO. Latvijas muitas kinologu komanda izcīna zelta medaļu sacensībās Krievijā
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
56 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
7 minūtes
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Lielbritānijā dzīvojošie tautieši, brauciet mājās!
24 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda