Latvijā
Sabiedrība

“Superveiksmīgais” muitas uzraugs vienreiz jau notiesāts1

Foto-Ieva Leiniša/LETA

“Superveiksmīgais” muitas uzraugs Vladimirs Vinokurovs, kurš pēdējos četros gados azartspēlēs esot laimējis vairāk nekā 635 tūkstošus eiro, ir ticis “pamanīts” jau 2014. gadā un ticis pie notiesājoša sprieduma 2017. gadā, taču tas pārsūdzēts un vēl nav stājies spēkā.

Kad maija vidū kļuva zināms, ka Latgales muitas kontroles punktu daļas muitas uzraugs V. Vinokurovs valsts amatpersonas deklarācijā uzrādījis pērn azartspēlēs laimētus 52 200 eiro, sekoja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadības reakcija: tika paziņots, ka pret viņu ierosināts kriminālprocess aizdomās par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā un ka viņš atstādināts no amata.

Taču sabiedrības neizpratni raisīja fakts, kāpēc V. Vinokurova “veiksme azartspēlēs” pamanīta tik vēlu, ņemot vērā to, ka iespaidīgas summas viņš “laimējis” arī iepriekšējos gados – muitas uzraugs kā azartspēlēs laimētus bija deklarējis 157 571 eiro 2014. gadā, 187 196 eiro 2015. gadā un 238 628 eiro 2016. gadā. Tomēr pārmetumi VID vadībai nav gluži pamatoti: pirmais kriminālprocess pret V. Vinokurovu ir ticis sākts jau 2014. gadā – tāpat par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā, minot ienākumus lielā apmērā.

2017. gada 6. februārī Daugavpils tiesa pasludināja V. Vinokurovu par vainīgu tajā, ka muitas uzraugs apzināti valsts amatpersonas deklarācijā par 2013. gadu nav norādījis ziņas par uzkrājumiem un ienākumiem lielā apmērā. V. Vinokurovam tiesa piesprieda 200 stundas piespiedu darba, taču muitas uzraugs nezaudēja darbu un arī piespiedu darbos nedevās, jo spriedums tika pārsūdzēts un joprojām nav stājies likumīgā spēkā. Nākamā tiesas sēde paredzēta šā gada septembrī.

Savukārt “jaunais” kriminālprocess pret V. Vinokurovu sākts jau pagājušā gada 20. oktobrī. No amata gan viņš tika atstādināts tikai pēc tam, kad šīs ziņas nonāca medijos.

LA.lv