×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2016
Drukāt

“Survival Kit” šogad risināsies atdzimstošajā fon Stricka villā (1)

Foto: Zudusī Latvija.Foto: Zudusī Latvija.

No 8. līdz 25. septembrim Rīgā jau astoto gadu notiks starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit, kas šogad pievērsīsies sabiedrības akupunktūrai, palūkojoties uz mūsdienu sabiedrību kā ķermeni, meklējot un atrodot tā sāpīgākos punktus, LA.lv pastāstīja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Alise Ziemule.

Savukārt par Survival Kit 8 mājvietu izvēlēta Karla fon Stricka villa Aristida Briāna ielā 9, ko var salīdzināt ar fēniksu, kas atdzimst Rīgas kultūrtelpā, skaidro festivāla kuratore Solvita Krese: “Pirmkārt, Survival Kit vienmēr ir nodarbojas ar pilsētas kartēšanu – sekojot līdz tās attīstībai un izmaiņām, mūsu acīs iekrita šis kultūrvēsturiskais piemineklis – Karla fon Stricka muiža, kas kopš 2000. gada bija stāvējusi pamesta, bet nu ar labu aizgādņu palīdzību atdzimst par jaunu kultūrpunktu pilsētā. Tajā ir milzīgs potenciāls. Otrkārt, greznā ēka rezonē ar šī gada izvēlēto festivāla tēmu. Tās unikālajos interjera elementos vērojamas 19. gadsimta otrās puses ietekmes – orientālie elementi un misticisms.”

Otra izstādes kuratore Inga Lāce skaidro izvēlēto festivāla tēmu: “Akupunktūra kā metafora sabiedrības sensitīvo zonu testēšanai nav izvēlēta nejauši. Sabiedrības interese par netradicionālo medicīnu, ezotēriku un suģestiju pēdējos gados ir kļuvusi īpaši sakāpināta. Austrumu spirituālisms kļūst arvien klātesošāks mūsdienu tehnoutopiskajā pasaulē. Vai šo intereses fokusu var interpretēt kā bēgšanu no realitātes, jaunā dzīves stila atribūtu vai alternatīvu izdzīvošanas risinājumu, apzinoties, ka esošie instrumenti un metodes vairs nespēj piedāvāt cerēto rezultātu?”

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit radās 2009. gadā, kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā un joprojām rosina sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Festivāla mākslinieki tiek aicināti savos darbos risināt kādu sabiedrībai nozīmīgu tēmu, apzinot alternatīvus scenārijus izdzīvošanai. Ik gadu festivālam tiek izvēlēta jauna norises vieta – kāda no Rīgas tukšajām ēkām, tādā veidā iezīmējot tās potenciālu un iespējamās attīstības stratēģijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sen ar nožēlu skatos uz šo ēku !

Draugiem Facebook Twitter Google+