×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

“Supermačo” Putins un virtuālais Staļins. Saruna ar Krievijas politologu Romanu Dobrohotovu (41)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Krievija neuzbruks Baltijas valstīm, taču Kremlis labprāt izmantotu iespēju dabūt Latvijas vadībā sev uzticamu cilvēku, uzskata Krievijas žurnālists un politologs Romans Dobrohotovs, kurš ir arī viens no līdzautoriem nesen angļu valodā iznākušajam Austrum­eiropas politisko pētījumu centra rakstu krājumam “Ukrainas karš: mācības Eiropai”. Ar R. Dobrohotovu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

V. Krustiņš: – Vai uzskatāt sevi par politiķi? Internetā pieejama informācija, ka esat viens no partijas līderiem.

– Esmu viens no “5. decembra partijas” dibinātājiem, taču šī partija netika reģistrēta. Politiskās dzīves Krievijā šobrīd faktiski nav, tāpēc arī par aktīvu politiķi sevi saukt nevaru. Pamatā nodarbojos ar pētniecisko žurnālistiku, vadu interneta izdevumu “The Insider”.

– Un pasniedzat politoloģiju augstskolā.

– Jā, lasu lekcijas Valsts akadēmisko humanitāro zinātņu institūtā. Atalgojums tur ir neliels, taču tā ir laba iespēja kontaktēties ar jauniešiem, uzzināt viņu viedokli un, protams, dalīties ar savām zināšanām.

M. Antonevičs: – Jūs teicāt, ka Krievijā šobrīd nav “politiskās dzīves”. Kā jūs to pamatojat?

– Es domāju politiku šā vārda klasiskajā izpratnē – kā ideoloģiju un partiju sacensību cīņā par varu, kas notiek gan parlamentā, gan ārpus tā. Tā, kā tas notiek visās demokrātiskās valstīs. Krievijā tādas politikas pat tuvu nav, tur partijām ir tīri dekoratīva loma. Parlamentā sēžu zāles parasti ir tukšas, un klātesošo galvenais uzdevums ir pagūt nospiest pēc iespējas vairāk podziņu, lai savāktu balsojumam nepieciešamo kvorumu. Patiesībā tam nav nozīmes, jo parlamenta lēmumi tāpat neko neietekmē. Ir partijas, kurām jātēlo “opozīcija”, un to pārstāvji bieži parādās televīzijā. Īstā opozīcija pie vārda netiek laista.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. kā visi troļļi sarosījušies (precīzāk – dabūjuši komandu no galvenā goblina)!!! – tas vien jau pierāda, ka šī intervija pamatīgi uz varžacīm (patiesību) trāpījusi. :):) Patīkami, patīkami… ::))

  • Это что ещё за чудо природы тут выползло? Какой такой эльф?! Да сам ты гоблин уродливый, уползай к оркам своим, там хихикать будешь, когда жрачку дадут….

 2. kādi čekisti antisemīti, te nu bija

 3. Ja, Volstrītas zīdu teroristi , Kā piemēram Rotsildmēsli, Lebi, šifi, kani un citi cūku izdalījumi, piesmirdina nevien nabaga ASV tauteli(kas iet uz neizbegamo bezdibeni),bet pūlas arī piemānit mūs- Eiropaskultūrcilvēkus…

 4. Rotšildi=mēsli Atbildēt

  šodien jūdeļu plušķi lien pakaļa katram, ne tikai Staļiniem, lai apzagtu Baltijas tautas.

 5. Bet tak tas pats notiek pie mums,arī runā,ka vis ir labi ,dzīve iet uz augšu,u.,tt.Atbrauciet uz laukiem.

 6. Krievija visus redz, kā ienaidniekus, tā ir tikai maska, vienmēr vainot citus. Nu Amerika, Krievijai vienmēr vainīga visur, atceros padomju laikus. Amerikā tika vainota visos grēkos, gan kolhozā nebija ražas, vai sadzīves ķīviņos vienmēr bija vainīga Amerika! Tāpat, par Afganistānu, kura bija UK kolonija līdz pat laikam kad Krievija izdomāja 1979 gadā, tur ieviest savu kārtību, Amerika pat tuvumā nebija. Amerikā krievu ir daudz vairāk, nekā amerikāņi Krievijā. Unikālā Krievija, kura savus pilsoņus ir visvairāk izslepkavojusi, aiz vārdiem, mēs aizsargāsim savus tautiešus visā pasaulē! Un mājās?!

