Sports
Hokejs

Šuplers bauda pelnīto atpūtu0


Jūliuss Šuplers ar Krievijas izlases hokejistu Jevgēņiju Dadonovu, kurš viņa vadībā spēlēja 2012/2013.gada sezonā Doņeckā.
Jūliuss Šuplers ar Krievijas izlases hokejistu Jevgēņiju Dadonovu, kurš viņa vadībā spēlēja 2012/2013.gada sezonā Doņeckā.
Foto: Ilmārs Stūriška

Kādreizējais hokeja kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris slovāks Jūliuss Šuplers beidzis darba gaitas un bauda pelnītu atpūtu.

Ar Šupleru izdevās satikties pasaules čempionātā Bratislavā, kad pieredzējušais hokeja speciālists pēc Latvijas un Krievijas izlašu mača pie halles gaidīja savus kādreizējos audzēkņus. Leģenda – tā dažs vietējais sauc Šupleru, un var just, ka viņš Slovākijā ir cienīts. Ar vairākām pašreizējās Krievijas izlases zvaigznēm savulaik strādājis Maskavas “CSKA” un Doņeckas “Donbass”, tostarp ar šīs sezonas NHL rezultatīvāko spēlētāju Ņikitu Kučerovu.

“Esmu redzējis gandrīz visas Latvijas izlases spēles. Man tās patika – hokejisti ātri pāriet no aizsardzības uzbrukumā, uzlabojusies cīņa vairākumā, prot ne tikai skaisti izspēlēt, bet arī mest un gūt vārtus. Droši vien tajā liels nopelns ir trenerim Artim Ābolam. Arī mazākumā var redzēt treneru ieguldīto darbu,” atzīstami Latvijas spēli vērtē Šuplers, kurš Rīgas “Dinamo” vadīja pirmajās trijās KHL sezonās, bet pirms tam bija “Rīgas 2000” galvenais treneris.

Šuplers norāda, ka Latvijas hokejisti allaž spēlējuši ar emocijām, taču ar tām vien ir par maz. Nepieciešama arī meistarība, un varot just, ka ar jauno hokejistu ienākšanu izlasē tā palielinās. Tas rada cerības, ka nākotnē izdosies sa­sniegt labus rezultātus.

Jūliuss bija bija pirmais aroda audzinātājs Artim Ābolam, abi vairākkārt satikušies arī Bratislavā. “Es padomus nedodu, viņš ir izaudzis, jāturpina trenera karjera, vajadzīga pacietība un arī klubu uzticēšanās. Tad viss būs labi,” teic Šuplers. Ābols nereti stāstījis, ka no Šuplera mācījies sliktos brīžos hokejistus nevis lamāt, bet gan iekost lūpā, jo tās ir bites, kas dos tev medu. “Kad dedz ar 0:4, reizēm vajag arī nūju salauzt un ģērbtuvē paplosīties, pats esmu radioaparātu sadauzījis,” Šuplers bilst, ka reizēm emocijas tomēr grūti savaldīt.

Kad uznāk slikts noskaņojums, viņš atceroties karjeras labākos mirkļus. Vairāki tādi piedzīvoti arī Rīgas “Dinamo” laikos, izslēgšanas spēlēs uzvarot Sanktpēterburgas “SKA” un Maskavas “Dinamo”, kuras trenera Oļega Znaroka skaļo lamāšanos labi varējis sadzirdēt blakus ģērbtuvē “Arēnā Rīga”.

“Mums nebija pieredzes, zvaigžņu, taču otrajā sezonā izdevās vēsturiska uzvara pret “SKA”. Lieliskas atmiņas, Rīgā ar baltu zirgu jāju, prieks, ka līdzjutēji to joprojām atceras, vēlas kopīgi nofotografēties,” priecīgs ir 68 gadus vecais Jūliuss Šuplers, kurš iepriekšējās sezonas sākumā vadīja Ukrainas komandu “Donbass”, bet nu trenera karjeru esot beidzis un bauda atpūtu, bieži kontaktējoties ar mazbērniem. Viņam ir māja Popradā, dārziņš.

Par tiesnešu pārestībām pret latviešiem šajā pasaules čempionātā Šuplers nav izbrīnīts – rezultāti ne vienmēr top laukumā, bet gan kuluāros:

“Mazām valstīm grūti spēlēt pret izlasēm, kurām ir lielas zvaigznes un panākumiem bagāta vēsture. Skaidrs, ka jābūt meistarībai divcīņās, jāmāk atņemt ripu bez noraidījuma, emocijām.”
Saistītie raksti

Slovākijas izlase jau otrajā pasaules čempionātā savā laukumā neizkļuva no grupas, lai gan uzvarēja amerikāņus, bija vadībā pret Somijas un Kanādas hokejistiem, kam izšķirošos vārtus zaudēja 1,8 sekundes pirms spēles beigām. “Apbrīnojami, ka ir jaunie spēlētāji, kuri spēlē labi un priecē līdzjutējus. Taču divus mačus zaudēja pēdējās minūtēs, arī pret somiem neizturēja. Esmu kritisks par treneru darbu. Ir jāņem pārtraukums, jāmaina spēles temps, bet es to neredzēju. Nevar pašās beigās jaunie iet laukumā,” Šuplers ir apbēdināts.

Viņa tautietis Marsels Hosa, kuram Rīgas “Dinamo” līdzjutēji pateicībā par daudzajiem gūtajiem vārtiem sarūpēja gleznu karaļa tērpā, iepriekšējo sezonu izlaida, un nav zināms, vai vēl aus kājās slidas.

LA.lv