×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Zobi vietā, tanki arī. Saruna ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (27)

Foto - Valts KleinsFoto - Valts Kleins

– Eiropas Savienības pamatlīgumos kā nākotnes iespēja minēta arī Eiropas armija. Nesen Eiropas Komisijas prezidents Junkers šo ideju aktualizēja, taču tā neguva atsaucību.

– Pirms neilga laika Bratislavā notika Eiropas aizsardzības ministru neformāla tikšanās, kur par to runājām. Šī bija retā reize, kad diskusijā piedalījās pilnīgi visu valstu pārstāvji. Viedokļi bija ļoti dažādi. Lielākās bažas, ko pauda arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs: lai šādi netiktu radīta NATO paralēla struktūra. Spriedām, ka ES jāfokusējas uz krīzes situāciju risinājuma operācijām, jāattīsta drošības industrija, jākoordinē loģistikas un medicīnas jautājumi, kā arī jādara viss, lai lēmumi tiktu pieņemti iespējami ātri. Gada beigās tiksimies vēlreiz.

– Oktobra otrā pusē Ādažu bāzē notika mācības “Sudraba bulta”.

– Mūsu karavīriem pirmo reizi bija iespēja piedalīties starptautiskās mācībās ar savu bruņutehniku. Psiholoģiski tā ir ļoti svarīga lieta. Arī man, kopš esmu šajā amatā, viens no emocionāli spilgtākajiem brīžiem bija 2015. gada 18. novembrī, kad pa 11. novembra krastmalu pirmo reizi pēc ļoti, ļoti ilga pārtraukuma brauca mūsu bruņutehnika. Dīzeļmotoru rūkoņa, kas citam varbūt šķita lieks troksnis, man skanēja kā mūzika. Šogad 18. novembrī ceram vēl lielākā skaitā nodemonstrēt tautai mūsu aizsardzības spējas. Lai cilvēki nāk, vēro un lepojas!

– Kāpēc Norvēģijas speciālo uzdevumu vienība, kas ir viena no piecām spēcīgākajām pasaulē, pilnībā uzticas Latvijas īpašo uzdevumu vienībai?

– Tāpēc, ka ļoti labi viņi mums ir. Tas ir elitārs klubs, šo vienību karavīri visā pasaulē atšķiras no pārējiem, viņi ir mākslinieki, virtuozi. Piemēram, šīs vienības rekrutēšanas procesā var notikt tā, ka cilvēks, kam fiziskā sagatavotība, veselība, nepieciešamās iemaņas – viss ir ļoti labā līmenī, taču, nonākot stresa situācijā, viņš pēkšņi nespēj pieņemt pareizo lēmumu un nekvalificējas. Viena kļūda – un viņš netiek uzņemts.

– Esmu dzirdējusi, ka no divdesmit diviem pretendentiem kvalificējas viens, apmēram tāda ir proporcija.

– Jā, šajā vienībā ir visstingrākā atlase. Mūsu sadarbība ar Norvēģijas specvienību, kas patiešām ir viena no spēcīgākajām pasaulē, ir ilga un sekmīga. Puiši kopā veikuši daudzas sarežģītas operācijas. Kad mūsu speciālo uzdevumu vienība šogad brauca uz Norvēģiju sertificēties, daudzi tur brīnījās, ka tik mazā valstī esam spējuši izveidot tik spēcīgu komandu. Un arī ekipējums, ko valsts iegādājusies, ir ļoti augstā līmenī. Šogad vienībai bija divdesmit piecu gadu jubileja, ieradās arī Norvēģijas speciālās vienības komandieris, lai pasniegtu apbalvojumus mūsu karavīriem par kopā paveikto. Tas ir ļoti patīkami. Uzticība ir profesionālisma augstākais novērtējums. Līdzīgi bija, kad mūsu karavīri kopā ar amerikāņiem veica apmācības Afganistānas bruņoto spēku karavīriem. Liela kauja notika pie Kītingas, kur mūsējie un amerikāņi cīnījās plecu pie pleca, ar mūsu karavīru pūlēm tika izglābti ļoti daudzi amerikāņu karavīri. Pēc tam mūsējie saņēma visaugstākos ASV militāros apbalvojumus. Tas ir stāsts par uzticēšanos. Kā bruņinieku laikos. Morāli ētiskais kodekss pēc visaugstākās vērtību skalas – kad vienas valsts karavīri uzticas citas valsts karavīriem kā brāļiem, kā savējiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Jā, krietns un godavīrs, tas tiesa. Tikai “zaļajiem” jābeidz pīties ar ZS.