 7. Dobrohotovu, ir vel ceriba, ka Krievija ir vel dazi drossirdigi normali cilveki kuriem nav bailes runat par to kas notiek. Lai vinam speks un sekmes atvert krieviem acis un ausis.

 8. KEMĻA KRANČIEM NEPATĪK ! Atbildēt

  Jo te ir pagadījies viens normāls, inteliģents krievs. Nozombētie Pūķina krievnacisti izvemj tikai naidu un propagandu, kuru fīrers ir viņos iepotējis.

 9. Gari un garlaicīgi – ja puspulvedis pēkšņi kļūst par ģenerālmaršalu, TAD DOMĀŠANA JAU IR PALIKUSI TAJĀ PAŠĀ ČEKAS MAJORA PAKĀPĒ – izmanīgs jau ir, bet tas politiskais lauks ir daudz lielāks nekā majora prātā…

 10. Visi to zin, kas Krievijaa notiek un kaa notiek! Pilns internets sadziviskaas dziives aininjas. Politika … Var paarskatiit abu pushu materiaalus piemeeram, par kursk zemudeni… Pilniigs nonsenss

 11. Kārtējais Krievijas nīdējs, tāpat kā viņa elks Novodvorska, kuras naids pret Krieviju nebija noslējams – līda ārā kā īlens no maisa katrā viņas vārdā. Tieši tāpat, kā visai šodienas Krievijas t.s. “opozīcijai”.

 12. Ak ,žē,kā putinososi ar saviem ķerļiem merļiem sarosījušies!

 13. PALDIES PAR INTERVIJU LA!!!

 14. kura vāvuļojumus VISPĀR nav vērts LASĪT un KAVĒT TIK DĀRGĀS MINŪTES!? KAŠMARS!!! Tu jau nevienam domājošam cilvēkam NEKO jaunu neesi pateicis līdz šim un arī nepateiksi nākotnē!!! TAISNI SMIEKLI NĀK!!! PRIEKS, KUR TU RODIES!???Tev NEKO nevar iestāstīt un KĀPĒC Tu domā, ka iestāstīsi mums, ja mēs VISPĀR nelasām??? NESAPROTU!?

 15. Да уж, это нечто! Интервью этого духовного наследника Новодворской – словно бальзам на душу всех местных русофобов! И выбор средва массовой информации также весьма показателен. Это ж до какой же степени надо не любить свою страну, свою родину, чтобы говорить про неё такие гадости. Мы тебя запомнили, Ромочка, так что не обижайся, если что ….

  • козленок в молоке Atbildēt

   А другие аргументы имеются, кроме газетных штампов типа “духовный наследник Новодворской”? Нет? Значит, пустой трёп 🙂

   • Простите, а где, собственно, те самые «аргументы» против которых, я , по вашему, должен был бы выдвинуть свои, а? Обычный дерьмократический трёп отъявленного либераста. Хорошо хоть слюной не брызгается….

    • козленок в молоке Atbildēt

     Навешивание ярлыков тоже не способствует конструктивной дискуссии. 🙂

     • Так всё это, прости господи, интервью из одних навешанных ярлыков, практически и состоит.

     • >ņujorkas taksists kam brālis Maskavā 29. maijs, 2015 07:31
      Да, но вы же эту жабу слушали открыв рот и пуская слюни, когда она приезжала в Латвию учить нас жить. Прямо писали от восторга, разве не так?!

  • козленок в молоке Atbildēt

   А средство массовой информации так уж совершенно напрасно пнули. Сегодня электронная версия «Латвияс авизе» – высококачественный медиапродукт, сгенерированный в соответствии со стандартами мировой интернет-журналистики.

   • Ага. Высококачественный, а главное архи русофобский! Причём русофобство возведённое в ранг редакционной политики. Ну и постоянное использование двойных стандартов, это уже само собой разумеется… Не слабо, правда?!

    • козленок в молоке Atbildēt

     …русофобство возведённое в ранг редакционной политики.
     …постоянное использование двойных стандартов …

     🙂 Пластинка заезжена и выдает только жалобные хрипы и стоны. Пора сменить. Пластинку, методичку или парадигму – у кого что имеется 🙂

     • Вот хозяин этой газеты, судя по всему, и задумал сменить и парадигму, и редактора, ну и вас доварить до готовности, чего зря продукту то пропадать.

