×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. augusts, 2016
Drukāt

Sutas un Grasmaņa piemiņai.

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Latvijas mākslā 20. gs. trīsdesmitajos gados arvien nozīmīgāku vietu ieņēma tautiskais romantisms, kas izpaudās, daudzējādi variējot tautas dzīves ainas. Arī servīzē "Darbs un atpūta" Romans Suta atklājis ikdienas sadzīves skaistumu. Apgleznojuši Aleksandrs Šļepņovs un Jevgēnijs Ivanovs. A/S "M. S. Kuzņecovs", 1938.

Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā šobrīd apskatāmās interesantās izstādes – izcilā mākslinieka un scenogrāfa Romana Sutas 120. jubilejai veltīto “Romana Sutas scenogrāfija” un vecmeistara Laimdoņa Grasmaņa 100. gadskārtas atcerei tapušo “Elefantību meistars” – varēs apmeklēt līdz 10. septembrim.

Romana Sutas izstādē, kurā eksponēti viņa scenogrāfijas meti un kostīmu skices, īpaši padomāts par mazākajiem apmeklētājiem – ir pat izveidota interaktīva operas skatuve, kur bērni var mainīt baleta “Pulčinella” scenogrāfiju. Savukārt gleznotāja un scenogrāfa Laimdoņa Grasmaņa izstādē apskatāmi scenāriju eksemplāri ar mākslinieka piezīmēm, kā arī tērpu un dekorāciju skices gan Rīgas Kinostudijas filmām, gan teātra izrādēm, gan arī bagātīgs pagājušā gadsimta vidus slavenāko aktieru un režisoru portretu klāsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+