×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Pastam un muitai Ziemassvētki jau ir sākušies – dienestus “gāž apkārt” sīkpakas no Ķīnas (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs
Uzziņa

Kad jāmaksā nodokļi

No trešo valstu internetveikaliem saņemtajiem sūtījumiem nodokļi (PVN) ir jāmaksā gan par komerciālu sūtījumu, ja to vērtība pārsniedz 22 eiro, gan par sūtījumu, ko privātpersona no trešās valsts sūta citai privātpersonai Latvijā kā dāvanu, ja sūtījuma vērtība pārsniedz 45 eiro.

Ja deklarētās no trešajām valstīm saņemtās preces vērtība pārsniedz 150 eiro, tad jāmaksā arī muitas nodoklis. Preces vērtībā ieskaita arī pasta izdevumus.

Rekordlielais, daudzos simtos tūkstošos mērāmais sīkpaku sūtījumu pieaugums no trešajām valstīm un svētku tuvošanās likusi VAS “Latvijas Pasts” un Muitas pārvaldei mobilizēt papildu darbiniekus paku šķirošanā un pārbaudē. Iemesls – aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju veiktie pirkumi Ķīnas internetveikalos. Ik dienu muita apstrādā aptuveni 15 000 sīkpakas. Neraugoties uz papildu pārvaldes darbinieku iesaisti šķirošanas un kontroles darbos, atsevišķos īpaši lielu un pēkšņu sūtījumu kravu gadījumos paku piegāde adresātam var kavēties pat 10 – 14 dienas. Gan “Latvijas Pasts”, gan arī lidostas muitas kontrolpunkta darbinieki patlaban pilnveidojot darba organizāciju, lai kavēšanās būtu iespējami mazāka. Tiek vērtēta iespēja arī nākotnē automatizēt šķirošanas procesu.

No Eiropas Savienības valstīm Latvijā ienākošie pasta sūtījumi saskaņā ar Latvijai saistošo starptautisko pasta nozares normatīvo regulējumu netiek pakļauti Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes pārbaudēm, līdz ar to šos sūtījumus “Latvijas Pasts” apstrādā bez kavēšanās pēc to saņemšanas no pārvadātājiem vai kravu aģentūrām. Savukārt trešo valstu sūtījumi tiek apstrādāti ne tikai “Latvijas Pastā”, bet pārbaudīti arī muitā, skaidro “Latvijas Pasta” preses sekretāre Gundega Vārpa. Viņa gan apgalvo, ka parasti ne “Latvijas Pastā”, ne muitā trešo valstu sūtījumi neuzkavējas ilgāk par divām dienām. Tomēr patlaban saistībā ar Ķīnas interneta veikalu piedāvātajām atlaižu akcijām šo sūtījumu apstrāde gan muitā, gan “Latvijas Pastā” var aizņemt vairāk laika.

“Mums Ziemassvētki jau ir sākušies. Sīkpaku sūtījumu kāpums no Eiropas Savienības valstīm gada laikā ir aptuveni desmit procenti, bet no Ķīnas šos sūtījumus šogad saņemam 1,8 reizes vairāk nekā pērn. Līdz 1. novembrim bijām apstrādājuši 1,8 miljonus Ķīnas izcelsmes sīkpaku,” teic “Latvijas Pasta” Sūtījumu apstrādes piegādes departamenta direktors Valdis Ilguns. Tuvojoties gada nogalei un svētkiem, pasta sūtījumu daudzums pieaug pat piecas reizes. Gan pastā, gan arī lidostas muitā paku un vēstuļu šķirošana notiek 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ir jēga muitu nosūdzēt PTAC, lai kustina ātrāk savas līkās kājas?

  2. Liec, cik darbiniekus tur gribi, vienalga viss tur ievelkas nedēļām ilgi. Man pēc izsekošanas nr.spriežot 1 mazmazītiņa paciņa tur jau ir gandrīz 3 nedēļas!!! Par dažiem sūtījumiem skaidrs, ka tie Ķīnu jau sen ir pametuši (viens no tiem jau vairāk, nekā pirms mēneša), pat nezinu, kur tie tagad atrodas-Latvijas muitā, vēl joprojām ceļā vai kur citur. Izsekot vairs tos nevaru, tādēļ pat nezinu, ko domāt.

  3. Viņi taču zināja, ka katras gada beigas tā būs, bet nē… gaida līdz pēdējam brīdim. Maksāt par kavētajām dienām jau neviens nevēlas.

  4. Godīgi sakot nav bijis man nevienas paciņas, kura muitā būtu bijusi tikai 2 dienas, lai gan 3 vai 4 dienas ir bijis regulāri. Pēdējā paciņa šomēnes muitā pavadīja 12 dienas… Bēdīgi, ka reizēm no Ķīnas līdz Latvijai paciņa atceļo ātrak nekā no Rīgas lidostas līdz manīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+