Latvijā
Politika

Šuplinska: Valstī nav nacionālo sporta būvju mērķtiecīgas atbalsta stratēģijas0


Ilga Šuplinska.
Ilga Šuplinska.
Foto: LETA/Ieva Leiniša

Valstī nav izstrādāta stratēģija, lai noteiktu mērķtiecīgi atbalstāmās nacionālās sporta būves, šādu viedokli aģentūrai LETA, komentējot valdības atbalstu priekšlikumam 2020.gada budžetā paredzēt papildu līdzekļus Olimpiskā centra “Rēzekne” pabeigšanai, pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Viņa pašlaik vēl nevarēja komentēt, kā līdzekļu piešķiršana olimpiskajam centram varētu ietekmēt citus Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) projektus, taču esot skaidrs, ka prioritāte ir nacionālās nozīmes būves.

“Valstī nav stratēģijas, lai redzētu, kuras ir tās nacionālās būves, kas pēdējo gadu laikā tiek būvētas mērķtiecīgi, bet pēc finansējuma novirzīšanas redzams, ka, piemēram, Kurzemē – Liepājā un Ventspilī -, ielikti 16 miljoni eiro. Rēzeknes centrs Latgalē vispār ir vienīgā celtne, ko atbalsta valsts, un līdz šim tajā ieguldīti aptuveni trīs miljoni eiro valsts līdzekļu,” komentēja Šuplinska.

Viņa uzskata, ka “vecā politika” galvenokārt koncentrējusies uz noteiktiem “ielāpiem”, visbiežāk lokāliem, kas ir saistīti ar konkrētu teritoriju lobiju, turklāt šīs teritorijas brīžiem tiek pārdotētas.

“Laukums kopā, lai mēs garantētu vienlīdzīgu pieeju un līdzvērtīgas attīstības iespējas jauniešu politikai, sportam, izglītībai, nav redzams,” uzskata ministre.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien ārkārtas sēdē lēma aicināt Saeimu atbalstīt priekšlikumu 2020.gada budžetā paredzēt papildu līdzekļus Olimpiskā centra “Rēzekne” pabeigšanai.

Pēc valdības sēdes finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) žurnālistiem stāstīja, valdība atbalstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas deputātu priekšlikumu piešķirt papildu līdzekļus Olimpiskā centra “Rēzekne” pabeigšanai 2020.gadā. No nepieciešamajiem 1,956 miljoniem eiro valdība atbalstīja šim mērķim pārdalīt 998 000 eiro no IZM paredzētajiem līdzekļiem sporta būvēm.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkos Salas novadā un Liepājā cietuši divi cilvēki
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
No nāves izglābtā puiša skolasbiedri Liepājā vēršas pie vecākiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj Rīgas domes atlaišanu, ja drīz nebūs risinājuma atkritumu apsaimniekošanas jomā
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj Rīgas domes atlaišanu, ja drīz nebūs risinājuma atkritumu apsaimniekošanas jomā
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Bērnudārzs latviešu valodā pēc vecāku pieprasījuma: Saeimā lemj par jauniem likuma grozījumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
Rīga saglabā tiesības rīkot pasaules rallijakrosa čempionāta posmu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
VID avioreisu pasažieriem lidostā “Rīga” konstatē, iespējams, noziedzīgi iegūtu skaidru naudu
38 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan skaitlis, cik dārgi maksās virzība uz “zaļāku” Latviju
1 stunda