Kultūra
Literatūra

“Susējā” notiks “Satori” autoru literārie lasījumi0

Foto – Anna Andersone

Svētdien, 18. augustā, plkst. 15.00 rezidenču centrā “Susēja” notiks interneta žurnāla “Satori” autoru radošās vasaras nometnes lasījumi, kuros gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem būs iespēja noklausīties literāros darbus – prozu un atdzejojumus –, kas šīs nedēļas laikā tapuši “Susējā”.

Šonedēļ, no 13. līdz 18. augustam, Aknīstes novadā, rezidenču centrā “Susēja” notiek jau septītā “Satori” autoru radošā vasaras nometne, kas šogad kopā pulcē ap 30 rakstnieku, dzejnieku un publicistu, tai skaitā arī jaunos autorus no Zemgales reģiona. Kā ierasts, nometnei ir vienota tēma, kas caurvij un dod ietvaru visiem nometnē topošajiem darbiem, šogad atslēgvārds ir “paģiras”, kas izvēlēts aizvadītās Latvijas simtgades svinību kontekstā.

Nometnes dalībnieki savas dienas “Susējā” pavada, darbojoties literārajās meistarklasēs, ko vada dzejnieks Kārlis Vērdiņš, rakstniece Inga Žolude, rakstnieks Pauls Bankovskis, dzejniece Agnese Krivade, kā arī nedēļas nogalē pievienosies aktrise Guna Zariņa, kas pasniegs uzstāšanās prasmes, un Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Kristiāna Doroščonoka un Katrīna Eihe. Nometnē tapušie darbi tiks apkopoti drukātā, ilustrētā literārajā izdevumā – “Satori” grāmatžurnālā Nr.4, kas grāmatnīcu plauktus sasniegs šī gada novembrī.

“Satori” publiskos literāros lasījumus “Susējā”, kas vienlaikus būs arī “Satori” autoru radošās vasaras nometnes noslēgums, aicināts apmeklēt ikviens interesents. “Šī ir unikāla iespēja pirmajiem dzirdēt daudzsološāko un talantīgāko latviešu literātu svaigākos tekstus, kas tapuši pēc intensīva vienas nedēļas darba,” uzsver “Satori” izdevēja Antonija Skopa.

LA.lv
LE
LETA
Kultūra
Jaunzēlandē sāks filmēt seriālu “Gredzenu pavēlnieks”
10 stundas
GR
Guna Roze
Kultūra
Guna Roze: “Baby boomer” Dzejas dienas
11 stundas
MS
MAIJA SVARINSKA
Kultūra
Vecuma nogurdinātie. Maija Svarinska recenzē izrādi “Vēlā mīla” JRT
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Turīgas pašvaldības, bet netiek galā ar rindām uz bērnudārziem
32 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Neilands pirms pasaules čempionāta lieliskā formā – latvietis uzvar prestižā velobraucienā Beļģijā!
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FKTK piemērojusi “PrivatBank” viena miljona eiro sodu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien naktī līdz pat -1 grādam
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “BMW” markas auto iekļūst smagā avārijā 1
6 stundas