Sports
Ziemas sports

Šuplinska centīsies atrast ziemas sportiem glābšanas riņķi0


Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska
Foto: Karīna Miezāja

Otrdien, tiekoties izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Sandim Riekstiņam (JKP) un ziemas sporta veidu federāciju vadītājiem, ministre apņēmusies meklēt risinājumus finansējuma piešķiršanai ziemas sporta veidiem, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Tāpat tikšanās laikā pieņemts lēmums mērķtiecīgi ievērot kritērijus turpmākai finansējuma piešķiršanai augstu sasniegumu sportam, kā arī meklēt jaunus sporta nozares finansējuma avotus.

Ziemas sporta federāciju vadītāji informēja politiķus par kritisko situāciju sportistu treniņu un sacensību procesa nodrošināšanai 2019./2020.gada ziemas sezonā, norādot, ka pilnvērtīgai darba nodrošināšanai trūkst 1,17 miljoni eiro.

“Apzinoties, ka šādas summas IZM rīcībā šobrīd nav, ir jābūt skaidriem un objektīviem kritērijiem pieejamā valsts finansējuma sadalei,” sacīja Šuplinska.

Ministre informēja, ka iespēju robežās tiks meklēti īstermiņa risinājumi, lai vismaz daļēji varētu sniegt atbalstu kritiskās situācijas novēršanai ziemas sporta veidos. Tāpat viņa uzsvēra, ka jau šī gada budžeta sarunās tika runāts par jaunas mērķprogrammas ieviešanas nepieciešamību, laikus plānojot starptautisko sporta pasākumu norisi un finansēšanu, tā attīstot arī tūrisma nozari, popularizējot Latvijas tēlu starptautiskajā apritē un gādājot par sporta nozares stiprināšanu.

Kā galvenais iemesls būtiskam finanšu iztrūkumam tika minēts būtiskais ziedojumu apjoma kritums iepriekšējos divos gados, ko ietekmējusi pretrunīgi vērtētā nodokļu reforma, kas samazinājusi uzņēmumu motivāciju ziedot sportam un citām sabiedriskā labuma nozarēm, skaidroja ministrijā. Līdzekļu trūkst treniņu nodrošināšanai, dalības nodrošinājumam sacensībās, medicīnas un rehabilitācijas funkciju veikšanai, sacensību inventāra iegādei un citiem ar sporta darbību tieši saistītajiem izdevumiem.

Saistītie raksti

Tāpat tikšanās laikā pārrunāti kritēriji prioritāri atbalstāmo sporta veidu noteikšanai. Līdz nākamajai Sporta nozares attīstības darba grupas sēdei, analizējot arī citu valstu pieredzi, IZM plāno pilnveidot izstrādātos kritērijus, atsevišķi nodalot kritērijus prioritāšu noteikšanai augstu sasniegumu sportā.

Sarunā piedalījās Latvijas Biatlona federācijas, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas, Latvijas Hokeja federācijas, Latvijas Kamaniņu sporta federācijas, Latvijas Slēpošanas federācijas, Latvijas Slidošanas asociācijas, Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības vadītāji.

LA.lv
LA
LA.LV
Sports
Postošu ugunsgrēku dēļ atceļ pasaules rallija čempionāta pēdējo posmu
8 stundas
LE
LETA
Sports
Ābols nosūtīts uz Austrumkrasta hokeja līgu
9 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Latvijas ātrākā maratoniste: No sirds mīlu skolotājas darbu
Intervija 10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Jādomā pašiem par savām interesēm.” Saruna ar filozofijas doktoru Māri Kūli
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” bez Dārziņa izcīna punktu pret Ufu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Sākās ļoti liela panika!” Ugunsnelaime Jelgavā izposta vairāku ģimeņu mājvietu
2 stundas
DB
Dace Baltruma
Latvijā
Dace Baltruma: Skumdina, cik smaga mūsu plecos padomju domāšanas nasta 3
3 stundas