 2. To naudu kuru jūs samaksājāt par tiem netālūžņiem varēja nobīdīt pensionāriem,un skolām.
  Bergmani Tu esi ASV kalps,un nekas vairāk,jo Tu izplati ASV dezinformāciju Latvijas publiskajā telpā. Reāli spoks Tu esi !

  • Tu, kas uzdodies par Uldi, esi “Saskaņas” kalps un izplati Kremļa dezinformāciju Latvijas publiskajā telpā. Spoks bez vārda un dzimtenes esi Tu!

  • tad lai krievi dod naudu skolām -saprati jūdas ka ar skolu vien valsti nenosargāsi, kur mūsu valstī tādas kuces kā tu rodas, priecājies ka tu dzīvo brīvā Latvijā

 3. To naudu kuru jūs samaksājāt par tiem METĀLŪŽŅIEM varēja nobīdīt pensionāriem,un skolām.
  Bergmani Tu esi ASV kalps,un nekas vairāk,jo Tu izplati ASV dezinformāciju Latvijas publiskajā telpā. Reāli SPOKS TU ESI !

 4. Tu reāli esi klauns Bergmani !

 5. mums vispar nevajaga izdot ta jau plano budzetu prieks brunosanas.Mums nav lieka nauda.Tauta jau ta dzivo nabadziba.

 6. Re kā troļļi sarosījušies! Tad jau būs trāpīts šiem vārīgā vietā!

  • atsūkā pats sev “vārīgo vietu”, proāmurikāniski orientēto dermoliberastu militārhistēriskās propagandas totāli nozombētais neonacistu trolli.

   • puišelis saskatījies, kas publiskās atejās uz sienas sarakstits Atbildēt

    tu pats vismaz saprati to vārdu savārstijumu, ko uzrakstiji ???

 7. Ir vairāk nekā pamatotas aizdomas, ka viņš ir sešnieks vienai personai, kura nevar atcerēties savu personas kodu un laiku pa laikam staigā ar kakla šinu. Ne jau par velti tiek sagrozīti reitingi, lai viņu izceltu saulītē. Tā taču ir, vai ne? Jeb Raimondiņam par to kauns runāt.

 8. Oooo, mani sabiedrotie vateni te ka te, gaudot par sliktajiem rietumiem, kur, nu nez kapec, visas to slavinamas urlandes spices gimenes dzivo…, bet uz savu laimes zemi – roginu uroginu kkur pie Muhosranskas nu neparko?
  Nav kkas ar galvinam tiem visiem, kkada totala nesakritiba propagandai ar realitati? Varbut vnk pasi pamulki un mekle sev ;idzigos, kam to ieboret, ka sagrata civilizacija ir labak ka plaukstosa?

 9. “Gudri” *irst nav malku cirst..
  KAD ???????????????????????????????? BEIDZOT ????????????????????? ZS apbrunos ar normalam, militaram vajadzibam derigam trieciensautenem, atmesto nekam nederigo humpalu “PAGALU” vieta, kas, ja gadijuma, “dizie strategi” vel nezina, ir nepieciesamiba Nr 1 jebkuram kareivim jebkura armija?

 10. Mūsdienu Lāčplēsis.

 11. raimond tu esi goda virs tavs tevs bija mans treneris riga baldones iela ari goda virs bet kapec tu ielidi galigos sudos un lidz ar to ari savu gimeni lidzu nac pie prata

 12. Cik viegli Latvies’us var iemäni’t uz karu ar melu propogandu………ai,ai,ai,ai!

  • pirms uzdodies par Krišu un latvieti, iegādājies citu klaviatūru! un tad – ja vēl spēj – padomā pats ar savu galvu: vai tie ir latvieši, kas nemitīgi žvadzina ieročus, rīko uzbrukuma mācības, šauj ballistiskās un taktiskās raķetes un draud pārvērst pasauli radioaktīvajos pelnos?

 13. Labsirdigs un gudrs. Lai Dievs svētī!

 14. Ko jāaizstāv? Zvuedru bankas vai Re&Re īpašumus? Ķirsona Lido? Bērziņa lauku mājas? Āboltiņas vīra biznesu???
  Parastie strādnieki un vienkāršie darba ļaudis būs vajadzīgi jebkurai varai.

 15. Godavīrs un patriots.

 16. Pret krieviem var palīdzēt tikai džihādistu jostas.

 17. Ej ka tu …

Draugiem Facebook Twitter Google+