  • Tie, kas te uzbāžas ar savu kirilicu, ir krievu nacisti. Tikai mankurtizēti latvieši tiem atbild ar tādiem pašiem skricelējumiem.

   • Угу. А те, кто так думает и считает, те законченные латышские русофобы!
    Дяденька, учи олбанский! В Бобруйск, жывотное! «Го на йух!»

    • nevajag visus norm
     ali domājošus un daudzzinošos pa Rašu, nosaukt par fobiem, jo neviens nebaidās no Putļera, ja no katra mēsla baidīties, nav vērts dzīvot. Bet Romāns stāsta tikai patiesību, kāda tā ir Krievijā, kāpēc viņam vajag draudēt un saukt par Krievijas nemīlētāju. Tāpēc arī runā, ka mīl savu zemi, tikai nemīl vadītāju, kuram galvenās ir savas un savu draugu intereses. Tauta lai izmirst un kas par to, ko nepaspēja Staļins, to grib pabeigt Putļers.

     • >ronis 29. maijs, 2015 12:44
      Господин тюлень! Позвольте уж о нормальности данного господина, да кстати и вашей тоже, судить самому. Может быть по вашему это и нормально, сравнивать президента соседней страны с дерьмом и даже в тренде. Но вот только я так не думаю и не считаю. Можно не любить и даже презирать Путина, но презирать и не любить свой собственный народ, считать всех, кто не разделяет твою точку зрения быдлом, необразованным, гнусном и недостойном самой жизни – это перебор! Простой народ такого простить не может и не должен, и не простит.

   • Tie, kas neciena savu valodu un pielien Putļeriešiem, tie arī klanās katra necienīgā priekšā.

  • Kad tiek runāta patiesība krieviem tie ir gadosķi. Nesen bija atbraukusi žurnaliste no Maskavas, arī viņa stāstīja , ka Krievijā viss slikti un cilvēki baidās no represijām . Un teica , nedod dievs , ievēlēt vadībā cilvēkus no Putina sadarbības partijas. Bet Latvijas krieviem iesaku skatīties patiesībai acīs . Nu , bet ,ja tur tik labi , tad noteikti arī uz turieni pārcelties . Lai veicas !

   • Мадам, что есть правда, а что не правда, каждый человек определяет сам. При этом нормальные люди не склонны полагаться и доверять мнению “одна бабушка в трамвае сказала”. Люди верят только тем людям, которым доверяют. А ко мнению людей, которые не любят свою родину, относятся очень настороженно. Мы все связаны с Россией бесчисленными связями, и родственными, и производственными и дружескими. И эти связи вам так просто не разорвать, потому что для них нет границ и преград. И информацию мы получаем непосредственно из России, а не через плохих посредников.
    И знаете, вам тоже не помешало бы, посмотреть правде в глаза. По поводу того государства и того политического строя, который вы построили в этой стране. Откройте глаза, зашоренные вашим национализмом и русофобией, и вы увидите горькую правду. Лозунг “за нашу и вашу свободу!” превратился в этнократическую демократию для избранных, также как и благосостояние. А остальным досталась лишь свобода бегства из этого “рая”.

    • kāpēc tad tu nebēdz?Kas tevi te tur,ja reiz viss tik slikti?Latvijas zeme atviegloti uzelpotu,ja tu un tev līdzīgie “aizbēgtu”no šejienes.Jau apriebies klausīties visas tās neģēlības,kuras no jums nāk ārā.

     • О боже, какой замшелый штамп! Чемодан, вокзал, … Как предсказуемо. А позвольте встречный вопрос, а почему вы не уезжаете? Без вас воздух тоже станет чище. У вас в голове даже на мгновение не промелькнула мысль о том, что мы тоже можем любить эту страну. Не это националистическое правительство, а саму страну, что для многих это Родина. Странно, что такие простые мысли никак не могут прийти вам в голову. Жаль.

     • Naš adres ņe dom i ņe uļica – naš adres – Sovetskij Sojuz!

     • >ADRES 14. jūnijs, 2015 00:58
      Эка вас по ночам то колбасит. Совсем не по детски. Принимаете чего то наверное.

Draugiem Facebook Twitter Google+